Shatter me

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Znanstvena fantastika.
Uporabnikov avatar
Adelaide
Elf

Shatter me

PrispevekNapisal/-a Adelaide » 07 apr 2014, 19:29

Meni osebno je ta ena izmed boljših sreij, kar sem jih prebrala :D
Opis (iz Bralnice):

Juliette se že 264 dni ni dotaknila nikogar.

Nazadnje, ko se je, je bila nesreča, a organi oblasti niso mislili tako in so jo obtožili umora. Noben ne ve zakaj je Juliettin dotik smrtonosen, nikomur ni mar. Svet je prezaposlen z reševanjem drugih problemov, kot pa s sedemnajstletno najstnico. Zato jo le zaprejo in prepustijo sami sebi.

Vse dokler po 264 dnevih ne dobi cimra. Moškega. Fanta, ki ji je znan, a tuj hkrati. Takrat se njena zgodba šele dobro začne.

Slika
SlikaSlika

Serija ima pa še dve tanjši knjigi, Warnerjev POV in Adamov POV (Destroy me, Fracture me)
"He who leaps for the sky may fall, it`s true. But he may also fly."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Shatter me

PrispevekNapisal/-a Ever » 25 maj 2014, 21:18

Jaz sem prebrala prvi del, potem pa nisem nadaljevala... a pa so dobra nadaljevanja?
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Marinka » 27 maj 2014, 09:49

Meni osebno ena izmed boljših serij!! <3
Ne vem zakaj sem čakala tak dolgo, da sem prebrala še druga dva dela.. ampak sta fenomenalna :)

Pa ful so mi lepe platnice!
"It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 27 maj 2014, 10:18

^Mogoče ravno zato, da si lahko skup prebrala? :D Verjetno je zdaj čas, da tudi jaz preberem :D
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 27 maj 2014, 11:32

Marinka, a je na začetku druge knjige kaj razloženo kaj se je dogajalo v prvi? Jaz sem jo brala pred parimi leti in vem, da mi je bila zelo všeč, ampak se zelo pomanjkljivo spomnim kaj se je dogajalo. Ne da se mi je še enkrat začet brat, z branjem druge pa oklevam, ker ne bi rada bila čisto zgubljena.
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Marinka » 27 maj 2014, 21:57

^ Veš, da se ne spomnim več točno? :lol: Pa sem knjigi prebrala par tednov nazaj. Zlata ribica.
Mislim, pa da opiše tak neposredno kaj se dogaja, zakaj so tam kjer so.. Pač dost hitro se spomniš zakaj se je šla prva knjiga :) Maš napisano na kratko na GR. Lahko ti pa obnovim na kratko :)

Ever, pa niti ne.. v bistvu ful pogosto preberem samo prvi del trilogije/serije :roll:

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 27 maj 2014, 22:02

+1 :?

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 28 maj 2014, 08:13

Hvala Marinka. Bom si malo na GR prebrala, ko najdem voljo, da jo začnem brat. Se mi tudi pogosto zgodi, da po prvem delu obupam. Predvsem zato, ker je toliko časa treba čakat na nov del in itak vmes vse pozabim za kaj se je šlo, pa tudi če se spomnim, da mi je bila ful všeč. Pri distopijah je pa po navadi tak, da moraš poleg samega dogajanja spomnit še sveta, ki si ga je pisatelj/ica zmislila, ti pa si itak po nekaj deset knjigah iz istega žanra začnejo postajat podobni :) .
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Marinka » 28 maj 2014, 09:08

Pa jaz ne ravno da obupam, ampak hočem zmes še kaj drugega prebrat? Pol pa pozabim na knjigo, zmes pa preteče toliko časa da ko pridem do druge knjige se itak ne spomnim kaj se je dogajalo v prvi :)
Me je na srečo pri shatter me drugi del fuuuul pritegno, tak da sem pol še kar prebrala tretjega. Mi je pol kr malo hudo blo da se je končalo vse :| :twisted:

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 10 nov 2014, 15:02

Odločila sem se, da zdaj dokončam to serijo - ampak sem začela spet s prvo knjigo, ker se ne spomnim več ničesar, razen, da je po nekem love trianglu smrdelo :D Pa spomnim se, da je Adam (ne bi se spomnila imena, če ne bi včerja začela brati) pod krinko.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost