E-knjige in e-bralniki

Kaj beremo, pišemo, knjižnice, napovedniki, najlepše in najgrše platnice, eknjige, ...
kati
Pixy

Re: E-knjige in e-bralniki

PrispevekNapisal/-a kati » 30 jul 2015, 15:58

Iscem knjige v slo jeziku pa je tko mal tega... Z biblosa sem ze kar velik pobrala, tiste k bi pa se jih ni na voljo v nasi knjiznici... Prosim za kake ideje kje naj najdem se kaj v slo jeziku... Pa da so free :)

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Marinka » 19 avg 2015, 13:59

Da poročam malo za Kobo Touch po tem, ko ga imam malo manj kot dve leti... odločili so se, da bodo naredili en "super fin" update softwarea, s katerim so ful poslabšali odzivnost bralnika. Tud meni so dobesedno popačli z dizajnom (ki je bil prej minimalističen, res takoj si najdo kje je kaj) zdaj pa imajo naret tisti "Windows stil" (kvadratki). Prav razočarana sem :)

Najbolj me nervira, da deluje zdaj dosti počasneje kot prej (recimo menjava pisave, velikost,..). Pa preden sem ga updejtala (kakšen teden nazaj se je to začelo dogajati), so mi knjige izginjale iz e-knjižnice, če sem ga zmes vgasnila (pri spanju ni blo problemov).. Ko sem ga pa priklopla na računalnik, so se pa knjige ponovno pojavile v e-knjižnici.

Če se kera odloči, da proda Kindla (ki dela :P) se priporočam...
"It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more."

Uporabnikov avatar
Doktor Živago
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Doktor Živago » 22 okt 2015, 22:05

Evo, pa imam še jaz Kindla (Paperwhite 2015). Ime: Rozalija. Navdušena. :jupi:
Slika

“A reader lives a thousand lives before he dies, said Jojen. The man who never reads lives only one.”

George R. R. Martin: "A Dance With Dragons"

Uporabnikov avatar
niksipiksi
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a niksipiksi » 23 okt 2015, 10:26

Čestitke za novo pridobitev! :) Sama imam Kindla že dolgo časa in ker se (pre)počasi bliža moj rojstni dan, razmišljam o nakupu novega. Ostala bom pri Kindlu, ker sem z njim super zadovoljna, me pa zanima, kje zdaj kupujete Kindle? Sama sem ga morala naročiti iz Amerike, ker se ga takrat še ni dalo dobiti pri nas. Zdaj pa vidim, da jih prodajajo tudi že v Sloveniji. Kakšen nasvet? :)

Uporabnikov avatar
Doktor Živago
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Doktor Živago » 24 okt 2015, 13:37

Jaz sem ga preko mimovrste.
Slika

“A reader lives a thousand lives before he dies, said Jojen. The man who never reads lives only one.”

George R. R. Martin: "A Dance With Dragons"

Uporabnikov avatar
Jerneja
Opravljen bralni izziv 2018
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 24 okt 2015, 20:10

Jaz sem svojega kupila v Merkurju
Creativity is intelligence having fun
http://pesem-ptic.blogspot.si/

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 25 okt 2015, 17:03

Kako se pa kaj razlikujejo cene? Jaz imam tudi svojega že zelo dolgo, imam še Kindle 3 al kaj že je - tistega s tipkovnico. Sem zadovoljna, ampak bi rada imela enega, ki ima lučko, da bi lahko tudi v slabši svetlobi brala.
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 25 okt 2015, 18:26

Pomoje je ful odvisno od tega kolko pride poštnina pa kolko carina... je pa na Amazonu ful izbire zdaj.

Amazon elektronski bralnik Paperwhite 6" 2015 - mimovrste - 135€
Kindle, 6" Glare-Free Touchscreen Display, Wi-Fi - Includes Special Offers - Amazon - 80$
Kindle Voyage, 6" High-Resolution Display (300 ppi) with Adaptive Built-in Light, PagePress Sensors, Wi-Fi - Includes Special Offers - Amazon - 200$

Paperwhite pa kao ne dostavljajo v Slovenijo...je pa 120$.
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 25 okt 2015, 19:48

Bo treba celo raziskavo nardit, jz sem še pri Paperwhitu, ostalo nič ne vem kaj je novega. :D No, najprej bo treba malo prišparat za to. :)
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
niksipiksi
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a niksipiksi » 26 okt 2015, 17:44

Sama imam tud še zmeraj tistega s tipkovnico. Sej načeloma mi še dela, ampak je že malo počasen :D In novega bi si kupila predvsem zaradi lučke, ker to najbolj pogrešam pri tem, ki ga imam zdaj. Ko je bil tisti žled in smo bili brez elektrike, sem res pogrešala to funkcijo. Pa slovar - zdi se mi veliko bolj praktično, če samo označiš besedo in se ti odpre slovar, kot pa zdaj, ko porabim preveč časa s tipkanjem sem in tja. Sej vem, da je samo lenoba in da sploh ni tolk tipkanja, ampak v večini primerov se mi še to ne da :D
Bom pa tudi sama očitno mogla mal raziskat zadeve :)

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost