Pisanje zgodb, knjig, natečaji

Kaj beremo, pišemo, knjižnice, napovedniki, najlepše in najgrše platnice, eknjige, ...
Uporabnikov avatar
Sabine
Elf

Re: Pisanje zgodb, knjig, natečaji

PrispevekNapisal/-a Sabine » 13 mar 2011, 10:03

Ooooo ko paj dobr začetk!!! :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Res najbol!

Jest sm do zdej napisala vse v slovenščini, sam k sm vidla, da vs velik piše tuki v angleščin sm nekak probala v angleščin - čeprou sm že velikrat prej hotla, sam mi ni ravno uspel.. Pa mij ful bl všeč, sam je še zmer dost težko :D

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 13 mar 2011, 13:15

Sicer je že dolgo kar sem sama kaj ustvarjala...nekako se bolj vidim v vlogi bralca kot ustvarjalca...ampak sem pa vedno pisala v slovenščini...nekak je to moj jezik oz naš jezik in če ga ne bomo sami spoštoval, kdo ga bo ?

No, ampak seveda vsakemu svoje a ne... :)
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

Uporabnikov avatar
Sabine
Elf

PrispevekNapisal/-a Sabine » 13 mar 2011, 16:42

Nekak je to res, samo včasih je velik bolj pisat v angleščini - k naprimer skoz neki beremo in gledamo v angleščini in je nekak jezk, k ga pozna vs svet in se ga non-stop uporablja - ker velik bolj vse pride do izraza ;)
je pa včasih velik lažje pisat v slovenščin :D

Uporabnikov avatar
Dark angel
Human

PrispevekNapisal/-a Dark angel » 13 mar 2011, 21:43

Najprej Ever pa Sabine hvala :)
Ja pa jst vedno pišem v angleščini...Mi je v bistvu lažje pisati v angleščini... nevem zakaj, ampak mi je... najbrž zato k se v slovenščini ne znam tok dobro izrazit kt v angleščini...
"If your eyes weren't open, you wouldn't know the difference between dreaming and waking." <3

Uporabnikov avatar
Roza
Pixy

PrispevekNapisal/-a Roza » 31 mar 2011, 22:02

Heej. Vidm da res kar vse neekaj ustvarjate :) Upam da bom lahko čez pet let brala vaše svetovne uspešnice. Še posebej toja Dark Angel diši po okusnem zalogaju :)

Tut js pišm. Ampak me nekak vedno mine. Eno knjigo z naslovom življneski brodolom sem napisala do 65 strani pa me je minil... nevem zakaj...dala m jo prebrt moji najboljši prijateljici, kot že stokrat do zdaj in ko je rekla da je prfektno me je minil. Nevem zakaj. Mogl bi me pognat med zvezde in moj motor za pisanje bi se mogev še bolj zagnati in do 100-te strani bi se moglo iz mene kar izlit. Pa nism mogla niti enega pravega stavka skupaj spravit. Mislim too much :?
Ta knjiga naj bi bla o drogah, ampak zdej sm začela eno novo (Še nevem naslova) bo pa mal domišljiska... :)
Mogoče kasnej k bo mal več napisan objavk em odlomk...
Pišm pa u slovenščini, ker mi angleščina nekak negre... razumm jo samo ne morem pisat v angleškem jeziku. Čeprov sm si zastavla cilj da bom eno kratko zgodbo napisala v angleščini, ker se mi zlo lepo slišš :)
Wherever you go,whatever you do,I will be right here waiting for you.Whatever it takes,or how my heart breaks,I will be right here waiting for you.

Uporabnikov avatar
Sabine
Elf

PrispevekNapisal/-a Sabine » 02 apr 2011, 13:23

Men se po navadi med počitncam naredi, da po 3 dneh kar ne morem več pisati.. pol pa do konca ne pišem, kar naenkrat pa dobim filing da bi blo fajn kj napisat in učash napišem največ, pa tisti deli so mi najbolj všeč.. tko da, včasih je treba samo malo počakat, pa velik razmišljat o tej knjigi, k jo pišeš in učasih seti še celo kj sanja od nje in po tem lahko vse lepo napišeš na papir ;)

Uporabnikov avatar
Roza
Pixy

PrispevekNapisal/-a Roza » 28 apr 2011, 00:12

Heej. Rabla bi eno pomoč namreč... :P
A bi mi lahko prosm pomagal zbrt ime za Orko, Pol enga fanta ( Mal prsca, rjavi lasje, rjave oči, ... če vm opis kej pomaga)... Ker sm končala mojo prvo knigo (yay me ;D) in sm začela drugo. Mam use osnutke narjene miselne vzorce o osebah pa to ampak se mi je pr teh dvh imenih zataknl :S
Hvalaa za pomoč :hug1: :hug1:
Wherever you go,whatever you do,I will be right here waiting for you.Whatever it takes,or how my heart breaks,I will be right here waiting for you.

Uporabnikov avatar
WindShadow
Fairy
Kraj: Maribor

PrispevekNapisal/-a WindShadow » 28 apr 2011, 08:52

http://www.airbeletrina.si/novice/razpi ... odra-ptica

Kaj pravite? Gremo napisat vsaka svojo knjigo? Piše, da bodo drugo leto podelili nagrado za najboljši mladinski roman. Mislim, da smo me pravi naslov :D Pa 12.000 eur se verjetno nobena ne bi branila. V glavnem če je katera zainteresirana, imamo še več kot eno leto, da spravimo nekaj res noro dobrega skupaj, lahko pa katera tudi do oktobra napiše roman za odrasle.

Let`s go, girls!
“In the case of good books, the point is not to see how many of them you can get through, but rather how many can get through to you.”
― Mortimer J. Adler

Uporabnikov avatar
Sabine
Elf

PrispevekNapisal/-a Sabine » 28 apr 2011, 10:08

Roza dj še povej kakšno osebnost ma tip - k bi ful pomagal...
Pa a more bit kšn bl slovensk al je lahko čist anglešk?
Glede živali pa tuki mal poglej, mogoče kj najdeš: http://www.petnamesworld.com/animal-names.html

WindShadow: Jest se morem pohvalt ker sm že zlo pridna zadnje leto in trenutno pišem že 3. del :P

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 28 apr 2011, 22:08

Kaj pravite? Gremo napisat vsaka svojo knjigo? Piše, da bodo drugo leto podelili nagrado za najboljši mladinski roman. Mislim, da smo me pravi naslov :D Pa 12.000 eur se verjetno nobena ne bi branila. V glavnem če je katera zainteresirana, imamo še več kot eno leto, da spravimo nekaj res noro dobrega skupaj, lahko pa katera tudi do oktobra napiše roman za odrasle.
ROMAN ZA ODRASLE!!!!!! JAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!! 12 jurjev je praktičn že mojih, sam napisat še morm :lol:

ENO VPRAŠANJE: ...ki naj bodo napisani v slovenskem jeziku in naj praviloma ne bodo daljši od 25 avtorskih pol... AVTORSKA POLA je kaj? A4 stran ne more bit, kr to ni roman pol... Kdo ve to, kaj je avtorska pola??????
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost