Audio knjige

Kaj beremo, pišemo, knjižnice, napovedniki, najlepše in najgrše platnice, eknjige, ...
Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Audio knjige

PrispevekNapisal/-a Ever » 21 nov 2010, 20:13

Slika

E-knjige smo že obdelali, zdaj pa so na vrsti še audio knjige :)

Jih poslušate? Zakaj ne? ;)

Moje skromno mnenje je bom razdelila v dve skupini - kaj me pri audio knjigah moti in kaj mi je všeč :)

Moti me:
* da poslušam drug glas in ne svojega - da včasih pripovedovalka/pripovedovalec prebere stvari po svoje in ne tako kot si jih razlagam jaz - jaz si predstavljam stvari ali bolj umirjene ali pa bolj dramatične (kar mi je pa včasih tudi všeč)
* ko kar iznenada zakriči in mi v ušesih nato odmeva (poslušam na MP3 playerju)
* da predolgo traja da pripovedovalka/pripovedovalec knjigo prebere - eno poglavje traja okoli 30 minut in zase vem, da bi v tem času prebrala kar nekaj poglavij - ok kako podrobno, o tem ne bi, ampak tudi tukaj kaj spustim, ker ne slišim, ker bodisi tovornjaki pa avtomobili ružijo okrog ali pa se zapletem v svoje misli
* da je bad, če kaj spustiš (zaradi zgoraj omenjenih razlogov) in moraš nazaj vrtet... pogledaš hitreje nazaj, kot pa držiš oni gumb, da se nazaj zavrti kar bi rad še enkrat slišal
* da si ne morem izpisat quotov - ker pač pozabim kaj je kdo reko do takrat ko pridem do računalnika
* da ne vem kako se imena napišejo - z drugimi besedami nimam takih težav kot z imeni

Všeč mi je:
* da poslušam besedilo in se s tem ne naučim le jezika temveč tudi izgovorjave, kar je pri meni zelo zaželeno
* da ne preskakujem strani, če mi nekaj ni všeč - ponavadi to pri branju delam, ful hitro berem dele kjer ni glavnih junakov, tam ko pa so pa počasi... potem ful stvari spustim ven, ki bi lahko bile zanimive
* da lahko poslušam kjerkoli - ker pač berem e-knjige, ki jih lahko berem le za računalnikom
* da si moj MP3 player zapomni kje sem ostala - samo izklopim pa nadaljujem naslednjič
* da vidim malo kako drugi razumejo določene dogodke - slišim kako pripovedovalka/pripovedovalec to prebere in vidim še drugo interpretacijo

To je zaenkrat to - mogoče še kdo pove kaj drugega pa me spomni :)

Zdaj pa vi :D

Slika
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
KristTheVampire
Siren
Kraj: Rimske Toplice
Kontakt:

Re: Audio knjige

PrispevekNapisal/-a KristTheVampire » 04 jul 2011, 19:58

Men tele Audio knjige niso preveč ušeč, kot si že zgoraj omenla:

Če si kej spustu al pa nisi čist zastopu morš nazaj vrtet, pr knjigi je pa laži kr mal gor zavrtet.
Predolgo traja.
"A good book has no ending."
R.D. Cumming

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 04 jul 2011, 21:27

meni so pa fajne audio knjige, ker jih lahko poslušam na troli ali pa ko hodim po mestu in imam ipod preprosto v žepu ali torbici. je bolj priročno kot kindle. čeprav res dolgo traja, da prideš do konca, jaz pa sem velikokrat preveč nestrpna, da bi čakala. pa še včasih mi je nerodno, ker se na široko nasmehnem, ko je kaj smešnega (se poskušam kontrolirat, da se ne začnem na glas smejat) in me potem ljudje gledajo, kot da sem malo čudna :mrgreen:
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
Lisa
Sorcerer
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Lisa » 04 jul 2011, 23:27

Jst sem do zdaj preposlušala 2 audiobooka. Last sacrefice in City of Fallen Angels. In razlika je bila ogromna.
Ker una ženska, ki je brala pri LS mi je bla annoying. Večino časa in dejansko ko je brala Dimitrija sem cepala od smeha. Ker je bil res FAIL.
CoFA je blo čist drugače. Nisem se mogla ustavit poslušat. TAk da sem ga poslušala na avtobusu vsak dan dokler nisem knjige dubila.
Ampak še vedno, ni ga čez dobro staro knjigo. Ne laptop, ne kindle in ne audiobooki je pri men ne morje nadomestit. Pika!
“Missing, one stunningly attractive teenage boy. Answers to 'Jace' or 'Hot Stuff”

Uporabnikov avatar
Arya
Human

PrispevekNapisal/-a Arya » 05 jul 2011, 11:43

Kje pa dobite audiobooke? Ker bi tud jz kšnega poslušala :)

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 05 jul 2011, 21:54

jaz jih dobim na straneh s torrenti. ampak nimajo vse knjige audio verzij.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 06 jul 2011, 07:04

Jp, torrenti :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

WindShadow
Fairy

PrispevekNapisal/-a WindShadow » 06 jul 2011, 14:06

Drugače pa jih je kar nekaj tudi na youtubu. Samo vtipkaš naslov knjige pa zraven audiobook pa ti ven vrže. Je pa res, da včasih to ni najbolj priročno.
“In the case of good books, the point is not to see how many of them you can get through, but rather how many can get through to you.”
― Mortimer J. Adler

Uporabnikov avatar
Arya
Human

PrispevekNapisal/-a Arya » 10 jul 2011, 14:02

hvala!! Si morm neki dol dat za v avtu, ker gremo na morje :)

aja sm hotela še prašat če ma katera kakšne linke?? da mi ne bi blo treba iskat...

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 10 jul 2011, 22:14

moraš povedati katero knjigo hočeš. pa jo lahko poiščemo, če je ne boš sama našla.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov