branje angleških knjig za začetnike

Kaj beremo, pišemo, knjižnice, napovedniki, najlepše in najgrše platnice, eknjige, ...
Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: branje angleških knjig za začetnike

PrispevekNapisal/-a Ever » 16 dec 2013, 20:58

Ja - sem se jaz isto počutila pred 3 leti, ko sem prvič brala... ful težko slediš pa še napisana je tretjeosebno, tak da je še težje sledit. Hunger Games mi je bila isto kar težka...

Probaj mogoče Perfect Chemistry al pa Pretty Little Liars - ful dobra serija pa več delov je pa hitro se bere :) Od iste avtorice še je The Lying Game, na podoben način. Te ziher najdeš kje, ker so kar znane :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
soncek
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a soncek » 17 dec 2013, 18:06

Danes sem v MK našla kao kazalo za knjigo, ki ima ang. slovar - da si lahko takoj razložiš neznane besede. Meni se zdi ful dobra ideja. Ima kdo izkušnje s tem?
The world we create on paper will always be bigger than the world we live in.

Uporabnikov avatar
illy
Siren

PrispevekNapisal/-a illy » 17 dec 2013, 21:44

Danes sem v MK našla kao kazalo za knjigo, ki ima ang. slovar - da si lahko takoj razložiš neznane besede. Meni se zdi ful dobra ideja. Ima kdo izkušnje s tem?
Prijateljica je dobila to zadevo lani za božička. Izgledalo je ful fajn. Me pa zanima kako obširen je ta slovar..
Reading is dreaming with open eyes..
I do not want to just read books; I want to climb inside them and live there.

Uporabnikov avatar
Jerneja
Opravljen bralni izziv 2018
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 01 jul 2014, 22:07

Ko sem začela brati angleške knjige, sem najprej prebrala before i fall od lauren oliver. Po mojem je za začetek ful dobra :thumbup: saj se isti dan ponovi večkrat, tako samo enkrat prebereš vse opise kako kaj izgleda, potem pa bereš samo pogovore med osebami
Creativity is intelligence having fun
http://pesem-ptic.blogspot.si/

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 06 dec 2014, 10:57

Na to temo sem pripravila prispevek. Prebereš ga lahko tukaj: http://www.bralnica.com/aktualno/branje ... zacetnike/ :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 06 dec 2014, 13:34

Ever, zelo dobro napisano. :102: Ko sem jaz omahovala ali bi brala v angleščini ali ne, bi po branju tega prispevka verjetno veliko prej začela z branjem angleških knjig.
Creativity is intelligence having fun
http://pesem-ptic.blogspot.si/

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 06 dec 2014, 14:25

Hvala :)

kati
Pixy

PrispevekNapisal/-a kati » 30 jul 2015, 16:07

Ever hvala si me spodbudila.... Saj ne da nisem ze kaj brala v ang, ampak predvsem studijske knjige... Se bom lotila sedaj se kaj :)

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 04 avg 2015, 12:29

Super! :)

Uporabnikov avatar
lara_14
Pixy

PrispevekNapisal/-a lara_14 » 18 feb 2016, 16:27

mene tudi zanima nekaj v zvezi z angleških knjigah. angleščina mi gre za moja leta kar vredu (stara sem 13 let) in razmišljam da bi začela brat PLL saj mi je kot posneta serija preveč grozna. ugotovila pa sem da imajo knjige samo v angleščini in to kar 16 knjig. in me zanima če je kdo bral knjige in zna povedat če je vseh 16 delov zanimivih ali ne? in če je težek jezik, saj ponavadi ne berem angleških knjig
sometimes it's good to be scared. it means you still have something to lose
~meredith grey

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost