Kako naj spet najdem reading mojo?

Kaj beremo, pišemo, knjižnice, napovedniki, najlepše in najgrše platnice, eknjige, ...
Uporabnikov avatar
illy
Siren

Re: Kako naj spet najdem reading mojo?

PrispevekNapisal/-a illy » 04 dec 2013, 19:41

No, jaz sem nekje pri 300-400 knjigah na polici ugotovila, katere police vse dejansko rabim. Tako da sem si takrat pač vzela malo (veliko) časa in si to uredila, tko da mam zdaj mir. Dodajam pa samo še kakšne, ko se pojavi potreba, ne rabim pa urejat več generalno. Vsaj zaenkrat ne, dokler ne ugotovim da mi še kaj manjka. I fear that day, ker taka ko sem, bom morala it to pol rihtat..
Reading is dreaming with open eyes..
I do not want to just read books; I want to climb inside them and live there.

Uporabnikov avatar
soncek
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a soncek » 28 mar 2014, 13:30

Ne vem, kam točno napisat, ker nisem našla nobene podobne teme...

Goodreads sicer zaenkrat uporabljam bolj redko, tako da mogoče nisem najbolj zanesljiv vir, ampak meni se zdi sicer super razvrščanje po seznamih, predvsem za bralni izziv, ampak se res težko odločim, kaj recimo z nekega seznama bi brala, ker imam občutek, da so ocene vseh knjig nekje med 3,5 - 4,5. In med njimi tudi take, ki sem jih ocenila z 1 ali pa abslutno oboževala.

Ne mi zamerit, saj priznam, da brez njega pol izzivov ne bi naredila, ampak ko sem blazno razočarana nad neko knjigo, grem pogledat in ma oceno 4 sm pa malce besna :guns:
The world we create on paper will always be bigger than the world we live in.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 28 mar 2014, 16:39

Ja - moraš malo reviewe prebrat pa to... ne moreš kar oceni zaupat :) Sploh 5ke ful radi delijo - oni ko so ARC dobli :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 30 jul 2015, 14:58

Moj reading mojo sem pred novim letom pospravila v predal... ko sem pa po novem letu predal odprla, ga ni bilo več noter...

13 knjig sem prebrala letos in to je bilo komaj, komaj kaj dobrih :?
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Adelaide
Elf

PrispevekNapisal/-a Adelaide » 30 jul 2015, 18:29

Jaz tudi telo težko najdem kakšno knjigo da bi mi bila res všeč te čase... Pomojem sem jih prebrala že toliko, da se vse že ponavlja in ni nobene originalne teme :/
Pred enim letom, recimo, sem večino knjig ocenjevala s 4 in 5 zvezdicami, zdaj pa dam večino knjigam 3
"He who leaps for the sky may fall, it`s true. But he may also fly."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 03 avg 2015, 21:54

Se mi zdi, da nas je kar nekaj, ki se tako počutimo... Mogoče je tudi krivo to, da je res preveč izbire... Včasih smo komaj do kakšne knjige prišle in smo se res veselile novih izzidov...Ah ja :) Al se pa staramo pa je vse preveč YA knjig :D

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Marinka » 04 avg 2015, 10:02

Preveč knjig je, ki so si preveč podobne. Mene to najbolj moti. Ker se mi zdi, da sem že prebrala tolk knjig s podobono tematiko, da točno vem kaj naj pričakujem pa kdaj.. Od kar sem prebrala recimo Shatter me, ne najdem dobre dystopian knjige, ker so vse proti tej dolgočasne. Zato trenutno menjavam žanre, da pridem do nečesa novega. Edina serija, ki me je čisto prevzela letos je bla The lying game, to sem dobesedno požrla stran za stranjo, knjigo za knjigo :D

Mogoče bi lahko en seznam naredle, recimo TOP xy knjige iz Bralnici, po katerih posežeš, ko ti pade reading mojo? :P
"It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 04 avg 2015, 10:37

Ja, to bi bilo super :D Ker že kak mesec študiram, da bi bilo fajn en prispevek naredit na to temo...

Lahko predlagate, katere knjige so vas čisto dvignile. Meni je recimo ena taka top serija bila Fever - se mi zdi, da je taka, da je res malo drugačna in nepričakovana :D Drugače pa zdaj berem The Summer of Chasing Mermaid pa mi je tudi ful všeč... Sej je tipična zgodba, ampak ma vseeno malo drugačen pridih :D

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Marinka » 04 avg 2015, 12:27

Jaz od serij predlagam The Lying Game pa Shatter me.
Za poletje pa bi rekla, da je ful primerna The DUFF: Designated Ugly Fat Friend :)
Malo bolj resna, odrasla knjiga, pa vendar nekoliko drugačna od ostalih: The Peculiar Life of a Lonely Postman.
"It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more."

Uporabnikov avatar
Adelaide
Elf

PrispevekNapisal/-a Adelaide » 07 avg 2015, 21:26

Meni so bile ene boljših knjig v zadnjem času Throne of Glass, Lovely Vicious in Nocte
"He who leaps for the sky may fall, it`s true. But he may also fly."

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost