The Giver (Varuh spominov)

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Znanstvena fantastika.
Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

The Giver (Varuh spominov)

PrispevekNapisal/-a Ever » 10 nov 2014, 21:28

Slika
Po številnih vojnah in trpljenju je človeštvo našlo rešitev v izbrisu spominov na sovraštvo in predsodke ter oblikovanju povsem nadzorovanih skupnosti. Da zgodovina ne bi bila povsem pozabljena, je vedno določen varuh spominov. Ko ta naloga doleti nadarjenega Jonasa, presenečeni mladenič spozna negativne plati družbenega nadzora, zato se odloči upreti in razkriti resnico.
To knjigo si ogledujem že kar nekaj časa... zdaj pa je v kinu kar naenkrat film:

Je že kdo prebral?
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
mejmi
Siren

Re: The Giver (Varuh spominov)

PrispevekNapisal/-a mejmi » 10 nov 2014, 23:02

Joj, jaz si tudi ful zelim prebrat to knjigo! Pa sem bla tudi presenečena ko sem vidla da bo film..
Sem ga ze sicer pogledala in mi je bil všeč, ampak predvidevam da zaradi tega ker še nisem brala knjige..
Drugače so ga kar skritizirali koliko sem brala komentarje :/
“ She read books as one would breathe air, to fill up and live.”

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 11 nov 2014, 09:09

Pa če tak vedno skritizirajo/skritiziramo - sploh take "kultne" knjige. Mislim, da se moraš odločiti ali boš gledal film pa pozabil na knjigo ali boš pred tem prebral knjigo in se pripravil na slab film.
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Doktor Živago
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Doktor Živago » 11 nov 2014, 13:51

No, jaz sem prebrala prvo knjigo. Konec je šele zanimiv. Sem tudi film pogledala in so malo spremenili stvari, vendar so sledili knjigi.
Slika

“A reader lives a thousand lives before he dies, said Jojen. The man who never reads lives only one.”

George R. R. Martin: "A Dance With Dragons"

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 13 dec 2014, 18:02

Midva sva ravnokar pogledala film. Meni je bil kar kul :) A konec je v knjigi enak kot v filmu?

Zanimiva zgodba pa lepa ponazoritev v filmu. Si kar predstavljam čez koliko strani se to njegovo potovanje do roba razpleta v knjigi :D

Uporabnikov avatar
Doktor Živago
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Doktor Živago » 18 dec 2014, 12:33

V bistvu je konec enak kot v knjigi. Vsak si ga lahko razlaga po svoje. Gabriel je tak cukrček. :)
Slika

“A reader lives a thousand lives before he dies, said Jojen. The man who never reads lives only one.”

George R. R. Martin: "A Dance With Dragons"

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost