Knjige iz knjižnice

Kaj beremo, pišemo, knjižnice, napovedniki, najlepše in najgrše platnice, eknjige, ...
Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Knjige iz knjižnice

PrispevekNapisal/-a Ever » 22 jul 2010, 17:26

Sestrici moram pripraviti seznam treh slovenskih (oz prevedenih v slovenščino) knjig, ki imajo najmanj 200 strani in so na voljo za izposojo v knjižnici. Če ima knjiga manj kot 2 strani pa je serija bo pač dva dela serije prebrala - to ni problema - važno, da gre za tri različne stvari.

Stara je 15 let in je dosti bolj zahtevna uporabnica, kot smo me :lol: :lol: Recimo ne bi brala Harry Potterja, Twilight, itd... Bi pa brala kaj v stilu Gossip Girl - se pravi teenagerski lajf, ljubezenski zapleti, starši mi težijo, itd. ;)

Torej prva na seznamu je Opravljivka, sedaj pa moram najti še 2 podobni. Pomoč? Malo bom še sama razbrskala, ampak, če imate kake take že pripravljene bi bila res zelo, zelo hvaležna :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

Re: Knjige iz knjižnice

PrispevekNapisal/-a Ever » 22 jul 2010, 17:41

Rezervirala sem ji še tudi Alex Flinn - Dihati pod vodo...sem brala, ko sem bla tolko stara ko ona pa mi je blo kr všeč...

Vmes sem pa zasledila, da majo celo prve tri dele VA v knjižnici (mislila sem, da majo samo prvega, ker ste omenile :) )
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Lisa
Sorcerer
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Lisa » 22 jul 2010, 19:52

Uf, morm razmislt.

Če bi bla tm. Bi ji sam rekla: Ta je dobra, ta je dobra...
Na pamet težko-

David Hill: Se Vidva Simon. Sam ne vem če ima 200 strani, je pa noro dobra.
Lepotica s pomarančami.
Paver: Brat volk
Mesto mask.
Isabel Allende: Mesto zveri

Jst sm drgač pr pr 15 veselo posegala po knjigah za odrasle.
“Missing, one stunningly attractive teenage boy. Answers to 'Jace' or 'Hot Stuff”

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 22 jul 2010, 20:05

U hvala ti :) Bom pregledala te :)

Sem študirala, da bi ji enih 5 rezervirala pa si potem ona sama izbere...Sej če rezerviram pa takoj ko dvignem tudi vrnem ni nič narobe ne? Razen čuden pogled knjižničarke :D

Uporabnikov avatar
Lisa
Sorcerer
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Lisa » 22 jul 2010, 21:52

Po moje ne.

Mene že vse čudn gledajo. Ker vsak dan visim tm.
“Missing, one stunningly attractive teenage boy. Answers to 'Jace' or 'Hot Stuff”

Uporabnikov avatar
Monika
Sorcerer
Kraj: Maribor

PrispevekNapisal/-a Monika » 23 jul 2010, 21:37

Jaz sem brala od Bianke Minte-König knjige pa so ble kr kul, Louise Rennison:Tangice, poljubi in še kaj. Več se pa žal ne spomnim več. :?
"Books are my friends, my companions. They make me laugh and cry and find meaning in life."
— Christopher Paolini (Eragon)

Uporabnikov avatar
Lisa
Sorcerer
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Lisa » 23 jul 2010, 21:41

Tangice, poljubi in še kaj je pa men gtrozna knjiga. Res. Prebrala par let nazaj.
Nikoli več.

Uporabnikov avatar
Monika
Sorcerer
Kraj: Maribor

PrispevekNapisal/-a Monika » 23 jul 2010, 21:43

:lol: Jaz pa se po resnici povedano ne spomnim več, vem pa da sem brala. :D
"Books are my friends, my companions. They make me laugh and cry and find meaning in life."
— Christopher Paolini (Eragon)

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 26 jul 2010, 20:47

Na koncu ji nič od tega ni blo všeč, ker ona ne bi: vampirjev, znanstvene fantastike, preveč romance, ... itd. itd. 2 uri sva bile v knjižnici :lol:

Vzeli sva pa:
* Gossip girl :lol:
* Mi otroci s postaje Zoo (ker je enkrat vidla, da jaz film gledam pa je zgledalo zanimivo lol)
* Izterjevalec (ker je bila to edina grozljivka od Stephena Kinga v knjižnici)

Ne spada ravno skupaj vse to :D

Hvala vam za pomoč, tu pa lahko temo o knjigah iz knjižnice nadaljujem :) Ker ima tak naslov :)

Danes sem si še za sebe sposodla Mesto mask :thumbup: :thumbup: Komaj čakam, da začnem brati 8-) (še bolj vesela bi bila, če bi bila na voljo v angleščini, ampak dobro...v sili :twisted: še muhe žre)

Uporabnikov avatar
Lisa
Sorcerer
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Lisa » 27 jul 2010, 20:52

Mi, otroci s postaje Zoo.
OMG. To sem brala ko sem mela 12 let.
Grona, ampak dobr napisana. In resnična.

Se vidva Simon?

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov