Kaj trenutno bereš?

Kaj beremo, pišemo, knjižnice, napovedniki, najlepše in najgrše platnice, eknjige, ...
Uporabnikov avatar
Hitch
Human

Re: Kaj trenutno bereš?

PrispevekNapisal/-a Hitch » 07 mar 2013, 00:23

Ko bomo taki moški začeli vladat svetu dejtanja pa osvajali zasedene punce, se bojo zamislili pa začeli brat. :D

Uporabnikov avatar
mejmi
Siren

PrispevekNapisal/-a mejmi » 07 mar 2013, 01:04

ok, res je da moški nismo glih najbolje prikazani not pa predstavljeni glede na to, da nismo vsi mišičasti bogovi seksa in romance ampak v glavnem so v dobri knjigi odnosi zelo dobro predstavljeni. Pa tud kot moški se lahko od teh moških iz knjig kaj naučim...
Saj se sploh ne gre zaradi mišic in sexa (v glavnem, nebom si oči zatiskala :D ) ampak zaradi odnosa. Ti liki v knjigah so (večina) ze od 18-22 leta tak zreli.. razen kaki bad boys, pa še tudi ti večina vejo, kaj si zelijo v zivljenju, pametno razmišljajo, so samostojni.. itd. Današnja mladina ( :017: ) pa je taka, ko res redko najdeš fanta, pa tudi punco, ki bi bla pri teh letih zrel/-a. Skoraj ziher sem, da še vsi doma zivimo pri teh letih, redko kdo ma sluzbo, kakrsno koli odgovornost itd. TO meni manjka pri fantih v resničnem zivljenju. Zaupanje, da se lahko na nekoga zaneseš.. Mislim, da moraš iskat tam prek 30 let, da to najdeš - razen some lucky bastards and bitc*es ki jih najdejo ze hitrej :) So, I'm jealous, sue me. :120:
“ She read books as one would breathe air, to fill up and live.”

Uporabnikov avatar
Marjetica
Human
Kraj: Obala
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Marjetica » 07 mar 2013, 08:48

Jaz pa opažam da v zadnjem letu vse ki ste na Bralnici (oziroma kar večina na GR) berete skoraj sam YA/NA fiction, romance in erotiko.. se počutim kot neka izobčenka ker meni je pa fantasy top in grem redko brat kako contemporary fiction. Ok, sem prebrala Bared to You in sem ji dala 5*, ampak vseeno mi to ni tako dobra knjiga če jo primerjam z ostalimi mojimi najljubšimi.. razen The Fault in Our Stars mi je bila ful dobra in sem si jo tudi kupila v trdi vezavi. Ampak drugače prav ne morem teh, ki ponavadi al je ženska glupa ali je tip glup in se mi kar ne da brat takega kompliciranja. Mogoče ker sem perfectly happy s svojim fantom, ampak vem da to ste tudi nekatere druge tukaj, tako da to verjetno ni razlog. Mogoče pa sem imela že dovolj kompliciranja na ljubezenskem področju v svojem življenju in nočem nič več slišat o tem :P
Jaz iščem ponavadi kak fantasy world in ponavadi če ni v ospredju neka romanca, mi je še boljše.

Uporabnikov avatar
Spicey
Human

PrispevekNapisal/-a Spicey » 07 mar 2013, 09:07

On Dublin Street je meni ena najboljših v lanskem letu..pa dvomim, da sem edina takega mnenja :)
+ 1 :016:

Res je super knjiga. Meni je bila lokacija všeč (Edinburgh), ker sem bila poleti tam in sem za večino stvari vedla kje se dogajajo. Aja pa verjetno je pripomoglo to da - i really looove Edinburgh :019:

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 07 mar 2013, 11:36

ok, res je da moški nismo glih najbolje prikazani not pa predstavljeni glede na to, da nismo vsi mišičasti bogovi seksa in romance ampak v glavnem so v dobri knjigi odnosi zelo dobro predstavljeni. Pa tud kot moški se lahko od teh moških iz knjig kaj naučim...
Saj se sploh ne gre zaradi mišic in sexa (v glavnem, nebom si oči zatiskala :D ) ampak zaradi odnosa. Ti liki v knjigah so (večina) ze od 18-22 leta tak zreli.. razen kaki bad boys, pa še tudi ti večina vejo, kaj si zelijo v zivljenju, pametno razmišljajo, so samostojni.. itd. Današnja mladina ( :017: ) pa je taka, ko res redko najdeš fanta, pa tudi punco, ki bi bla pri teh letih zrel/-a. Skoraj ziher sem, da še vsi doma zivimo pri teh letih, redko kdo ma sluzbo, kakrsno koli odgovornost itd. TO meni manjka pri fantih v resničnem zivljenju. Zaupanje, da se lahko na nekoga zaneseš.. Mislim, da moraš iskat tam prek 30 let, da to najdeš - razen some lucky bastards and bitc*es ki jih najdejo ze hitrej :) So, I'm jealous, sue me. :120:
HA, ti povem js neki o tipih, ki so 30+ in še vedno/ponovno samski in "iščejo" življenjsko sopotnico? SEVEDA so med njimi izjeme, ne narobe zastopit, AMPAK po večini so v Sloveniji to takšni:
a) še vedno živijo doma (pa ne zarad tega, ker jim finančno nebi zneslo it na svoje, ampak zato, ker jim je fajn) in pričakujejo, da se bo bejba obnašala točn tak ko njegova mama, ker so tega navajeni in jim je samoumevno in so totaln neodgovorni
b) point v lajfu jim je šiht, kar pomen, da se ves njegov lajf (in tudi lajf tistih ki so ob njem) prilagaja njegovemu šihtu
c) wannabe playboyi, ki še vedno mislijo, da majo libido 18-letnika, čeprav jim to ponavad ne rata in krivijo cel svet, zakaj je tak (bog ne daj, da bi odrasli al pa si priznali svoja leta - to je greh)
d) še vedno mislijo, da je naloga ženske enaka, kot je bla pred 100 leti - ded je gazda v bajti, ženska je tih in se prilagaja
e) zarad tega, ker so bli enkrat v dolgi vezi ki se ni OK končala, so bli prizadeti in je njihov ego bil zlomljen, so zdaj absolutno prepričani, da smo vse babe iste pras*ce, ki jih pa že ne bomo zajebavale in zarad tega ratajo totalni egoisti, ki si ne upajo več zaupat nekomu in zato ne vlagajo v vezo vse to, kar je v vezo treba dat --- druga skrajnost: zarad tega, ker so se enkrat opekli, delujejo po sistemu "sodeluj dokler je fajn in nekomplicirano, ko pa se začnejo kazat globja čustva, pa zbeži stran"
f) zakaj bi mel resno bejbo, če lahk mam 5 prijateljic z dodatkom, do katerih nimam obveznosti? Pri tem ne kapirajo, da niso več tak rosno mladi, kakor v glavi še vedno mislijo da so, in jih bo ta način hitr pripeljal do dejstva, ko bojo 45 let stari in sami...
g) depresivci, ki enostavn nimajo več volje kakorkoli se ubadat s potencialno vezo, ker če do zdaj nima nič, so tak vse najboljše bejbe že pobrane, in če je do zdaj nima, tk ne bo našel nič pametnega in pol tk vse skup nima smisla

Mogoč sm mal pretiravala pri vsaki zadevi... ampak glede na to, da sm 29 stara in se ne družim ravn več z 18 letniki ampak s starejšo populacijo... opažam problem pr tipih, ki so dlje časa sami ali pa majo kako dolgo vezo za sabo, ki se ni OK končala... tisti, ki so že dolgo sami, so podzavestno navajeni biti sami, to jim je ustaljen lajf, in pol ko pride v njegov lajf dekle, so kompromisi težki (ker jih ni navajen, do zdej mu jih ni blo treba sklepat), veliko težje se odlepijo od "svoje dnevne rutine" in hitr pozabijo, da je treba pri odločitvah razmišljat v dvojini, ne več v ednini... poznam pa tud OGROMNO takih, ki jih je minila volja do česarkoli, da so se že vnaprej sprijaznili, da ženske za njega ni, in ker majo to v podzavesti, iščejo pri puncah tiste stvari, ki jih motijo, ne tiste, ki so dobre, da lahk pol opravičijo "eh, sej nobene ni zame"...

Ponavaljam še enkrat, NISO VSI TAKI, ampak lahk pa sigurn rečem, da jih je več kot polovica... žal... in še tole: večina tipov ma matr v svojem DNK očitno prirojeno, da se vprašajo samo "Kaka more bit oz. kaj more met bejba, da bo prava zame?", ne pa "Kak morm bit js do nje, da bo veza ratala?"... starejši ko so, bolj težijo k temu, da najdejo tisto, ki bo "spadala" v njegov lajf, ne pa tako, s katero si bota skupi uredila svoj lajf...

Zdaj sem spluvala moško populacijo, tak da se boljše počutim... :lol: :lol: :lol:

Priznam pa tud, kar je čist res, da mamo ženske svoje "frke" in tud nismo najbolj popolna bitja na svetu... Tud o tem bi se dal velik napisat, ampak govora je blo o tipih, zato sm se bolj posvetla temu... 8-)
Fora je ravn ta, da ženske ne pričakujemo tega od tipa, da so vsi bodybuilderji in bogovi sexa in romantike... sploh ne... to sploh ni point... sm mela dobrega mišičnjaka in sm znorela, ko mu je tisti fitnes od 19-21.30 vsak faking dan več pomenu kot pa da grema v kino... nč ne rečem, je mel body tak da me je skor infarkt od sreče ko je majco dol dal in ja, se nism nič bunila ko sm to vidla pred seboj... ampak to je blo eye candy, veza je bla pa v dreku... ka nej s takim, če sam "kao" ful dobr zgleda, cajta za mene pa nima, ker cajt posveti temu da dobr zgleda? Če že nucam svoj mišični eye candy, grem na net, pogledam 5 slik od CK modelov, pa je stvar rešena v 1 minuti... za lajf so mi pa mišice ma zadnja stvar, na ka bi gledla pr tipu... mam velik raje okroglega medeka, ki šteka kaj je veza, pa me ni strah da si bom tilnik zlomla, ko naslonim svojo glavo na njegov trebuh, ki je mehek, ne pa beton... Vsa "skrivnost" odnosa med fantom in punco je samo to, kako se punca ob njem počuti, kako se obnaša do nje in kako čustveno podporo ji da (spoštovanje, zaupanje, zvestoba, iskrenost, podpora, občutek stabilnosti in varnosti)... sam to je fora, nič drugega... simpl ko pasulj... ampak 85% tipov tega ne kapira... Itak mora bit v štartu kemija, normalno, brez tega ni nič, ampak začetna kemija je osnova, je temelj, na tem se gradi... Ampak ta začetna kemija zagotovo ni razlog, da veza zlaufa ali pa ne... vsaj moje mnenje je tako no...
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
Spicey
Human

PrispevekNapisal/-a Spicey » 07 mar 2013, 11:55

Hahaha skyline amen to that, ne bi se mogla bolj strinjat s tabo :104: :104: :104:

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 07 mar 2013, 12:33

Skyline...I coudn't agree more :) s tem, da že tko nasplošno opažam, da so medčloveški odnosi v kurcu...in tolko varanja kot sem ga v tem zadnjem mesecu zasledila...oh c'mon really...

Ma pucno..nosečo...in on bi drugo natepaval...Ma ženo 6 let..ampak lej..če dobim mlajšo zakaj ne....In ja...vem tudi punce so tu krive...ne samo oni...ena mi je rekla ravno v ponedeljek : '' ja no, če ga pa njegova ne zna zadržat pa jst res nisem kriva...''

Sem se res vprašala kje da fak sem jaz živela ves ta čas...al sem res bla ko fijakarski konj in videla samo tisto ožino, ki sem jo hotla videt....

Da ne govorim, da sem ja stara 28 let in samska...spoznavam pa vse to kar je zgoraj že Skyline napisala...

Pol pa prebereš eno dobro knjigo..in si želiš, da bi bil tale book boyfriend resnična oseba :)
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

Uporabnikov avatar
mejmi
Siren

PrispevekNapisal/-a mejmi » 07 mar 2013, 14:18

Skyline :104: :114:

Zalostno, kak se časi spreminjajo. Pa včasih mam občutek, da ni vsepovsod tak, se mi zdi, da je pri nas taka neka čudna mentaliteta :D Npr. mam sorodnike iz zda (posplošujem, ne rečem, da je to pravilo po celi ameriki :D ) ampak pri njih ni to kak pri nas, ko se vsak vikend greš nalit, al v park pit al ne vem. Tudi veliko mladine hitrej odraste, ker je pač fax drag in ga ne jemljejo for granted, kot mi ampak začnejo hitrej delat, da si keš zasluzijo in hitrej postanejo samostojni. In ziher vsi ti book boyfriends niso iz lufta padli, ampak so pisatelji/-ce mogle met neke resnične osebe za navdih :D Ze ce ti na pamet pade ustvarit tak lik, moraš poznat nekoga vsaj priblizno podobnega, ali? Jaz si naprimer takih fantov nebi mogla predstavljati, niti v najlepših sanjah - preden sem začela brat knjige, ker pač nisem nikoli imela izkušenj z kakim takim fantom, niti ne poznam nikogar (kar je zalostno), ki bi segel vsaj do gleznjev kateremu koli mojih mnogih book boyfriendov. Sploh ne vem če se naj jočem al naj se smejim :D
Se mi zdi, da 80% dneva prezivim pred knjigami, I wonder why..
“ She read books as one would breathe air, to fill up and live.”

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 07 mar 2013, 15:42

No fajn, da nism edina, kr včasih se počutim tak... :roll:

Najbolj me pa razkači to, ko srečam kako "znanko", ki se ji zdi ful pomembno, da mi pove, da mam js previsoka merila in da res ne bom dobila tipa... ker ona ga pa ma in je zdej noseča, in ker je noseča je tud faks pstila ker itak ma njen cash, čeprav je na borzi, in jebemti ma ona prečudovit lajf, da bi ji mogla bit favš... in to mi reče ena fucking wannabe barbie (and she's SOOOO FAAAAR from that), ki ma takega tipa: cel kraj ve da je ta tip največji man whore kar jih je kdajkoli obstajal v savinjski (in se tej babi cel kraj smeji za hrbtom, kak je tupa ko noč) in ma že 3 nezakonske froce posejane okol (za katere se seveda pretvarja da jih ni) in da se preživlja tak, da šverca bosansko robo čez mejo, ker ma narjeno sam OŠ ki jo je komaj skupi spacal in za tak mali dnar pa ne bo on fizično delu, kr on bi rad bil NAJMANJ direktor Pertola, ker je tak nenormalno sposobn... yeah, he's a catch :109:

Pa ne gre se za to, da ji ne privoščim sreče... ma če sta srečna skupi, ja zakon, še na mnoga leta!!!... Sam a veš, ne ti men bluzit v pondelk zjutri ob osmih na parkirplacu pred štarcuno, kak mam js visoka merila, če je pa tvoj ded prenizko zame... ja fak, prenizko je... pa se nimam neko visoko bejbo, ker sm dalč od tega, moje načelo je "kar je simpl je najboljš", sam se pa mal prevč spoštujem (ker vem kaj sem in ker vem kaj lahko fantu dam) da se bom zadovoljila s taprvo golaznijo ko me bo lepo pogledala... sorry, se ne bom... pa če to pomeni da sm narcisoidna za druge al whatever... ja lej, priznam, v tem primeru bom, kr bi rada mela tipa, s katerim lahk mam 1x na dan normaln pogovor pa za katerga me ne bo strah, da ga bojo zaprl čez pol leta...
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 07 mar 2013, 15:58

No fajn, da nism edina, kr včasih se počutim tak... :roll:

Najbolj me pa razkači to, ko srečam kako "znanko", ki se ji zdi ful pomembno, da mi pove, da mam js previsoka merila in da res ne bom dobila tipa... ker ona ga pa ma in je zdej noseča, in ker je noseča je tud faks pstila ker itak ma njen cash, čeprav je na borzi, in jebemti ma ona prečudovit lajf, da bi ji mogla bit favš... in to mi reče ena fucking wannabe barbie (and she's SOOOO FAAAAR from that), ki ma takega tipa: cel kraj ve da je ta tip največji man whore kar jih je kdajkoli obstajal v savinjski (in se tej babi cel kraj smeji za hrbtom, kak je tupa ko noč) in ma že 3 nezakonske froce posejane okol (za katere se seveda pretvarja da jih ni) in da se preživlja tak, da šverca bosansko robo čez mejo, ker ma narjeno sam OŠ ki jo je komaj skupi spacal in za tak mali dnar pa ne bo on fizično delu, kr on bi rad bil NAJMANJ direktor Pertola, ker je tak nenormalno sposobn... yeah, he's a catch :109:

Pa ne gre se za to, da ji ne privoščim sreče... ma če sta srečna skupi, ja zakon, še na mnoga leta!!!... Sam a veš, ne ti men bluzit v pondelk zjutri ob osmih na parkirplacu pred štarcuno, kak mam js visoka merila, če je pa tvoj ded prenizko zame... ja fak, prenizko je... pa se nimam neko visoko bejbo, ker sm dalč od tega, moje načelo je "kar je simpl je najboljš", sam se pa mal prevč spoštujem (ker vem kaj sem in ker vem kaj lahko fantu dam) da se bom zadovoljila s taprvo golaznijo ko me bo lepo pogledala... sorry, se ne bom... pa če to pomeni da sm narcisoidna za druge al whatever... ja lej, priznam, v tem primeru bom, kr bi rada mela tipa, s katerim lahk mam 1x na dan normaln pogovor pa za katerga me ne bo strah, da ga bojo zaprl čez pol leta...
A ti loh dam kr roko ? :)
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov