branje angleških knjig za začetnike

Kaj beremo, pišemo, knjižnice, napovedniki, najlepše in najgrše platnice, eknjige, ...
Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: branje angleških knjig za začetnike

PrispevekNapisal/-a Ever » 18 feb 2016, 18:00

Jaz sem prebrala prve 4 knjige in se mi jezik zdi super za začetnika (sem tudi brala na začetku moje bralne 'kariere')... Ni nekih težkih besed pa zanimivo je za branje.

Zelo si pogumna in tudi pridna! :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
lara_14
Pixy

PrispevekNapisal/-a lara_14 » 19 feb 2016, 14:24

hvala bom prebrala :)
sometimes it's good to be scared. it means you still have something to lose
~meredith grey

Uporabnikov avatar
prada2015
Opravljen bralni izziv 2017
Opravljen bralni izziv 2017
Kraj: Dolenjska
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a prada2015 » 19 feb 2016, 14:33

Tudi jaz bom začela z branjem angleških knjig. Mogoče tudi jaz začnem s Saro Shepard.
The prettiest thing you can wear is a smile... <3

http://knjigoljubka.blogspot.si/

PeggyRose
Pixy

PrispevekNapisal/-a PeggyRose » 19 feb 2016, 16:56

Živijo vsem skupaj!
Imam eno vprašanje, ki se recimo (khm) nanaša na angleške knjige, haha.
Jaz tudi rada berem v angleščini, zato pa moram večino knjig kupiti po spletu. Emka mi je kar všeč, ker lahko plačaš po povzetju, ampak čisto vseh stvari pa pač nima na zalogi in že dolgo časa bi rada kupovala tudi po Book Depository-ju, vendar nimam svoje kreditne kartice (kolikor vem sem premlada za to), torej tudi Paypal-a ne in tako naprej. Do zdaj se je v kakšnih bolj nujnih primerih (npr. za šolo) že zgodilo, da sem nakup opravila s starši ampak če moraš to skos početi, je kar tečno in zanima me, če pri takih spletnih mestih obstaja kakšna rešitev za vse ljudi, ki nimajo kreditne kartice; da npr. greš plačat na pošto / banko / kateremu koli ponudniku tovrstnih storitev... ?
Hvala za vsako pomoč
xx

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 19 feb 2016, 17:20

Mislim, da je pri vseh teh tujih straneh plačevanje s kreditno kartico kar obvezno.
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Marinka » 20 feb 2016, 11:04

PeggyRose nisem čisto prepričana za Bookdepository, ampak določene strani imajo možnost plačevanja s PaySafeCard (v bistvu si preko monete ali pa v trafiki kupiš kartico z določeno vrednostjo, potem dobiš "kodo", ki si jo lahko naložiš na svoj račun..).

Drugače pa si lahko urediš predplačniško kartico (odvisno, koliko si stara - pa seveda, če ti to pustijo starši), katero najdeš skoraj na vsaki banki in si sproti sama nalagaš denar gor. :)
"It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more."

Uporabnikov avatar
N1TRO
Pixy

PrispevekNapisal/-a N1TRO » 02 jan 2017, 13:16

Jaz že kar nekaj let berem v angleščini. Sicer sem imel pred začetkom že precej dobro predznanje, tako da mi po tej strani ni bilo težav. Lepota angleških knjig je ne samo to, da bereš tekst v originalu, ampak je selekcija precej bolj obširna. Sploh se ni treba ozirati na to, kaj je na policah knjigarn, oziroma katere knjige so trenutno najbolj izpostavljene, čeprav se tudi v kaki Mladinski knjigi dobijo zanimive stvari. Book Depository ima malodane vsako angleško knjigo, cene so tudi dobre, edino čakati je včasih treba kar dolgo, pa še za izkušnjo brskanja po policah si prikrajšan. Če greš pa po "malo manj legalni" poti, pa najdeš na internetu precej eknjig in audioknjig.

Na vašem mestu se bi najprej razmislil kaj me zanima - kak žanr, tematika, kateri pisatelj, mogoče avtobiografija kake znane osebnosti. Kot pravim, pri angleških knjigah je precej več izbire in ker ni prevoda je tudi doživetje bolj pristno. Jaz sem začel z audiobookom knjige 1984 od Georgea Orwella, sicer bolj po študijski obveznosti ampak čisto slučajno ta velja za eno boljših knjig sploh. Precej distopična tematika, ampak res noro dobro napisana. Za začetek so tudi Harry Potterji super. Trenutno pa berem Life Keitha Richardsa, morda ga kdo pozna kot kitarista pri Rolling Stonesih. Našel pred božičem v Mladinski knjigi, sem si jo mogel nastavit pod smrekico. ;)
Debate in menjava angleških knjig na Facebooku - click here. :)

Tjašy
Pixy

PrispevekNapisal/-a Tjašy » 19 jun 2017, 14:37

Jaz bi tudi sama rada začela brati v angleščini, predvsem ker sem pravkar končala osnovno šolo in mislim, da bi mi nadgradnja angleščina za srednjo šolo dosti koristila.
Brala sem že sicer angleške zgodbe naprimer na Wattpadu, imam pa res veliko raje pravo knjigo... sam no tu mam pa zdaj težave, ker nobene knjige, ki jih na tem forumu priporočate, nimajo... :/
Si ve izposojate angleške knjige ali jih kupujete? Kaj naj storim, da najdem knjigo, ki bi jo želela brati v knjižnici? Ali imajo vse knjižnice takšno slabo zalogo ali je pa res sam jaz ne najdem? ...
Hvala že v naprej in upam, da mi zna kdo pomagati. :)

Uporabnikov avatar
Jerneja
Opravljen bralni izziv 2018
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 19 jun 2017, 19:35

Me veseli, da se tudi mladi navdušujejo nad branjem. Sem mnenja, da s knjigami res lahko izboljšaš svoje znanje in če rada bereš boš na ta način odkrila super knjige in izboljšala znanje. To pa je vsekakor dvakratni plus.

Ja knjižnice imajo res bolj omejeno zalogo. Mestna knjižnica v Ljubljani se mi zdi, da je glede tega kar dobra, pa vendar tudi tam ne najdeš vseh knjig. Seveda pa je tukaj potrebno omeniti še nekaj knjižnic, vendar jih sama ne poznam toliko. Sama knjige dobim preko drugim khm malo manj poštenih strani. Če želiš lahko na forumu pod temo privat in znotraj v prenosih knjig napišeš katere knjige bi želela in ti jih ostali člani pošljemo, če jih imamo. Le te pa si potem preneseš na telefon, tablico ali bralnik :) Če pa imaš še kakšno vprašanje glede tega pa mi lahko pišeš na privat, saj mislim, da tole ni ravno primerna tema za javno ;)

Obstaja pa tudi možnost, da si knjige kupiš preko bookdepositorja, poštnino imajo zastonj, knjige pa so tudi cenovno precej ugodne. Popularne pa so tudi e-books, ki ponavadi stanejo manj, če te pritegnejo ti priporočam nakup preko Amazona.
Sama sem sprvo brala na telefonu, ko pa sem ugotovila, da je branje angleških knjig več kot le trenutno navdušenje sem si kupila kindle in še sedaj ga s pridom uporabljam.
Creativity is intelligence having fun
http://pesem-ptic.blogspot.si/

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 30 jun 2017, 17:16

Tjašy, sicer ne vem iz kod si, ampak mislim, da ima večina knjižnic po Sloveniji vsaj nekaj angleških knjig. Najboljše da v svoji knjižnici povprašaš knjižničarko. Priporočam, da začneš z mladinsko literaturo, ki ima bolj preprost jezik, ali pa kakšno, ki si jo že prebrala v slovenščini.
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost