E-knjige in e-bralniki

Kaj beremo, pišemo, knjižnice, napovedniki, najlepše in najgrše platnice, eknjige, ...
bjan2504
Pixy

Re: E-knjige in e-bralniki

PrispevekNapisal/-a bjan2504 » 30 sep 2016, 13:13

pozdravljene
jaz pa še zmeraj berem tiskane izdaje ker se nikoli ne poglobim v tuje jezike da bi lahko brala preko bralnika . pa bi bilo fajn za dopust vzameš bralnik ali telefon naložiš knjige pa ni veliko prtljage. ampak jaz še zmeraj kot v starih časih kovček pa knjige not.

Uporabnikov avatar
Jerneja
Opravljen bralni izziv 2018
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 30 sep 2016, 19:02

Meni je kljub temu da imam bralnik, na katerem večinoma berem, fajn od časa do časa vzet tiskano knjigo. Je čisto drugačen občutek :) Se pa strinjam, da je veliko lažje pakirat odkar ne nosim več s sabo cele potovalke tiskanih knjig
Creativity is intelligence having fun
http://pesem-ptic.blogspot.si/

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 26 nov 2016, 14:37

Jaz pa zadnji čas opažam, da se mi ful hitro izprazni baterija. Svojega paperwhitea sem napolnila v sredo ali v četrtek. Danes pa pogledam, je pa že prazna baterija. Na začetku, ko sem ga kupila, vem da je bolj dolgo zdržal. Pa sem ga uporabljala. Sedaj ga pa nisem že kar nekaj časa. Ima katera podoben problem? :(

Uporabnikov avatar
niksipiksi
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a niksipiksi » 26 nov 2016, 19:36

Ja, tudi mene je tako zafrkaval. Spraznil se je izredno hitro, ne glede na to, kako pogosto sem ga polnila. Na srečo je bil še v garanciji in sem kontaktirala Amazon (bil je moj prvi, poslan še iz Amerike). Brez težav so mi ga zamenjali. Kar se tega tiče, kapo dol Amazonu.
Tako da ti jaz priporočam, da kar povprašaš tam, kjer si ga kupila, kaj se da narediti.

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 26 nov 2016, 19:52

Sem malo prebrskala, menda je bil nek bug na update-ih in naj bi se popravilo z novimi. Sedaj sem jih prenesla in upam, da bo v redu. Mislim, da moj ni več v garanciji, je malo več kot eno leto star. Kupljen je bil v Interspapru, ko je bila neka akcija. Upam, da je bilo to krivo, ker prejšnji je tudi po dveh letih delal brez problemov. :134:

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 05 dec 2016, 13:30

Jaz imam isto paperwhita pa se mi baterija sprazni po kakšnih dveh ali redko kdaj treh tednih. Samo je tako že od začetka, od kar ga mam. To se mi je zdel kar precejšnji minus, ker prej sem imela Kindle 3 (keyboard) pa mi je zdržal minimalno en mesec, tudi ko je bil star že par let. Očitno ta lučka porabi toliko več energije kot tisti brez.
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 06 dec 2016, 20:12

To tudi jaz opažam. Prejšnji brez lučke je zdržal komod en mesec in več. Ta pa kot si rekla 2 - 3 tednih. Mi pa sedaj bolj dolgo drži baterija, tako da je bil res kriv update.

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 07 dec 2016, 22:38

Jaz imam tudi paperwhite, samo nisem nič opazila, da bi se hitreje spraznil

Uporabnikov avatar
niksipiksi
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a niksipiksi » 07 mar 2017, 17:33

Mogoče je bilo to vprašanje že bilo zastavljeno, ampak je čisto predolga tema, da bi brskala nazaj :)
Zanima me, če kdo mogoče ve, zakaj se mi na Kindle Paperwhite-u ne pokažejo naslovnice v sliki. Imam ga že nekaj časa in do zdaj so se mi na "naslovnici" izpisali samo naslov in avtor. Knjige niso kupljene, ampak jih dobim po drugih kanalih :zvizgac: :P Zato sem mislila, da tako pač je, ker niso original. Včeraj pa sem opazila, da je imelo kar nekaj knjig tudi naslovnice (kar nekaj sem si jih naložila), kar mi je bilo zelo zanimivo, saj sem jih dobila tam, kot ponavadi. Mogoče kdo ve, v čem je fora? Hvala!

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 07 mar 2017, 18:49

Jaz si moram včasih za določene knjige na Calibru dodati naslovnice. Mogoče je fora, da naslovnice ni dodane in si jih moraš sama. Samo mi je pa zanimivo, da jih do sedaj nisi imela, zato je verjetno kaj drugega razlog... bodo še ostale povedale :)

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov