Strip, manga, ...

Kaj beremo, pišemo, knjižnice, napovedniki, najlepše in najgrše platnice, eknjige, ...
Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Strip, manga, ...

PrispevekNapisal/-a Ever » 13 sep 2010, 20:19

Evo, nimamo še teme o tej kategoriji, ki tudi spada v Bralnico :)

Glede same mange: jaz se na to ne spoznam tako zelo, vem (po zaslugi naše FC) da se berejo iz desne proti levi in sem to metodo že super osvojila :lol: Sicer je pa edina manga, ki sem jo prebrala (pa še to ne celo) in jo berem je Vampire Knight :D

However, I liked anime malo bolj :D Ker so tak lepo pobarvani pa tak lepo narisani :oops: Meni majo ful dobre učke pa lase :thumbup: :thumbup:

Stripe sem pa včasih ful brala - tiste od Mikija Mustra - Lakotnik, Zvitorepec in Trdonja <3 <3 Ati je včasih zbiral in smo meli ogromno delov doma in sem itak vse prebrala :D :D Najbolj sem pa bla vesela, ko sem v knjižnici kdaj odkrila še neprebrane dele...pol sem si ful vedno natovorla domov :D

Vi berete kaj to? :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
krisa
Human

Re: Strip, manga, ...

PrispevekNapisal/-a krisa » 13 sep 2010, 20:48

jaz sem 1leto nazaj ratala VELKA fanica japonske (pop) kulture (muska, mange, animeji.. tud filmi..), ker pa najraje berem->največ berem mange.
Prebrala sem ca. 50+ mang, različno dolgih.. branja se navadiš hitro (z desne proti levi, torej), pravzaprav me dandanašnji zmede, če dobim v roke kak "navaden" strip, ker ga začnem narobe brat :oops: , za našo kulturo neobičajnim stvarem se pa tudi sčasoma nehaš čuditi.

Žanrov je OGROMNO (tako kot pri običajnih romanih), od znanstvene fantastike prek romanc, fantazije, psiholoških in misterioznih, do "slice-of-life", drame, ... Delijo se pa tudi po tem, komu so v prvi vrsti namenjene (starostna skupina+spol).

Kaj je mene osebno najbolj pritegnilo? V nasprotju z zahodnjaki (predvsem ciljam na Ameriko, no) Japonci močno izpostavijo karakterje in njihov razvoj (to ne pomeni, da na ta račun trpi zgodba! Nikakor..), na karakterje se zares navežeš in z njimi čutiš.. Drugo, morda meni še bolj pomembno je pa to, da v veliki večini zgodb NIHČE ni absolutno dober ali absolutno zloben (tako kot to os good-evil zmeraj poudarjamo zahodnjaki). Tudi kadar nekoga že skoraj označiš za zlega in ti je zoprn.. se skoraj vedno kasneje razkrije njegovo ozadje, zakaj je postal tak kot je itd.
Govorim seveda v splošnem, so izjeme, kot vedno.

Dalje je seveda pomembna risba, ki je mene na začetku FUL FUL motila (velki uči, kič itd.) ampak sem se navadila in mi je danes celo všeč (kadar ni pretirano). Nekatere mange/animeji pa imajo risbo prav božansko lepo <3 Sicer pa risba pripomore k doživljanju (izrazi na obrazih itd. ) branja.

Od zahodnjaških stripov sem pa zares brala le Asterixa :D
Perhaps without the lows, the highs could not be reached.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 18 sep 2010, 08:15

Meni so pa tak lepi <3 Še posebi Vampire Knight - kake druge mi sploh niso všeč :) Zadnjič sem hotla gledat Death Note al kaj je pa mi je tak anti narisano blo :oops: Niso meli lepih las pa učk pa sem kr zaprla :oops:
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 18 sep 2010, 18:12

Death Note je tud čisto drugi "kaliber" kot VK (dosti, dosti bolj dark & creepy) in take lepe očke, kot praviš hehe, ne bi pasale not. No vsaj kaj se animeja tiče, mange nisem v roke vzela. Samo Death Note anime, kolko sem zasledila, tak pokriva celo mango, ali? :)
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 18 sep 2010, 20:23

Kaj pa bi blo kaj takega kot Vampire Knight? To mi je prav všeč blo :D Bi še kaj tak fajnega :D

Death Note sem samo zato vzela, ker sem na GR vidla, da je kao najboljši anime al neki na top...dva sem probala gledat - neke temni, svetli angel pa so mi bli ful grdo narisani pa sem kr zaprla + ta Death Note, ki tudi ni bil glih preveč lepo narisan - samo vseeno malo boljše kot oni prvi :)

Uporabnikov avatar
krisa
Human

PrispevekNapisal/-a krisa » 18 sep 2010, 20:49

mislš taka risba?
pa da je love story?

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 18 sep 2010, 20:54

Ja :D Pa kak tak character kot je Zero :P

Uporabnikov avatar
krisa
Human

PrispevekNapisal/-a krisa » 18 sep 2010, 20:57

hm, grem mal prečekirat moj seznam prebranih/pogledanih XD
sam VK ma ful specifičn stil risbe, nevem če ma kej podobnga, bom pa našla kej tazga k je klasik anime stil, k prauš da ti je všeč
Zero jaaaaa <3

Uporabnikov avatar
krisa
Human

PrispevekNapisal/-a krisa » 18 sep 2010, 21:20

edino kar se mi zdi vsaj približno podobno (po karakterjih, love trikotnik..), pa je ful ful ful kjut zgodba (js sm pogledala anime pa del mange [pre]brala) je :
Fruits Basket<3 js sm sicr navijala za onga, ki nazadnje ni bil z njo:( ampk okej
Slika
pa evo plot kopiram:
Tohru Honda is 16 year old orphaned girl who gets invited to live in the house of her classmate, the handsome boy Sohma Yuki, and his cousins, 16 year old Kyo and 27 year old Shigure. However, these young men and parts of the rest of their family (both close and distant) hold a curse; if they are hugged by the opposite gender, they transform into animals of the Chinese Zodiac. Everyday is an adventure for sweet Tohru, as she gets to know everyone in the large family better (especially Yuki and Kyo), in both common and bizarre situations. But, the Sohma Family curse is certainly no laughing matter... it also holds horrible cruelity and heartbreak

Folk pa drugač VK primerja s Karin.. tud vampirji, sam da je comedy (nisem gledala, ne bi vedla kej več povedat).
slikca

like I said, stil ni lih podoben..

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 19 sep 2010, 14:37

Jaaaa o tej sta se zadnjič eni dve na twitterju menli! Pa sta tudi za onega drugega navijali lol... bad :D

Bom pogledala :D

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov