branje angleških knjig za začetnike

Kaj beremo, pišemo, knjižnice, napovedniki, najlepše in najgrše platnice, eknjige, ...
moom
Forest Spirit

Re: branje angleških knjig za začetnike

PrispevekNapisal/-a moom » 04 dec 2013, 11:38

Obe sta kul, s tem, da ima prva dosti težjo tematiko in tudi sporočilo, druga pa je bolj lahkotna :)
Katera pa misliš, da me bo bolj okupirala, da je nebom nehal brati?

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 04 dec 2013, 11:52

Odvisno kake zgodbe so ti všeč... se pa strinjam z Ever, obe knjigi sta dobri, čeprav od Greena je nisem še prebrala, ampak slišala velik o njej... obe knjigi sta pa taki, da ko padeš notr v branje, te zanima kaj bo in bereš naprej, ker sta napisani tako, da enostavno moraš prit do konca...

Perfect Chemistry je bolj najstniška zadeva, good girl & bad boy, ki sta v totalno različnih socialnih okoljih in iz tega se razvije milijon problemov, ki so dejansko realni, prvotni HATE se razvije v LOVE, pri nobenem niso zadeve takšne, kakršne se zdijo na prvi pogled in skozi knjigo zveš vedno več o njima (krakterja se razvijata, spreminjata), zanimiva zgodba z lepim zaključkom.

The fault in our stars je pa bolj deep tematika, tud pisanje (jezik pisanja) je čudovito, ogromn lahk potegneš iz te knjige, ni pa najbolj easy zgodba, ker se te dotakne... Ni ravno lahkotno branje no, vsaj kolker vem, ker so pri večini ki so jo brali solzice tekle... ampak knjiga je ubijalsko dobra!
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
illy
Siren

PrispevekNapisal/-a illy » 04 dec 2013, 19:44

moom, kaj pa če deliš z nami, kateri žanr najraje bereš oz. te najbolj pritegne, pa ti bomo potem verjetno lažje svetovali in priporočili kakšno dobro knjigo? :)
Reading is dreaming with open eyes..
I do not want to just read books; I want to climb inside them and live there.

Uporabnikov avatar
Hitch
Fairy

PrispevekNapisal/-a Hitch » 05 dec 2013, 11:39

če hočeš brat eno res zelo kvalitetno in jezikovno ne prezahtevno knjigo, je TFIOS odlična izbira. Je pa res, kot ti je že skyline povedla, da je tematika zelo težka (rak pri najstnikih) in knjiga zna, ker je res dobro napisana, izzvati precej intenzivne čustvene odzive.

moom
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a moom » 05 dec 2013, 13:03

moom, kaj pa če deliš z nami, kateri žanr najraje bereš oz. te najbolj pritegne, pa ti bomo potem verjetno lažje svetovali in priporočili kakšno dobro knjigo? :)
Hmm.... V bistvu nisem nek zagrižen bralec, tako da... Bi pa rad to spremenil. Eden izmed glavnih namenov branja je tudi izpopolnitev moje angleščine.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 05 dec 2013, 13:23

:thumbup: :thumbup:
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
soncek
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a soncek » 16 dec 2013, 15:08

Kaj ste vsi tako navdušeni nad angleščino? zdaj se mi pa zdi da sem čudna :thumbdown:
Jaz sicer zdaj ok. 2 mesca berem zgolj v angleščini, ker se bi rada izboljšala, ampak me zelo moti, ker berem dosti počasneje (in potem sem živčna in bi najraje preskakovala! :guns: ) pa še izbira angleških knjig je v naši knjižnici (oz. v celi mkl) porazna. Med vsemi knjigami, ki jih hočem prebrati na bralnici sem našla v knjižnici dve, pa mi je vseeno za jezik :027:
no ampak izboljšujem pa se, tako da bom že potrpela...koliko časa ste vi porabili, da ste se navadili na angleščino? koliko se vam pozna? Res bi rada tudi študirala v tujini (nekooč) zato se mi zdi tole branje zelo pomembno :)
The world we create on paper will always be bigger than the world we live in.

Uporabnikov avatar
Hitch
Fairy

PrispevekNapisal/-a Hitch » 16 dec 2013, 15:16

jaz sicer nikoli nisem imel problemov z angleščino. Lahko rečem da sem naravno nadarjen za jezike glede na to, da sem se tako nemško in angleško naučil le z gledanjem televizije in potem v OŠ in SŠ imel vedno 5 al pa 4 brez da bi si enkrat za minuto snov pogledal. :D ko sem začel brat v angleščini, sem imel manjše probleme pri prvi knjigi, druga je že bla lažja, pol pa je totalno steklo. Zdaj si sploh več ne predstavljam brat knjigo v slovenščini sploh, ker imam kindla in so knjige (sicer nelegalno) v angleščini dosti lažje in takoj dostopne kot pa slovenske. Seveda je pa tud res to, da je branje originalov vedno najboljše. Pa tud, če je bi mel na izbiru prevod v angleščino al pa prevod v slovenščino bi izbral angleščino, ker mi je veliko bolj knjižni jezik kot slovenščina.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 16 dec 2013, 16:54

Jaz sem imela v srednji šoli angleščino 4 pri prijazni profesorci ter 3 pri strogi profesorci. Vedno sem se pritoževala, če ni bilo podnapisov pri filmu... v OŠ pa sem tudi imela težave - pač mi niso potegnila ta vsa pravila in časi. Ampak to je zgolj zato, ker sem se tak upirala in ker nisem nič brala v angleščini pa povsod zraven vlačila podnapise. No, potem pa bi mogla čakat na New Moon 4 tedne v knjižnici in enostavno nisem mogla...v roke sem vzela angleško pdf verzijo, ki je bila edina na voljo, in začela brat...

Ne misli, da sem prvič vse razumela... nasprotno... še ko sem jo tretjič brala sem izvedela neke nove stvari... Tudi zdaj, po 3 letih branja angleških knjig, včasih pridejo besede, ki jih ne razumem - pa pogledam v slovar in je to to.

Fajn je, če začneš z enostavnejšimi knjigami - Young Adult recimo. Že po prvi knjigi ti je ful lažje, se ful naučiš, ampak saj veš: vaja dela mojstra :)

Mislim, da tu niti ni čas tako pomemben - bolj stopnjevanje težavnosti jezika. Recimo, če bereš kake Meg Cabot knjige grejo res hitro, ker ni nekih težkih besed. Cassandra Clare mi na drugi strani že ima težji jezik... Pa tudi te "lažje" knjige se skoraj vse dajo pobrskati na spletu :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
soncek
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a soncek » 16 dec 2013, 20:52

Ja, tudi jst sm ugotavljala...z VA nisem mela nobenih problemov (no, ampak je tud zakon knjiga <3 ) city of bones sem pa obupala, ker sem se počutila, kot da berem kitajščino :105:
The world we create on paper will always be bigger than the world we live in.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Google [Bot] in 1 gost