branje angleških knjig za začetnike

Kaj beremo, pišemo, knjižnice, napovedniki, najlepše in najgrše platnice, eknjige, ...
No_
Pixy

branje angleških knjig za začetnike

PrispevekNapisal/-a No_ » 25 mar 2013, 18:41

Živjo :)
Ne vem kam bi uvrstila temo.. In oprostite, če ne paše tukaj.
BI pa rabila manjšo pomoč.
Veliko vas bere knjige v angleščini. Moja angleščina pa je bolj slaba in sem dobila željo, da bi se jo učila s pomočjo knjig.
Zanima me s kakšnimi knjigami naj začnem, s kakšnimi ste začele vi?
Kako si pomagate pri branju? .. vsak nasvet, odgovor karkoli bi mi prišel prav.
Hvala že naprej :)

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: branje angleških knjig za začetnike

PrispevekNapisal/-a Ever » 25 mar 2013, 18:57

Jaz sem začela s Twilight :)

Je enostaven jezik pa četudi česa ne razumeš, ni tako velike panike, ker sama zgodba ni taka, da bi moral biti ves čas 100% prisoten.

Potem pa ti svetujem kako knjigo od Meg Cabot - ona ma take luštne, young adult knjige, ki nimajo zahtevnega jezika pa zgodbe so ponavadi čisto kjut :)

Od Simone Elkeles lahko tudi pogledaš - super zgodbe pa jezik ni zahteven. Te knjige so res čista 5 :) Perfect Chemistry :thumbup: :thumbup:

Elizabeth Scott - tudi podobno. Pa seveda Sarah Dessen :) Ona je zelo dobra!

Razen, Twilight ni tu neke fantazije, ampak pomoje boljše, da začneš tak :)

Super, da si se nam pridružila! :hug1:
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 25 mar 2013, 19:12

Verjetno lahko rečem v imenu vseh na forumu tukaj, da nas veseli, da se je še nekdo opogumil z branjem originalov :thumbup:
Lahko ti garantiram, da smo vsi tukaj znali angleščino malo slabše, predenj smo začeli brati, kot jo znamo zdaj, ko že nekaj časa beremo, ker z branjem se ti jezik razvija in ti pride "v uho" vedno bolj in bolj in vsako naslednjo knjigo je lažje brati v angleščini... Jaz se osebno sploh ne spomnim, kdaj sem nazadnje prebrala knjigo v kakem drugem jeziku kot angleščini, verjetno pred parimi leti :oops: Vem pa, da sem na začetku rabla malo več časa, da sem prebrala določeno knjigo, ker nisem bila tako navajena angleščine in nisem poznala vseh besed recimo... ampak s časom ti pride to v uho in branje steče, pa še besedni zaklad se ti polni...
Moj nasvet je v bistvu čisto enostaven: tista knjiga, ki se ti zdi zanimiva, jo začni brat, ker če te bo zgodba pritegnila, jo boš prebrala do konca... Ne vem koliko si stara in kakšne žanre najraje bereš, ampak glede jezikovne težavnosti, mislim da bi ti za začetek najbolj priporočala kakšne YA knjige (young adult), ki so večina napisane za najstniško populacijo in niso tako težke za brat... Pa zdaj ni važno, ali je navadna romantika ali paranormalne zadeve, ampak pač da je kategorija YA... Drugače pa povej, kaj bi najraje brala, kakšne knjige so ti najbolj všeč, pa boš tukaj na forumu zagotovo dobila veliko priporočil ;)
Glede samega načina branja pa ti težko kaj priporočam, ker to ima vsak posameznik svojega... mogoče le to, da na začetku ne greš vsake posamezne besede, ki je ne razumeš, iskat v slovar, ker to ti lahko vzame zelo veliko časa, odvisno pač od tvojega znanja angleščine... preberi cel odstavek, da vidiš če ga razumeš, tudi če so vmes besede, za katere ne veš točno kaj pomenijo, ker veliko besed lahko razbereš tudi iz samega teksta, kaj pomenijo... če pa se recimo kakšna beseda skoz ponavlja, ki je ne razumeš, pa se ti niti sanja ne, kaj pomeni, tisto pa poglej pol v slovar recimo...
Ni pa noben bav-bav branje v angleščini... boš videla... mogoče se boš prebijala čez prvih 5 ali 10 knjig... potem pa ti bo steklo branje.... se pa na tak način res naučiš jezika, to ti pa garantiram... enako je recimo, če gledaš filme ali nadaljevanke, ampak jih ne gledaš s podnapisi, da bolj poslušaš kaj govorijo, tako se tudi veliko naučiš... naj ti samo volje ne zmanjka, pa ne se sekirat, če česa ne razumeš točno... ;)
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 25 mar 2013, 19:30

Najlažje ti bo če začneš z YA romantičnimi knjigami, ki se dogajajo v sedanjem času. V teh knjigah se mi zdi, da je še najmajn takih izrazov, katere ne bi mogla ugotovit brez pomočjo googla. Da malo popestriš zadevo pa te in te kako YA paranormal knjigo vzami v roke.

Jaz sem not v branje padla s sledečimi knjigami:
-Twilight
-Perfect Chemistry od Simone Elkeles
-Hush, Hush od Becca Fitzpatrick
-Leaving Paradise od Simone Elkeles
-Vse knjige od Sarah Dessen
-Vse knjige od Hailey Abbott
-Vse knjige od Lauren Barnholdt
-Vse knjige od Jennifer Echols
-Beautiful Creatures od Kami Garcia
Po ko boš malo bolj sigurna v ang. pa se definitivno loti še The Mortal Instruments serije od Cassandre Clare.

Samo je pa tak ne, jaz sem, preden sem začela brat, že kar nekaj časa gledala filme in serije brez podnapisov tak da ang. mi ni bla glih tuja ne. Čeprav je pa vseeno kr razlika med poslušanjem in branjem. Branje ti dosti bolj polni besedni zaklad. Pa ne samo to, še prav pisat te uči.
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 25 mar 2013, 21:56

Samo je pa tak ne, jaz sem, preden sem začela brat, že kar nekaj časa gledala filme in serije brez podnapisov tak da ang. mi ni bla glih tuja ne. Čeprav je pa vseeno kr razlika med poslušanjem in branjem. Branje ti dosti bolj polni besedni zaklad. Pa ne samo to, še prav pisat te uči.
:104: :114:
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Pam
Fairy

PrispevekNapisal/-a Pam » 26 mar 2013, 09:19

Si bom malo sposodila tvojo temo.

Kaj pa nemščina? Po desetih letih bi malo obnovila mojo bogo srednješolsko nemščino, drugi tuji jezik.

Kje začeti? Kaj brati in kjer iskati nemške e-knjige?
C. S. Lewis: "You can never get a cup of tea large enough or a book long enough to suit me.

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/v1yUeY9

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 26 mar 2013, 11:46

Na http://boerse.bz/ in http://mygully.com (na obeh se je treba registrirat). Pa dosti krat tud googlat pomaga.
Bi pa za nem. rekla isto kot za ang. - začni z romance novelami in kakimi YA paranormal knjigami.
Par idej:
Kirschroter Sommer od Carina Bartsch
Rubinrot od Kerstin Gier
Knjige od Nine Blazon
Zeitenzauber - Die magische Gondel od Eva Völler
Aeternum od Andrea Bottlinger
Lahko pa greš tudi prevode brat. V glavnem da je v nem. ne? Pa itak nemci kr hitro prevedejo knjige. Sploh napram nam.

Evo, tu maš GR profil od ene nemke http://www.goodreads.com/review/list/4928135 ki ma dodane nemške knjige kakor tudi nemške prevode... Če ti bo to kaj pomagalo :)
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Pam
Fairy

PrispevekNapisal/-a Pam » 26 mar 2013, 14:16

Hvala za predloge. Bom pogledala. :-)
C. S. Lewis: "You can never get a cup of tea large enough or a book long enough to suit me.

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/v1yUeY9

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Marinka » 26 mar 2013, 17:06

No_ jaz sem začela z Vampire academy in Twilightom :) Sej ko noter padeš ni problema, pa ne skrbi drugače.. tudi če kake besede ne boš točno razumela, jo boš razbrala iz konteksta. Veselo branje!
"It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more."

No_
Pixy

PrispevekNapisal/-a No_ » 26 mar 2013, 18:06

hvala vsem za tak odziv :D
ste me kar opogumile in sem že danes šla po knjige x) sicer nisem takoj teh avtorjev kot ste napisale, sem raje take z malo manj stranmi in gledala, da me pritegnejo :)

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost