Kaj trenutno bereš?

Kaj beremo, pišemo, knjižnice, napovedniki, najlepše in najgrše platnice, eknjige, ...
Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Kaj trenutno bereš?

PrispevekNapisal/-a Ever » 04 jul 2013, 14:59

FC ti pa res znaš mene odvrnit od knjig :huhuhu: :huhuhu: :huhuhu: Definitivno tega ne bom brala... isto se mi je zgodlo pri FSoG, ko si one scene z liziko pa froci delila... tnx no tnx :D
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
illy
Siren

PrispevekNapisal/-a illy » 04 jul 2013, 15:42

No ja, jst sm očitno razvila zlo visoko toleranco za tele knjižne junake ki pizdijo pa zajebejo..glede na to da so tri knjige, jst sm pa na polovici prve, se bom mal zadrževala judgmenta, ker se mi zdi da je še velik za zvedt tko o Judu kot o Lucy. Ja, ma Jude anger management issues, sam neki je zmer za tem..vem pa kok je freaky to ker je mel en moj "bivsi" isto take sumljive scene. Sam pogovarjala sm se z enim modelom ko nas je cela skupina sedela skupi, pa je tip čist vn padu pa neki sikat začel :shock: it's safe to say that shit ended pretty quickly.
Te k so Lucy zažgal lase pa jo hotl živo zakurt niso bli Judovi prjatli ker jo je on hotu skrit pred njimi že sam ko so se pojavl. Lucy pa itak tok gobčna kot je in je jezikala nazaj, tipi taki kriminalci kot so, so jo hotl zakurt. Valda, ranjen je bil moški ego + to kar takim ljudem dela v glavi, pa smo tam.
Ok, Jude je res pretiraval ko mu je un trobu in je šel pol ven iz avta pa ga hotu zgarbat..folk se hoče v Ljubljani pred Kolosejem štihat pa tepst zarad parkirnega prostora?! Pa teli njegovi fuckupi, ko dela take neumnosti čist za brezveze a la kraja avta da pelje Lucy na Homecoming dance (to je predvidevanje, ker nisem še brala naprej če je to res se zgodlo al mu je kdo podtaknu itd)..ampak če že tko veš da pri 17ih letih so te nevem kolkrat policaji že odpeljal, menda ne greš take neumnosti delat al kaj?!
Ok zdej to ful zgleda kot da branim Juda, sam IMO ni tok bed, sej lahko da ga do konc knjige vidt ne bom mogla al pa da mi bo ful gud ratu, sam jst sm pač dobila mal drgačn vtis kot FC. That's the beauty of it, vsak dojema stvari po svoje :)
Mi je pa Jude recimo velik bolj ok (trenutno) kot pa na primer Rush (Fallen Too Far - Abbi Glines), res pa je da sta mi tako Rush kot Blaire ena zelo nevšečna karakterja..
Všeč mi je način pisanja in to, da ni glih zelo predvidljivo kaj se bo zgodil..no, se bom pustla presenetit :)
Reading is dreaming with open eyes..
I do not want to just read books; I want to climb inside them and live there.

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 04 jul 2013, 20:06

Jaz sicer ne nameravam brat dalje ampak lej 90% ti garantiram, da nadaljne knjige ne bodo nič novega dodale k likom. Samo dodatno bodo zakomplicirale stvari. Je to dovolj iz opisa vidno. Če niti v tej knjigi ni blo nič na likih delano. Tak kak si jih je pisateljica postavla točno tak so ostali skozi celo knjigo. I didn't witness any character development whatsoever.

Jude je z ovimi tipi gor rasto. Frendi je bil mogoče napačn izraz, ker mnda (upam?) z njimi ni hodo na pijačo pa take fore, ampak je pa mel opravka z njimi. Poznal jih je in to je čisto dovolj. Pol pa tak študiram, čemu je bla sploh dobra ta drama okrog gorečega psa in da so Lucy skoraj ubili? Zato da je lahko Jude priletel njej na pomoč kot super heroj in da je pol lahko reko, če je končno vidla zakaj ni dobro da se zaplest z njim? (kar je nato ponavlal ob vsaki fucking priliki btw) Ker drugega namena ta drama ni mela. And this is stupid and WAAAY overdramatised. O tem incidentu po 50. strani sploh ni blo več govora. Like it never even happened. Just pointless in ridiculous IMO.

Če Juda do zdaj lahko prenašaš in celo maraš potem boš ga tudi do konca marala. :)
Se sem happy, da maš ti boljši reading experience kot sem ga jaz mela. Ampak kak je lahko tolko folka Juda prenašalo pa ne bom nikoli razumela. :P

Knjige od Abbi Glines pa sem jaz nehala brat ker mi nobena od njenih conteporary romance novels ni potegnila. Opisi so se mi vedno zdeli ful zanimivi in meli ful potenciala, kak pa sem začela brat pa sem skoraj vse like lastnoročno bek spravla.
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
Marjetica
Human
Kraj: Obala
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Marjetica » 04 jul 2013, 20:26

Uf, jaz bi o tem lahko še in še pisala.. odkar sem se začela zanimat o feminizmu in na GR sledim par ljudem ki me opozorijo na seksizem v knjigah, sem opazila da je tega res ogromno v YA in NA knjigah.
Že prej sem velikokrat opazila, da kadar je mojim frendicam na GR nek tip ful hud in kao perfect boyfriend, sem jaz "nooo-way!", pa nikoli nisem točno vedela kaj me moti.
Primer je recimo Beautiful disaster. Povprečna ocena mojih GR friends: 4.45. Potem pa vidim tale review: http://www.goodreads.com/review/show/293340195 Zdaj ne vem če bi sploh prebrala knjigo, ker verjetno mi ne bo všeč. Kako so lahko ženskam všeč nasilni, cocky tipi, ki grdo ravnajo z njimi? Po vrhu so še man-whore, ampak njemu to glavna junakinja valda odpusti, medtem ko večina žensk okoli nje so sluts - in sovražim slut shaming. Seriously, get a self respect in nehaj z dvojnimi standardi. Zato ne berem več YA in NA brez da pregledam reviewe in vidim da ni notri seksizma. Ampak opažam da večina takih knjig ima na GR zelo visoko oceno. Pač ne bom nikoli razumela..
Še par primerov:
Spet Beautiful Disaster: http://www.goodreads.com/review/show/230059544
The Edge of Never: http://www.goodreads.com/review/show/553075806

Uporabnikov avatar
calimero747
Fairy

PrispevekNapisal/-a calimero747 » 04 jul 2013, 21:30

Mene tud včasih zmot če tipi v knjigah grdo delajo z ženskami. Je ok če so bad-tempered do neke mere, preveč je pa preveč. Sčasoma ta posesivnost in nasilnost ratata creepy. :shock: Čeprov sej ponavad majo razlog za tako obnašanje. Men gre bolj na živce če nimajo nobenga razloga da to delajo, pač, for the fun of it. Da doda mal drame v zgodbo.
Jaz v takih knjigah bolj krivim punce ki padejo na njih. Večinoma so vse glupe ko noč in nimajo nič self-respecta. So izjeme ampak večina je pa takih, da vse odpustijo in ne razmišljajo sploh s svojo glavo. Ne glede na vse pa the hopeless romantic in me še vedno prav da si ne morš pomagat who you fall in love with :oops:

Drugače pa, men se Beautiful Disaster ni zdela slaba. Je pa res da mi je bla všeč šele ko sem drugič brala. Taprvič zgleda nisem bla in the mood za tako intenzivno knjigo. Na momente je bil Travis mal preveč drama queen s svojo posesivnostjo ampak men se ni zdel tok bad guy. Vsak ma svoje razloge. To glede being a man whore tud mene mal ob živce spravlja. Dejansko je v vsaki knjigi, ki jo preberem glavni junak magnet za ženske. Ne vem kaj je fora ker se men sploh ne zdi realno da vse padejo na enga fanta.
Anyway, knjiga se imenuje Beautiful Disaster in Abby pa Travis sta točno to. Pol ko prebereš šele zares razumeš njiju in njun relationship. Men se Travis ne zdi perfect boyfriend material ampak ko spoznaš njegov karakter mu nekak odpustiš vso to ljubosumnost.
Pa tud, hvala bogu da ma vsak drugačno mnenje. :D

Edge of Never nisem brala in ne morem komentirat ampak si predstavljam da so tle tud fora različna mnanja. Pri čist vsaki knjigi loh najdeš kakšen negativen review, jebi ga. Tud kšni radi mal pretravajo in se obešajo na detajle. Preden prebereš ne moreš vedet če ti bo knjiga všeč ali ne sam glede na reviewe. Loh da ti bo kul kaka knjiga kjer so čist vsi prjatli dal slabo oceno, ene pri kateri so dal pa vsi po vrst 5 zvezdic pa sploh ne dojameš. Okusi so pač različni. :P

FC, tale Crash me pa prov zanima. Spet sem lih prov razpoložena za butanje z glavo ob zid. Pa rada bi vidla če loh moji možgani prenesejo Juda pa Lucy. On second thought, I'd rather not. Konc koncev bi rada obdržala kindla v enem kosu.
A reader lives a thousand lives before he dies. A man who never reads lives only one.

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Marinka » 04 jul 2013, 22:42

Po vrhu so še man-whore, ampak njemu to glavna junakinja valda odpusti,
Pomojem je tukaj velik vpliv imela tudi druga knjiga, torej pripoved od njega - pač zveš razloge zakaj nekdo ravna tak kot pač ravna.

Jaz večinoma ne berem knjig ko imajo oceno pod 3.9 - pa ne vem zakaj.. avtomatsko me odvrne to :oops:
"It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more."

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 04 jul 2013, 23:38

FC, tale Crash me pa prov zanima. Spet sem lih prov razpoložena za butanje z glavo ob zid. Pa rada bi vidla če loh moji možgani prenesejo Juda pa Lucy. On second thought, I'd rather not. Konc koncev bi rada obdržala kindla v enem kosu.
Ah, tak hudo slaba, da bi Kindle metali ob steno, ta zgodba tudi ni. :)
Pri Crash gre bolj za: WTF? *backs away slowly*
Slika

In nato sledi manjši izbruh jeze, ker ne moreš razumet zakaj je povprečni rating tak visok. :P

Če pa hočeš tako zgodbo doživet, pri kateri sem jaz res tik pred tem bla, da bi mojga Kindla v steno fooknila, brez heca, potem moreš it brat Avoiding Commitment. I hate that book. I really do.
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
illy
Siren

PrispevekNapisal/-a illy » 05 jul 2013, 00:23

Če pa hočeš tako zgodbo doživet, pri kateri sem jaz res tik pred tem bla, da bi mojga Kindla v steno fooknila, brez heca, potem moreš it brat Avoiding Commitment. I hate that book. I really do.
Ja. Če hočeš z glavo v steno tolčt, pejt to brat. Jack al kaj je že ta moški glavni lik je tak asshole, tak kreten, idiot. Ampak jaz sem seveda optimistično še kr čakala če bo kej drgač. Dobr, sej Alexa pa tud ni glih kej dost boljša..Gaaaah še zdej se spomnim kok me je frustrirala ta knjiga. :117: ne vem zakaj, ampak sem našla clo neke svetle točke v celotni knjigi, da sem pol hotla in dejansko šla še nadaljevanje brat. Čist sm bla zmedena. Se mi je pa tok zamerl da nočem več nobene knjige od te avtorice it brat.

Uporabnikov avatar
Marjetica
Human
Kraj: Obala
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Marjetica » 05 jul 2013, 09:10

Edge of Never nisem brala in ne morem komentirat ampak si predstavljam da so tle tud fora različna mnanja. Pri čist vsaki knjigi loh najdeš kakšen negativen review, jebi ga. Tud kšni radi mal pretravajo in se obešajo na detajle. Preden prebereš ne moreš vedet če ti bo knjiga všeč ali ne sam glede na reviewe. Loh da ti bo kul kaka knjiga kjer so čist vsi prjatli dal slabo oceno, ene pri kateri so dal pa vsi po vrst 5 zvezdic pa sploh ne dojameš. Okusi so pač različni. :P
Ja to je res, zato bom pa sama prebrala knjige pa si ustvarila svoje mnenje, ker vem da eni se vpičijo v detajle. Vidim da vse ful berete NA, jaz pa mislim da sem do zdaj samo 1 knjigo, zato sem si že rekla da si bom enkrat vzela en mesec in da preberem par NA knjig.
Samo me pa res odvrne ko vidim knjigo z opisom "ona je cela uboga s tragično preteklostjo, potem pride bad boy ki bi lahko imel katerokoli žensko ampak si izbere njo, ker tudi on ima težko preteklost za sabo".. se mi zdijo že vse po istem kopitu no :P

Uporabnikov avatar
illy
Siren

PrispevekNapisal/-a illy » 05 jul 2013, 11:06

se mi zdijo že vse po istem kopitu no :P
sej so, pol ko jih nekaj prebereš, se začne vse mešat skupi, ker jih je velik na isti princip napisanih :thumbdown:

anyway, sem skor na konc Crasha pa sem neki brala na GR da nej bi blo v ARC verziji to polivanje z bencinom pa kurjenje las pa to, v knjigi k je šla pa v prodajo pa naj tega nebi blo :shock: a katera ve kaj vse je drugače? ker to pa mal spremeni zadevo ane..

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 5 gostov