Mnenje o knjigi?

Kaj beremo, pišemo, knjižnice, napovedniki, najlepše in najgrše platnice, eknjige, ...
Uporabnikov avatar
Arya
Human

Re: Mnenje o knjigi?

PrispevekNapisal/-a Arya » 09 jul 2013, 15:00

Okej, to verjetno ni prava tema, ma okej.

Mene zanima serija Dark-hunter od Sherrilyn Kenyon. Ne vem točno, kako so use knjige povezane in a morš prebrat use njene serije... I am confused.
A so Were-hunter in Dream-hunter serije uklučene u Dark-hunter serijo? In jz sm brala Chronicles of Nick, ampak ta ni prou povezana z Dark-hunter serijo, ampak se samo dogaja v tistem svetu right?

A mi lahko kdo razloži u kšnem zaporedju naj berem?
“There are two ways to live: you can live as if nothing is a miracle; you can live as if everything is a miracle.” ~Albert Einstein~

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 09 jul 2013, 16:52

Jaz sem brala samo Chronicles of Nick. So mi ful vsec in se mi ne zdi da kaj veliko zamujam, ker nisem brala Dark hunter oziroma kakorkoli se ze imenuje tadruga zbirka. Ne vem ce je neka vsebinska povezava razen tega da se dogaja v istem svetu.
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
Hitch
Fairy

PrispevekNapisal/-a Hitch » 12 jul 2013, 13:04

http://www.goodreads.com/book/show/1475 ... e-mistaken

Vsi, ki imate radi napete trilerje z veliko preobrati, jo enostavno morate prebrat. Tud romantike ne manjka čeprav je precej tragična. Zelo priporočam!

Uporabnikov avatar
Arya
Human

PrispevekNapisal/-a Arya » 12 jul 2013, 21:28

Jaz sem brala samo Chronicles of Nick. So mi ful vsec in se mi ne zdi da kaj veliko zamujam, ker nisem brala Dark hunter oziroma kakorkoli se ze imenuje tadruga zbirka. Ne vem ce je neka vsebinska povezava razen tega da se dogaja v istem svetu.
To sm tud jz prebrala, pa me je Acheron pritegnu in bi zato rada prebrala še Dark-hunter. Bom šla lepo po vrstnem redu k je na GR-ju, bo že prou tko :)
“There are two ways to live: you can live as if nothing is a miracle; you can live as if everything is a miracle.” ~Albert Einstein~

Uporabnikov avatar
Chloe
Dhampir

PrispevekNapisal/-a Chloe » 16 jul 2013, 14:28

Sita sem že teh NA, pa alpa male knjig.
Iščem predloge za kake dobre contemporary romance knjige. V stilu Jaci Burton, Julie James, Maya Banks... Kake man in uniform knjige :P
I love books. I don`t like people.

Uporabnikov avatar
Hitch
Fairy

PrispevekNapisal/-a Hitch » 19 jul 2013, 19:05

Prebral sem Losing Hope (Hopeless #2) in napisal oceno na GR pa jo bom kr sem delil ker se mi ne da še enkrat podobno v slovenščini pisat. :)

How in the world does Colleen Hoover manage to completely crush a grown man's heart two times with almost the same story?
Losing Hope was not so shocking for me, because I knew the important parts of the plot from Hopeless but the story itself is so amazing and told from Holder's POV in such an amazing way under Colleen's fingers that I could hold back the tears again while reading.
The only little issue I have with this book (or two books if you include Hopeless too), that I don't think that you can find such a mature 18 year old like Holder is, but okay... I'll pretend that there is still hope for teenagers in this world. That there is still hope in this world... Hope.

Uporabnikov avatar
Chloe
Dhampir

PrispevekNapisal/-a Chloe » 14 avg 2013, 14:49

Slika

Ufff tale knjiga, ko jo hočem opisat takole zgledam: Slika

Moje emocije med branjem so nekako tako potekale (v vrstnem redu):

1. Slika

2. Slika

3. Slika

5. Slika

6. Slika

7. Slika

Stvar je v tem, da karkoli hočem povedat o tej knjigi ful ne morem, brez da napišem spoilerje.
Knjiga gre o dveh najboljših prijateljih (Amanda in Noah) ki sta odraščala skupaj. Pol pa to prijateljstvo preraste v nekaj več. Mislim da to ni velik spolier - čustva so obojestranska AMPAK tukaj mi je Amanda šla tako na živce (če boste prebrali boste vidli zakaj). Njo jz res nisem razumela, res da je knjiga z njenega POV ampak ta ženska mi je šla tako na živce, da včasih sm hotla Kindle kr vršt ob zid. So tudi ene stvari na začetku, ki so mi ble kr neki. Od tega kako 10-12 letniki razmišlajo (pre)zrelo za svoja leta. Do tega ker res nisem štekala zakaj se je tako počutla manjvredno (une razloge, ki jih je naštela so mi bli res nesmiselni). Ful me je zmotlo tudi kako je shendlala eno zadevo. Ne bom napisala, katero ker je velik spoiler, ampak ja...meni je blo malo čudno. AMPAK knjiga ima nekaj v sebi, da te tako povleče, te zanima kaj bo na koncu. Kaj bo z Amando (un vzdevek, ki ga je imel zanjo je tako prisrčen <3 ) in Noahom. Knjiga je tako nabita s čustvi.
Najbolje da citiram del enga reviewa: My “logical side” wants to give it 4 stars (it can’t help but shake a fist at a few parts and it even wants to give some of those parts 3 stars). My personal notes were quite “ranty”. Yessss, I admit…. I indulged in some name calling. BUT my feeling side wants to give it 5 stars Evo točno to, ene "logične" stvari so bel tako nelogične. ampak fak, ej če nism jokala kot dež ob tej knjigi.
Ufa ful me živcira, da ne morem kej več napisat, sam uno kar hočem povedat bi vsebovalo velik spoler. Ampak konec koncev sm knjigi dala oceno 4.5 in moram reč da sta mi Noah In Amanda eden izmed najboljših parov. In ja..Noah <3 OMG, ta človek je tako :024:

Komaj čakam drugo knjigo, kjer bo glavno vlogo imel lik, ki je v tej knjigi izpadel v ful slabi luči. Na koncu te knjige je sneak peek (prologue) naslednje knjige in ja, tako me je povlekel not, da komaj čakam da izide. :tralala:

Ps. nič bat, ko sm omenla 10, 12 letnike. Knjiga ju spremlja od samega začetka, ko sta bla majhna pa do študija...
Ps1: The part of the book where the title actually starts to make sense
Slika

Uporabnikov avatar
mejmi
Siren

PrispevekNapisal/-a mejmi » 14 avg 2013, 18:11

@ allesya, ravno z tem namenom sem prišla na bralnico, ker sem hotela napisat post o tej knjigi. Meni je šla Amanda TAAAAAAAAAAKKKKKOOOOO na zivce, da sem si en moment res misla zile prerezat to end the pain. Knjiga bi lahko bila veliko boljša. Ful bi jo še bolj skritizirala ampak ne morem brez spoilerjev. Se mi pa zdi da je avtorica uporabila vse fore NA knjig khmlamekhm. Kot da bi res zdruzila 5 knjig v eno, da ne govorim o tem da je blo sredinskih 60% totalno bednih, prav nič se ni dogajalo razen tega, da se ni počutila dovolj dobra za Noaha in je to povdarjala vsake 3 stavke. Mogoče bi mi bila knjiga pred nekaj leti všeč, zdaj pa se mi je zdelo kot, da je njun odnos totalno disfunctional.
Oprosti, če nočeš biti z njim, ker nisi dovolj dobra za njega mu pusti da je srečen, ne da mu je vzbujaš slabo vest za VSAKO punco s katero je mel kakršen koli odnos.

Noah mi je pa res bil všeč. And too good for her, because she's batshitcrazy. :)
“ She read books as one would breathe air, to fill up and live.”

Uporabnikov avatar
Chloe
Dhampir

PrispevekNapisal/-a Chloe » 14 avg 2013, 18:39

No tako kruta za rezanji žil ni bla. Sam to glede partnerjev je tudi on ni bil nič boljši. Je naredu marsikaj hujšega od nje. Je pa res da te "logične" niso štimale. Dejansko pri 40% sm hotla nehat brat. Sam mene je knjiga ujela na čustvih. Ta njun odnos, ta njuna povezanost... :024:

Uporabnikov avatar
illy
Siren

PrispevekNapisal/-a illy » 16 avg 2013, 18:15

Slika

Super knjiga. Ni lahko branje, tematika je nasilje, zloraba..je boleče, grozno, ampak je tud eno upanje zraven in ljubezen. Premagovanje strahu in stremenje k nečemu boljšemu, da se osvobodiš teh okov ki te oklepajo. Korak za korakom. Mene je čist prevzela in je nisem mogla odložit.
Reading is dreaming with open eyes..
I do not want to just read books; I want to climb inside them and live there.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov