E-knjige in e-bralniki

Kaj beremo, pišemo, knjižnice, napovedniki, najlepše in najgrše platnice, eknjige, ...
Uporabnikov avatar
elchy
Opravljen bralni izziv 2018

Re: E-knjige in e-bralniki

PrispevekNapisal/-a elchy » 06 mar 2015, 20:44

Jaz ga imam zdaj pol leta. Priznam, da niti še enkrat nisem prižgala brskalnika... Tako da ne vem. :D Osvetlitev je pa zakon! Edino kar me bega je, da mi je samo pri eni knjigi do sedaj pokazalo najbolj priljubljene citate. In tudi samo pri eni knjigi mi je pokazalo, če si stisnil na ime osebe, vse o njej. Pač kje se pojavi itd. Te funkcije so mi je zelo všeč in res ne vem zakaj jih ni pri vsaki knjigi. Mogoče katera kaj ve kako je s tem?

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 07 mar 2015, 08:01

Bereš originale? Ker to besedilo mora biti znotraj knjige nekje shranjeno - mogoče se info pri pretvorbi zgubi. Druga stvar pa je, da bi mogoče mogla imeti prižgan internet. Tretja stvar pa, da Amazon sploh nima podatka glede tega o vseh knjigah in še niti ni shranjeno v njihovi bazi :D
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 07 mar 2015, 12:18

S prižganim internetom sem že poskusila in ni delovalo. Ne, niso orginali. Vedno jih spremenim v .mobi. Sem zdaj par knjig dobila iz Amazon, ki so free in tam delajo vse te funkcije. Očitno morejo biti res orginal, da dela. Škoda. :D

Uporabnikov avatar
prada2015
Opravljen bralni izziv 2017
Opravljen bralni izziv 2017
Kraj: Dolenjska
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a prada2015 » 06 apr 2015, 19:01

Ali kdo uporablja BIBLOS?
http://www.biblos.si/lib/

V knjižnici zaprosimo za geslo in ustvarimo si ADOBE ID. Ali je potrebno še kaj? Lahko potem normalno prenesemo iz računalnika na mobitel ali tablico?
Zanima me tudi če deluje v redu. Ali so kakšne težave?
The prettiest thing you can wear is a smile... <3

http://knjigoljubka.blogspot.si/

ancy
Pixy

PrispevekNapisal/-a ancy » 31 maj 2015, 15:38

Na internetu, na nekaterih straneh najdes free e knjige. Jaz jih nalagam na tablico, zanima pa me če jih lahko naložiš tudi na bralnik, ce ga seveda imaš in mal me zanima kako bralnik deluje, kje dobiš e knjige zanij...

kati
Pixy

PrispevekNapisal/-a kati » 30 jul 2015, 12:33

Jaz sedaj uporabljam biblos in je ok, ga imam registriranega kakih 14 dni, pa deluje ok. Lahko je na 6 napravah. Edino kar me moti. To, da lahko imas le 4 knjige naenkrat izposojene. Pa omejitev 20 knjig na mesec. Aja, pa enih knjig ni v moji knjiznici in si jih zato ne morem sposodit :)
Ni ekaj velike zaloge ampak upam, da bo kmalu vec.

kati
Pixy

PrispevekNapisal/-a kati » 30 jul 2015, 12:34

Ancy jaz si jih nalozim na comp in pol dam iz kompa na ebralnik, tud sama sem uporabljala tablico, ampak je veliko bolje bralnik ker me oci ne bolijo... Pa lazji je za drzat in na soncu ga lahko berem :)

kati
Pixy

PrispevekNapisal/-a kati » 30 jul 2015, 12:39

Aja, pa se to :) ebralnik imam kobo aura, z osvetlitvijo in je super, ker ne moti moza ponoc k jaz berem... Sem dokaj nova z ebralnikom ampak sem ga ze kar osvojila in me je zasvojil... Zdej skoz iscem knjige :) preberem 1 na dan ali dva...

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 30 jul 2015, 13:26

Super je, da nas vedno več posega po e-knjigah :) So le bolj dostopne :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 30 jul 2015, 13:51

Jaz imam svojega kindla zdaj že eno leto in si sploh ne predstavljam več življenja brez njega. :024: Pred njim sem prebrala veliko manj knjig, saj sem vse, ki so se mi zdele zanimive že prebrala. Sedaj pa vedno najdem zanimive knjige in kmalu jih tudi že berem. Nakup bralnika vsekakor priporočam :D
Creativity is intelligence having fun
http://pesem-ptic.blogspot.si/

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov