Kako naj spet najdem reading mojo?

Kaj beremo, pišemo, knjižnice, napovedniki, najlepše in najgrše platnice, eknjige, ...
Uporabnikov avatar
Hitch
Fairy

Kako naj spet najdem reading mojo?

PrispevekNapisal/-a Hitch » 04 sep 2013, 15:57

Jah... iščem ga. Pa ne, da se sploh nočem spravit brat. Imam res veliko željo brat ampak nikakor ne najdem knjige, ki bi mi bila dovol všeč. Zdaj berem The Sea Of Tranquility, ki ima odlično oceno na GR, odlična priporočila, sem na 22 procentih ampak še vedno me ne pritegne dovol, da bi jo hotel prebrat v eno ali pa bi komaj čakal branje. Sem pred kratkim bral tud eno kriminalko, ki pa mi tudi ni tolko sedla, da bi jo prebral do konca pa čeprav sem jo prebral celo do 70 % pa mi pol sploh več ni bla zanimiva dovol, da bi jo prebral do konca in ugotovil v čem je sploh point.
Mogoče, da ni dejansko krivda na reading moju, ampak si enostavno želim neko knjigo, ki me bo pritegnila že na začetku in držala do konca. Kriminalka me je držala na začetku, me pa je proti koncu vse bol spuščalo in sem vse težje bral, medtem ko ta Sea of Tranquility ne prime nikakor pa ne vem zdaj al je kriv moj reading mojo al pa dejansko to ni to kar se knjige tiče. Nikakor se ne morem najt v nobeni zvrsti in celotne knjige nisem prebral že od Losing Hope dalje, ki sem jo prebral julija. Vmes sem si še sicer uničo kindla in si mogo kupit novega ampak tud medtem nisem mel nekega cravinga po knjigah in sem si kindla pač kupo, ker si enostavno ne znam predstavljat bit brez, zdaj ko ga pa spet mam pa berem TSOT ko en 13 letni mulc domače branje. Ga ne. Malo lahko tud krivdo zvalim na moj ne ravno miren state of mind ampak ne vem, če je to glih to. Enostavno bi rabo eno knjigo ob kateri je ziher, da bom užival od začetka do konca, da bo napeta, da bom komaj čakal, da jo spet berem in, da jo bom predvsem zagotovo hotel prebral do konca. Imate kakšna priporočila? Nujno rabim eno fenomenalno knjigo, ker se obupno počutim, ko ne morem prostega časa zapolnit z branjem in raje kot berem kr nekaj v tri dni bluzim po internetu. Aja, pa paranormalne knjige pri meni odpadejo. Jih je na GR veliko z odlično oceno ampak men to niti malo ne sede. Zvrst pa tud ni pomembna. Še erotična knjiga je lahko.

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Kako naj spet najdem reading mojo?

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 04 sep 2013, 16:13

Ne vem če bo bilo kera fenomenalna knjiga pomagala dobit reading mojo nazaj. Vsako knjigo ki jo boš primo v roke, boš primo v roke ne zato, ker se ti lušta po njej, ampak ker hočeš po vsej sili spet brat. In to je čisto napačn pristop IMO. I know how it is, I was there awhile back. Če pa praviš da nisi niti "in the right state of mind" te pa ma karkoli poskušat brat še majn smisla.

Reading mojo ponavadi gre točno tak kak pa še je prišo... kr na enkrat.
Vsaj pri meni je blo tak.

Edino kaj si znam predstavljat, da bi maybe malo koristlo (or not who knows), je to, da malo zamenjaš žanre in nehaš brat contemporary romance novels in kriminalke ter se vsedeš zadi za kako fantasy knjigo. The last one that blew me away was Angelfall od Susan Ee. Pa na Daughter of Smoke & Bone mam tudi zelo dobre spomine, čeprav ne vem zakaj še nisem šla drugega dela brat. Ha! Now I know what to read next... :D
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 04 sep 2013, 16:35

Se popolnoma strinjam s FC :)

Jaz, ko ga zgubim, malo odmislim branje al pa grem brat raje kako strokovno literaturo... Včasih traja to dlje časa (tudi do 2 mesca že), včasih pa se po par dneh vrne hehe :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Hitch
Fairy

PrispevekNapisal/-a Hitch » 04 sep 2013, 17:08

Bom probal z Experiment in Terror serijo. Če mi z njo ne uspe, sem pa verjetno izgubljen in si bom mogo vzet nekaj časa pavzo.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 04 sep 2013, 17:15

Ne, ne, ne, ne. Ne raje! :D

EiT je NORA serija, samo za prvi del moraš malo potrpljenja met... Na čase postane rahlo boring - medtem ko so nadaljevanja odlična :vso_cast:

Razen, če imaš navado, da ko zgubiš reading mojo pa knjig ne prebereš do konca, da se kasneje lahko vrneš k njim... jaz se ne morem :) Tak, da če se ne moreš, raje ne beri zakon serij pa knjig :D
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Chloe
Dhampir

PrispevekNapisal/-a Chloe » 04 sep 2013, 17:29

Imej kakšen teden dva pauzo. Pejdi na pivo, za vikend nekam na morje...
I love books. I don`t like people.

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 04 sep 2013, 18:33

men se ne naredlo to lani, zbubla reading mojo totalka, katerokoli knjigo sm v roke vzela, ne glede na žanr, sm nehala po prvem poglavju... pa so ble določene knjige baje fantastične... ampak men ni potegnalo, ker ni bil moj cajt za branje očitno... še najhujše erotične knjige (ko pr men skor ni šanse da je ne požerem v enem šusu, ker se ne morm odlepit od knjige) so mi ble ono eeeeh boring... :roll: In kar ni in ni prišel moj reading mojo nazaj, čist sm bla v badu zarad tega, ker you know, my personal life sucks and books were usually the answer --> escape into another world and leave my fucked up life behind... in ker nism mogla brat, sm se vrgla v filme in nadaljevanke... kar tud ni blo ravn dobr, kr sm pogledla like 1 sezono na dan in mi comp ni folgal loadat, pa če oči sm mela ko angora zajc zarad buljenja v ekran... pol ko mi je pa dobesedno skor zmanjkal nadaljevank za pogledat (ups), sm pa prijela knjigo spet v roke in takoj padla notr...

včasih pride tak, ne morš pomagat, odmisli to, da nimaš reading mojo in najd eno drugo stvar za delat, nima veze kaj... in bo prišel reading mojo nazaj sam od sebe... pa sploh se ne sekiraj zarad tega... it happens to the best of us :lol:
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Marinka » 04 sep 2013, 18:37

Jaz zadnje čase tudi začnem nekaj brat, pa neham po parih poglavjih, ker me pač ne pritegne. Ne beri nekaj na silo, ker je pomojem še slabše :) Jaz pač če vidim, da mi knjiga ne odgovarja, vzamem drugo ali pa grem (isto kot Skyline), gledat kakšne serije, ven, rolat ... Včasih po par dni ne berem sploh nič, pa se mi zdi kot da mi nekaj manjka :D
"It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more."

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 04 sep 2013, 19:21

@skyline
Hehe jaz sem tudi filme in serije gledala ko nora takrat. Anything to escape RL for a little while, a? :)

Lahko pa greš še zmeraj Simse igrat. Pa zdaj 17. pride GTA V ven. :eyebrows: Tudi to vem da, vsaj mene no, zabava dovolj, da nea misliš več na to kak dolgo že nisi nič bral. In ko se ne boš več obremenjeval s tem se ti bo pa spet odprlo. You'll see.
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 05 sep 2013, 00:11

Ja res... Anything to escape RL for a little while! :roll:

Igrc pa js ne smem igrat, mislim, ne smem sploh blizu njih it, se zavestno vzdržujem, z namenom jih sploh ne spremljam več, kaj ven prihaja! Js sm bla sposobna 20 ur na dan nabijat igrce (ne zajebavam se, niti spat nism hotla hodit!). Budilko mela naštimano da sm se zbudla pa šla špilat... like... v soboto ob 5.30 zjutri... (in ne, ne zajebavam se, ob 5.30 mela budilko, da sm do 6.00 kavo spila, ob 6.01 pa že špilala). Si nabavla ful velik ekran, da se boljš vidlo. Moj lajf je bil popolnoma podrejen Skyrim in Assassins, sploh Skyrim, ta me je tak obsedla da po en mesc nism šla iz sobe. Čist nora, obsedena, BOLANO obsedena. Pa se drla pa klela zravn, ko sm špilala, sploh pri Assassins, tam sm se tak pogovarjala z liki, ko da so moji najboljši frendi. Mislim... bla sm mentalno prizadeta oseba zarad igranja igric eno obdobje. Zasvojena. Čist vse drugo je odpadlo, kako praznovanje rojstnega dne, pa ne me zajebavat, če morm en magic spell nardit zdajle nujno, če slučajn zmaj pride... Doma so znoreli, fotr mi en dan kabl iz kompa vzel, da bi vsej en dan šla vn na sonce pa mi ga ni hotu dat nazaj... js pa v jok, v avto, gasa v štarcuno, kupla 2 kabla (za vsak slučaj), šla domu, se zaklenla v sobo da me noben nebi zmotu. Bog ne daj, da me je mami poklicala da je kosilo, ko sm ravn sledila komu... KAJ HUJŠEGA! Pa kdo ma čas zdej jest! A ne vidi da sm čist v panic mode!?

Takl da... hmmmm... ne, igrce pri meni zarad mentalne stabilnosti in ostalih zdravstvenih razlogov odpadejo.
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov