Bralni izziv- Booklover2002

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Booklover2002
Elf
Kraj: Maribor

Re: Bralni izziv- Booklover2002

PrispevekNapisal/-a Booklover2002 » 19 jun 2015, 15:46

Moja naslednja naloga je znanstvena fantastika.
Ne berem veliko sci-fi knjig, izbrala sem Povezani, 3. del Divergent trilogije.

Naslov: Povezani
Avtor: Veronica Roth
Naloga: Znanstvena fantastika

http://annerileybooks.com/wp-content/up ... -cover.jpg

MNENJE: To je zadnja knjiga v trilogiji, ki odloča kako se bo vse razvilo. Prvi dve knjigi sem prebrala zelo hitro, pri tej pa sem se za nalašč zadrževala, saj sem vedela, da bo Tris umrla. Ker pa seveda nisem hotela tega verjeti sem brala knjigo zelo počasi. Ampak je vseeno prišel ta trenutek. Solzna sem prebirala knjigo in zadrževala izbruh joka. Najbolj mi je prirastel k srcu Tobias, tudi ostali liki so bili zelo drugačni in raznoliki. Po Diverent so naredili še film. Bil mi je zelo fajn. Knjiga ima sentimentalno vrednost in božični duh ker sem jo brala med božičnimi prazniki. Liki so obdelani in Tris se je od prve knjige do te zelo spremenila. Tobias in Tris OTP!!!

OCENA: 5
I write to live
and
I live to write

Uporabnikov avatar
Booklover2002
Elf

PrispevekNapisal/-a Booklover2002 » 20 jun 2015, 16:13

Naslednja naloga je, da zberem knjigo, ki jo že imam doma.
Torej, doma imam 26 knjig, in od tega sem izbrala Tipkopis o drugem nastanku.

Naslov: Tipkopis o drugem nastanku.
Avtor: Manuel de Pedrolo
Naloga: Knjiga, ki jo že imaš doma.

http://www.mladina.si/media/www/slike/2 ... ica__1.jpg

MNENJE: Zakaj sem izbrala prav to knjigo? Vedno sem komentirala le odlične knjige, ta pa ni ravno moja najljubša. Gre se o tem, da nekega dne pridejo na svet leteči krožniki in pobijejo vse sesalce. Pravzaprav ne izvemo točno kaj se je zgodilo, le da so skoraj vsi ljudje, živali... mrtvi. Na svetu ostaneta le štirinajstletno dekle Alba in devetletni deček Didac. V knjigi jima sledimo in njunemu odraščanju. Na začetku se je Tipkopis o drugem nastanku zelo vlekel, pa tudi na sredini proti koncu pa je postal zanimiv. Tudi zadeva z neznanimi bitji bi se lahko bolj razširila lahko bi Manuel še bolj nadgradil vesoljce. Tudi na like se nisem ravno navezala, sploh pa ne na Didaca. Avtor je preveč pozornosti posvečal Albi kot pa dečku.

OCENA: 2
I write to live
and
I live to write

Uporabnikov avatar
Booklover2002
Elf

PrispevekNapisal/-a Booklover2002 » 20 jun 2015, 16:22

Naslednja naloga je knjiga, ki si jo od nekdaj želiš prebrati.
Vedno sem si želela prebrati Fangirl.

Naslov: Fangirl
Avtor: Rainbow Rowell
Naloga: Knjiga, ki si jo od nekdaj želiš prebrati.

http://mykindabook.com/getmedia/a3591b0 ... 6&ext=.jpg

MNENJE: Torej, morda se vam bo zdelo precej čudno toda sama ne berem angleških knjig in raje počakam, da jih prevedejo. Napoved slovenske različice te knjige še nisem videla, ampak vem da bodo Novembra prevedli Eleanor in Park tudi od Rainbow Rowell. Knjiga govori o Cath in njeni sestri dvojčici Wren, ki sta veliki oboževalki Simona Showa še od malega. Ampak Wren je to že prerastla in ko se Cath odpravi na fakulteto Wren noče stanovati v stanovanju z njo. Cath se poskuša vživeti v novo življenje brez Wren in Simona Showa. Knjigo bi rada prebrala, ker sem slišala izjemne stvari o njej in pa tudi zaradi platnice in avtorice. Upam, da bo jo kdo hitro prevedel.
I write to live
and
I live to write

Uporabnikov avatar
Booklover2002
Elf

PrispevekNapisal/-a Booklover2002 » 20 jun 2015, 16:30

Moja naslednja naloga je fantazijska knjiga.
Prebrala sem Sorodni duši.

Naslov: Sorodni duši
Avtor: Joss Stirling
Naloga: Fantazija

http://www.bukla.si/upload/book_media/14389_14579.jpg

MNENJE: Knjigo sem prebrala pred približno 2 dnevoma in je nisem mogla nehati brat! Sicer je tudi nadaljevanje, ampak me trenutno ne zanima. Knjiga pripoveduje iz vidika Sky, punce ki se z svojima rejnima staršema preseli v Wrickenridge in tam spozna največjega frajera Zeda. Kmalu pa se spoprijateljita in med njima se splete tudi nekaj več kot le prijateljstvo. Čez nekaj časa ji Zed pove, da je savant- človek z nadnaravnimi močmi in da je ona njegova sorodna duša, njegova druga polovica. Sky mu najprej ne verjame a se izkaže, da ima prav. Včasih so mi šle Skyine odločitve na živce in sem ji nasprotovala, včasih pa sem se popolnoma strinjala z njo. Knjigo sem prebrala v enem dnevu ima pa več kot 300 strani, kar torej ni tako veliko. Vsem, ki so všeč fantazijski romani jim bo tudi ta knjiga ugajala.

I write to live
and
I live to write

Uporabnikov avatar
Booklover2002
Elf

PrispevekNapisal/-a Booklover2002 » 20 jun 2015, 16:47

Moja naslednja naloga je knjiga po resnični zgodbi.
Prebrala Krokodili so v morju.

Naslov: Krokodili so v morju
Avtor: Fabio Geda
Naloga: Resnična zgodba

http://www.bukla.si/upload/book_media/6 ... 4/6247.jpg

MNENJE: Zgodba je zelo pustolovska in ganljiva. Ko sem knjigo končala sem se zavedala kaj vse imam jaz in zato moram biti hvaležna. Redko berem knjige po resničnih zgodba, ampak ta me je pritegnila po platnici in vsebini. Deček Enjatolah potuje po svetu, pri tem pa izgubi veliko prijateljev. Sledimo tej nevarni avanturi in Enjatolaha spoznavamo vse bolj in bolj. Najraje imam, da je knjiga napisana jasno in da jo zlahka in hitro prebereš.

I write to live
and
I live to write

Uporabnikov avatar
Booklover2002
Elf

PrispevekNapisal/-a Booklover2002 » 20 jun 2015, 16:57

Knjiga, ki je primerna za naslednjo nalogo, ki je izbrati knjigo tvojega priljubljenega avtorja, je Nitke.
Prebrala sem Nitke.

Naslov: Nitke
Avtor: Sophia Bennett
Naloga: Tvoj priljubljen avtor

http://www.bukla.si/upload/book_media/5 ... 0/5714.jpg

MNENJE: Kot vidite je tudi platnica modna in dekliška. Namreč sledimo trem prijateljicam Nonie, Erin in Jenny. Nonie je obsedena z modo, Erin želi rešiti svet, Jenny pa je filmska igralka. Zgodba nam pripoveduje kakšne dogodivščine doživijo punce, a tista glavna je, da Nonie spozna Vran, 12 letno deklico ki zelo rada oblikuje obleke. Spoprijateljita se in Vran postane zelo znana. Vsem trem se uresničijo želje, torej Nonie ima priložnost da se izkaže v modi, Erin je uspelo s svojim blogom pridobiti veliko oboževalcev, ki se zanimajo za enake intereste kot ona.
Jenny pa po groznih novicah, ki so se razširile o njej v časopisu le pustijo na miru, in sama se poslovi od slave. Neizmerno sem uživala v knjigi, saj imam modo tudi jaz rada. Nonie mi je bila nevarno podobna. Vran se mi je zdela morda preveč domišljava na trenutke, ampak sem se navezala na vse osebe. Sophia je odlična avtorica, ki že piše nove knjige.

I write to live
and
I live to write

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 7 gostov