Hunger Games

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Znanstvena fantastika.
Uporabnikov avatar
mejmi
Siren

Re: Hunger Games

PrispevekNapisal/-a mejmi » 08 dec 2013, 00:48

Jaz pa sem v prvih 2 knjigah bla Team Gale, ampak ker sem vedla kak se konča sem se probala nekak prisilit da mi je bil Peta bolj všeč :P

Effie pa mi je v filmih bolj všeč kot v knjigah.. Taka bolj človeška se mi zdi, bolj "topla" :)
Je pa tudi res da se več knjig ful podrobno ne spomnim, ampak mi menda Effie ni bla najbolj pri srcu.
“ She read books as one would breathe air, to fill up and live.”

Uporabnikov avatar
illy
Siren

PrispevekNapisal/-a illy » 09 dec 2013, 17:23

Effie pa mi je v filmih bolj všeč kot v knjigah.. Taka bolj človeška se mi zdi, bolj "topla" :)
Je pa tudi res da se več knjig ful podrobno ne spomnim, ampak mi menda Effie ni bla najbolj pri srcu.
Se strinjam, v knjigah Effie ful nisem marala, v filmih (sploh v drugem) mi je pa ful fajna. Dobro je odigrala :)
Reading is dreaming with open eyes..
I do not want to just read books; I want to climb inside them and live there.

Uporabnikov avatar
calimero747
Fairy

PrispevekNapisal/-a calimero747 » 10 dec 2013, 19:08

Men Effie v prvem filmu ni bla všeč, v drugem je bla pa ful dobra.
...Taka bolj človeška se mi zdi, bolj "topla" :)
Točno to sem jst razmišljala, ko sem gledla film :D
Jennifer zakon igra...res... ful je dobro uprizorila Katniss. Pa vsi igralci so dobro odigrali no. Finnick je tak isti kot v knjigi haha... Gale mi gre isto včasih na živce, tako kot mi je šel v knjigi :D Peeta se mi non stop smili... Haymitch - ne vem kaj naj sploh rečem :D Pa Effie haha :D

Ful mi je bil všeč drugi del <3
Men je bil Finnick tud zakon. Pa Johanna pa Beetee sta me tud presenetla. :P

Drgač pa, jst sm sicer team Peeta ane, ampak Gale mi je vedno bolj všeč. V prvem delu mi je šel ful na živce pa tko ko lutka mi je zgledu, tle se mi je pa kr mal zasmilu. :cry:
A reader lives a thousand lives before he dies. A man who never reads lives only one.

Uporabnikov avatar
Doktor Živago
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Doktor Živago » 11 dec 2013, 23:16

Meni je tudi drugi del boljši od prvega, sem prav užival v gledanju. Jaz sem pa bila v knjigah team Peeta in sem tudi v filmih zanj. :)
Slika

“A reader lives a thousand lives before he dies, said Jojen. The man who never reads lives only one.”

George R. R. Martin: "A Dance With Dragons"

Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a BojanE » 17 dec 2013, 08:53

Tudi meni se drugi film zdi boljši. Predvsem je režija konsistentnejša, scenarij je bolj tekoč in lepo pokaže, da je film drugačen medij, kot knjiga. Predvsem pa film nosi ogromno sporočil. V njem najdejo nekaj zase tudi najzahtevnejši. Na kratko - film prikazuje mokre sanje slovenskih managerjev, reformo trga delovne sile, ki ukinja strošek delovne sile. Takšna družba nas čaka, če bomo kot osli zadovoljni z dozo ovsa, a vladajoči z našim denarjem poplačujejo svoje zapitke.
NAUK: delaj dobro!

Uporabnikov avatar
Gale
Pixy

PrispevekNapisal/-a Gale » 04 jan 2014, 21:09

I have a problem :) (obviously, ne? ;)) Ravnokar 3. preposlušal vse 3 audiobooke, prej 2x prebral vse skozi. Tudi meni je 2. film boljši, ampak oba imata svoje čare.
“I had to do that. At least once.”
― Gale, Catching Fire

Uporabnikov avatar
majstro
Elf

PrispevekNapisal/-a majstro » 06 apr 2014, 11:27

Tudi meni je bil 2. del malenkost boljši od 1. Mi gre pa na živce, ko zadnji del (govorim za film) razdelijo na dva dela; to se je zgodilo pri Harry Potter-ju, Twilight in ne vem še kje vse - no, sedaj še tu. :118: Saj vem, denar je v ozadju. :roll:

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Marinka » 06 apr 2014, 17:18

Za HP jaz razumem, da so razdelili,.. ker se je zgodilo res ful preveč stvari, da bi spravli eno knjigo v en film.

Za Twilight pa THG pa žal tudi jaz ne vem zakaj hočejo 2 dela :)
"It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more."

Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a BojanE » 07 apr 2014, 06:52

HP je odprl trend kravatarskega zaslužkarstva, ki ga zdaj na veliko kopirajo še drugi. Najprej smo imeli dvojno somračenje, zdaj bo še dvojna doza Iger Lakote. Kravatarji pač hočejo izmolsti licenco do dna in še dlje. Tako pač je. Izračunali so, da tako pade več cekina v malho.
NAUK: delaj dobro!

Belatrix
Pixy

PrispevekNapisal/-a Belatrix » 27 apr 2014, 17:05

Hoj!
Ker sem nova in na forumu in v tej temi, bom valda zdejle čist mim usekala in ne bom razpravljala o tem zakaj delajo iz zadnjega dela dva filma, ker se v večini strinjam s predhodniki (zvok cekinčkov je pač glasnejši od razuma pa logike :) ).
Sem reees velka fenica te serije, sem pa gledala film pred tem ko sem brala knjigo. Ne bi rekla, da mi je žal, da je tako ker sta mi oba filma dobra, mi je bilo pa morda zaradi tega težje začet brat, saj je prvoosebna pripoved malce bolj pusta kot vse kar prikažejo v filmu. Npr. konkreten primer; ko pošljejo nad zadnje tribute v prvem delu tiste leve ali karkoli že, si Katniss predstavlja, da je to zato ker bi radi popestrili igre, mi pa izvemo tudi ozadje, kako v Kapitolu dejansko upravljajo z usodami tributov, delajo šov, kako se vlečejo niti, kako je zadaj politika... Rabila sem nekaj poglavij, da sem se navadila na prvoosebno pripoved ampak me je ITAK potegnilo.

Po seriji Harry Potter, ki jo tudi obožujem, je nastala prava poplava tovrstnih serij in sem izgubila zanimanje za ta žanr saj je, kadar je vsega preveč, preveč tudi slabega vmes. Sploh po celi euforiji s Twillightom, se mi je stvar precej "zagravžala" ampak zdaj so mi Hunger games vrnile upanje :)

LP

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost