International Book Giveaways

Kaj beremo, pišemo, knjižnice, napovedniki, najlepše in najgrše platnice, eknjige, ...
Uporabnikov avatar
Chloe
Dhampir

Re: International Book Giveaways

PrispevekNapisal/-a Chloe » 22 apr 2013, 20:07

Dokler nisem opazla, da so zadne čase ti blog hopi ful pridobili na popularnosti in posledično nisem več nobene knjige zadela.
Jz bi ful iskoristla to temo in povedala kaj sm opazla, da se dogaja zadnje časa.
To "povezanost" med blogerji in avtorji. Ful se štekajo med sabo. Sej to ne bi bilo nič narobe če bi blogerji dajali POŠTENE reviews. Stvar je v tem da blogerji dobijo zastonj knjige za giveaways in avtorji dobijo ful dobre komentarje. Za njih je win-win situacija. Kja pa za nas? Prebrala sem ene reviewe ki takoooooo hvalijo knjigo/serijo in pol začnem brat in je varjanta :105: ?!? Sej ne rečem, ljudje smo si različni, ampak eni pa res preiravajo.
Al pa una fora še tolko lajkov pa prvi teaser, še tolko lajkov pa giveaway. OK priznam res sama sm tudi "padla" v tele pasti. Ker res ful šeram. Kot sem že prej rekla, ful sm obsedena s tem ratala. Ampak mi je res smešno vse skupaj. Bolj žalostno no. Sploh nič več ni pristno. Sploh ne veš več komu verjet. Sej je lepo da se štekajo med sabo, ampak to kar delajo...še posebej te indie authors, ker pač rabijo promocijo in zato dajo ful knjig zastonj in za giveaways in tudi ARC. In pol blogerji to izkoristijo, več bodo hvali avtorje ti jim bodo dali več đabe stvari kar posledično pomeni več fanov na fb/twitterju/ostalih straneh za te blogerje (pa tudi avtorje).
Ne vem če ste opazle, ampak ti ta zadnji giveaways so VSI v stilu če si poslal reviwe na goodraeds, ali amazon ali B&N šele takrat imaš pravico igrat. In spet se vračamo k temu. Kako bo nekdo ki ni iz USA in ne zna dobro angleško pisat to naredu? Jz štekam ful angleško (vsaj upam :D) govorim tudi ok, ampak pisat mi je pa ubitačno zaradi pravopisa! In spet mi izven USA izostanemo. Al pa je tudi fora, da lahko igraš giveaway če pošlješ račun, da si kupil knjigo. Še najboljše je kombinacija obeh- review+račun :109:

Če se že malo pizdim bi rada samo še enkaj vprašala?
Ali ste opazli ta velik naval z nadaljevanji?!? Kaj za vraga se dogaja? Kje je una fora KVALITETA in NE kvantiteta?!?
Fu ful mam rada Abbi Glines? Ampak da je je vse njene knjige ki so ble YA preoblikovala tako da so NA. Pa una fora če bo Never Too Far #1 na Amazonu napiše še 3. knjigo. Ja seveda, je folk znoru in kupoval kot nor in sedaj bo še 3. knjiga. Men je prva bla noro dobra, druga pa recimo veliko slabša. Al pa S.C. Stephens ki se je kr odločla za 3. knjigo, ki je še tako zatrjevala da bodo samo dve knjigi. (Meni je Reckless bla ful pod pričakovanji). Pa vsa ta nadaljevanja, ki sploh niso bla planirana (The Edge of Never#2, Gabriel#3...) Pa potem ISTE knjige samo z različnih POV.
Ne vem morda je to vam všeč, samo to meni gre ful na živce. Avtorji izdajajo knjige na 2,3 mesca in se ful zgublja na kvaliteti. Raje vidim take avtorje kot sta Richelel Mead in Cassandra Clare ki izdajata vsako leto ampak knjige so vsaj dobre. Ker to kar se zadnje čase dogaja z vsem tem je prava žalost.

A sem se ful razpisala? In po možnosti še niti v tapravi temi nism.
:D
I love books. I don`t like people.

Uporabnikov avatar
illy
Siren

PrispevekNapisal/-a illy » 22 apr 2013, 20:29

Ali ste opazli ta velik naval z nadaljevanji?!? Kaj za vraga se dogaja? Kje je una fora KVALITETA in NE kvantiteta?!?
Fu ful mam rada Abbi Glines? Ampak da je je vse njene knjige ki so ble YA preoblikovala tako da so NA. Pa una fora če bo Never Too Far #1 na Amazonu napiše še 3. knjigo. Ja seveda, je folk znoru in kupoval kot nor in sedaj bo še 3. knjiga. Men je prva bla noro dobra, druga pa recimo veliko slabša. Al pa S.C. Stephens ki se je kr odločla za 3. knjigo, ki je še tako zatrjevala da bodo samo dve knjigi. (Meni je Reckless bla ful pod pričakovanji). Pa vsa ta nadaljevanja, ki sploh niso bla planirana (The Edge of Never#2, Gabriel#3...) Pa potem ISTE knjige samo z različnih POV.
Ne vem morda je to vam všeč, samo to meni gre ful na živce. Avtorji izdajajo knjige na 2,3 mesca in se ful zgublja na kvaliteti. Raje vidim take avtorje kot sta Richelel Mead in Cassandra Clare ki izdajata vsako leto ampak knjige so vsaj dobre. Ker to kar se zadnje čase dogaja z vsem tem je prava žalost.
Točno vem kaj misliš. Mene tud to tolk znervira. Kar nekam hočejo še vlečt te zgodbe da se bo ja na veliko služlo od knjige, ki potem iz ene knjige kar serija al pa duet rata. Mislim wtf?! :118: Če dam za primer Beautiful Disaster. Dogaja se iz Abby-jinega POV in čez določene stvari v knjigi gre res malo hitro oz. kot da jih izpusti, kar pa v Walking Disaster pride nekako prav, ker so tud te stvari, ki v BD niso bile povedane, opisane iz Travisovega POV. Sicer ne vem, če je avtorica že prvotno nameravala napisat nadaljevanje al ne. Samo Beautiful Disaster bi bla čist dost, men je blo na momente kar mal mučno brat Walking Disaster. In ja, tako kot si napisala, The Edge of Never dobi nadaljevanje (bo pa vsaj dejansko nadaljevanje in ne ista zgodba iz Andrew-ovega POV), pa še enih par drugih knjig, ki so ble ful uspešne, sem tud vidla da bo kar sequel ven pršu. Pri enih je res občutek kot da nekak to evforijo prisilno vlečejo še naprej.

Mi je pa kul recmo CJ Roberts (The Dark Duet), ki naj bi pisala Epilogue kot krajšo novelo oz. dodatek iz Calebovega POV, ampak naj bi jo mal "odneslo" in bo verjetno kar cel roman nastal, ampak bo pa vseboval stvari, o katerih še ni blo pisano. To mi je recmo kul.

Ob takih provokacijah mi pa kar slabo rata. Mislim kurit množico nej kupijo čim več knjig in da s tem pogojujejo nadaljevanja serij?! Mislim fak no, če češ napisat nadaljevanje ga napiši, napiši ga zase pa za svoje bralce, ne pa zato, da se ti bojo knjige čim bolj prodajale :027: očitno je sam dnar tuki pomemben, jst pa čist preveč naivna.
Reading is dreaming with open eyes..
I do not want to just read books; I want to climb inside them and live there.

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 22 apr 2013, 21:24

To "povezanost" med blogerji in avtorji. Ful se štekajo med sabo. Sej to ne bi bilo nič narobe če bi blogerji dajali POŠTENE reviews. Stvar je v tem da blogerji dobijo zastonj knjige za giveaways in avtorji dobijo ful dobre komentarje. Za njih je win-win situacija. Kja pa za nas? Prebrala sem ene reviewe ki takoooooo hvalijo knjigo/serijo in pol začnem brat in je varjanta :105: ?!? Sej ne rečem, ljudje smo si različni, ampak eni pa res preiravajo.
To se je men ravn pri Abbi Glines naredlo... in ona promovira ful vse prek blogov. Knjiga še izšla ni, pa je mela like 500 ocen, povprečna ocena pa je bla 4,65 al neki takega. In jo grem brat pa sm skor crknala od dolgega cajta, moja ocena je bla 2. Razočarana sm bla totalno.
Pa še to je... pr ocenah... knjiga, ki izzide julija recimo... na GR folk napiše "I can't wait for this book" in da oceno 5. Povprečje pa se nabija... Ste vidle že kdaj to? Knjiga, ki bo ven prišla čez pol leta, ma že dans oceno čisto 5. Sploh ne vem kak je to možn, ker js lahk dam oceno sam takrat, ko dam knjigo med "read", torej ko jo preberem. Folk jih ma pa na tbr listah, ampak so ji dal že oceno 5. WTF!
Al pa una fora še tolko lajkov pa prvi teaser, še tolko lajkov pa giveaway. OK priznam res sama sm tudi "padla" v tele pasti. Ker res ful šeram. Kot sem že prej rekla, ful sm obsedena s tem ratala. Ampak mi je res smešno vse skupaj. Bolj žalostno no. Sploh nič več ni pristno. Sploh ne veš več komu verjet. Sej je lepo da se štekajo med sabo, ampak to kar delajo...še posebej te indie authors, ker pač rabijo promocijo in zato dajo ful knjig zastonj in za giveaways in tudi ARC. In pol blogerji to izkoristijo, več bodo hvali avtorje ti jim bodo dali več đabe stvari kar posledično pomeni več fanov na fb/twitterju/ostalih straneh za te blogerje (pa tudi avtorje).
ja... pa vsepovsod je napisan, da so dobili ARC v zameno za resničen in pošten review... knjiga prehvaljena tak, da misliš da boš Shakespeare-a v roke dobil, pol pa ma knjiga pravopisne napake, zgodbe praktičn ni, osebe so tako za lase privlečene in stereotipne da zeham zravn in sam čakam, kdaj bo strani konc... Bedno totalka!
Pol pa druga varjanta... vzamem v roke knjigo, ki je tk že pol leta zunaj pa ma recimo samo 10 ocen, ker je totalno nepoznan avtor in živ bog ni slišu za to knjigo. Pa jo preberem in JE FUCKING SVETOVNA, da bi dala oceno 10 če bi lahka. Se mi je že naredlo, da sm prebrala kako tako, ki je mela bedno platnico (ker pač avtor nima casha al pa ne more neke WOW platnice dat delat), čist malo ocen, nikol čula za avtorja... pa lahk iskreno rečem, da se lahk 70% znanih avtorjev skrije pred to knjigo, ki jo je pač napisal en Poldek iz Texasa, ko piše za hobi, ampak faaaaaaaak, knjiga je stokrat boljša ko sto drugih, ki so mele že 7. ponatis... In ta Poldek ne bo znan, ker se ne angažira v bloge in v tours in ker nima svojga marketinga in "baze" bralcev, al bo pa postal znan tk čez 35 let, ko bo dost folka naključno nabilo na njegovo knjigo... Žalostno v bistvu.
In glede knjižnih nagrad je enako... kdo dobi knjižne nagrade... kar folk zglasuje... vsaj odmevne knjižne nagrade. Tiste nagrade, ki pa da stroka, za tiste pa tak noben Bog ne ve in skor ziher ni na tistih seznamih teh najbolj promoviranih knjig. Kar je v bistvu ful žalostn.
Ali ste opazli ta velik naval z nadaljevanji?!? Kaj za vraga se dogaja? Kje je una fora KVALITETA in NE kvantiteta?!?... Al pa S.C. Stephens ki se je kr odločla za 3. knjigo, ki je še tako zatrjevala da bodo samo dve knjigi. (Meni je Reckless bla ful pod pričakovanji).
:114: Prvi dve knjigi sm požrla od S.C. Stephens... In po pravic povedan, mi je mal žal, da sm tretjo sploh šla brat. Prišla sm do ene 40%, nism je še končala, nehala sm jo, kr sm bla tk razočarana, da mi je blo kr bed, ker teh 40% knjige, do kamer sem prišla, je blo fucking boring. Sej verjetno jo bom prebrala do konca enkrat, ker tolk me pa vseen firbec matra, kaj bo naprej, ampak tisto prvotno navdušenje, ki sm ga mela pr prvih dveh knjigah, je pa hudičevo splahnelo. Žal.

In ja, knjige se pišejo za cash... vedno več je tega... :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 22 apr 2013, 21:49

js vam povem... tole je pa FATE :huhuhu: :huhuhu: :huhuhu: :huhuhu:

ravn včeri razlagam, kak ITAK še nikol nism nč trofla na kakem giveawayu, zdajle grem pa na mail...

One person has not claimed their prize so I picked a new winner and it's you! Congratulations you just won a paperback copy of Falling Into You and some swag from Jasinda Wilder. Please respond to this email within the next 24 hours with your mailing address.

Slika
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
Chloe
Dhampir

PrispevekNapisal/-a Chloe » 22 apr 2013, 22:14

Čestitkeeeeee :jupi:
Eko vidiš se je začelo :)

Ps: meni jo je lih danes poštar prinesu, knjiga mi je noro dobra <3
I love books. I don`t like people.

Uporabnikov avatar
illy
Siren

PrispevekNapisal/-a illy » 22 apr 2013, 22:19

hudo :-D čestitam :-D :thumbup: :tralala:
Reading is dreaming with open eyes..
I do not want to just read books; I want to climb inside them and live there.

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 22 apr 2013, 22:28

js sm ful happy, kr še res NIKOLI nisem nič trofla, pa sm teh giveaway izpolnila že milijon verjetn vse skupi, js nimam sreče s tem, al pa kake nagradne igre pa to... pa če bi samo 2 sodelovala, js nebi zmagala, tud če je 50-50 chance... tak da tole me je čist šokiral zdajle :huhuhu:

Uporabnikov avatar
WindShadow
Fairy
Kraj: Maribor

PrispevekNapisal/-a WindShadow » 23 apr 2013, 08:40

Čestitke skyline :thumbup:

To me je zdaj spomnilo na Fun to Write Novel Writing Action Kit (How to Write and Publish a Novel in 30 Days Fiction Writing Guide) od Donne Monday. Zadnjič je bila ravno zastonj na amazonu in me je pač zanimalo, kaj v takih knjigah pišejo in kaj bi ta ženska rada:
But I want you to stick a fire under your butt and pump out that content on a regular basis. For the next six months:
Write 1 – 2 non-fiction books (5,000-30,000 words) per month.
OR
Write 1 – 2 short fiction stories (4,000-8,000 words) or novellas (8,000-30,000 words) per month.
OR
Write 1 short novel (30,000-50,000 words) every 2 months.
OR
Write 1 novel (50,000 words and above) every 3 months.
Najboljše pa je, da ti zraven govori, da je treba pisat fiction in non-fiction, ker je non-fiction kao ful lažja, samo kaki članek prebereš, da dobiš idejo in pol napišeš celo knjigo. Čim več knjig,ko boš objavil, več denarja boš mel .... :? Aja, pa ona tako ponosno piše, kako je dovolj prepričana vase, da si sama urejuje knjige pa popravlja slovnične napake...pol pa vidiš, kak so ene besede kar skupaj napisane, brez presledkov. Oh, the irony
Before writing one word, go to Amazon and browse books in various categories. Take a look at the best seller lists. Look at individual books that are attracting lots of attention. These are the types of books that you should be creating. Don’t try to reinvent the wheel. Find a category genre with a built-in audience of buyers and write for those people. Give these hungry buyers more of what they really want.
Kje pa se je zgubilo tisto, da pišeš za sebe, za svoj lasten užitek, ker imaš to pač rad? Pa boš napisal knjigo, ki bi jo ti rad bral in potem upal, da bo še komu všeč? In če ne bo, te pač ne bo, boš pa imel vsaj mirno vest, da si napisal najboljše, kar si lahko in te pri tem ni nič omejevalo. Res ne razumem, zakaj bi morali imeti neka pravila pri pisanju, ker na ta način se kreativnost izgublja in pol beremo veliko zelo podobnih zgodb (jaz sem tudi malo kriva za to, ker če mi je kaka knjiga všeč, potem bom prebrala še kr enih par podobnih, namesto, da bi brala nekaj, kaj še nikoli nisem).

enim se res gre samo za denar in poanta celotne knjige je, piši čim več, da boš imel čim več denarja.
“In the case of good books, the point is not to see how many of them you can get through, but rather how many can get through to you.”
― Mortimer J. Adler

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Marinka » 23 apr 2013, 13:53

To "povezanost" med blogerji in avtorji. Ful se štekajo med sabo.
Jaz to opažam pri ful veliko nagradnih igrah, pa ne samo za knjige! Recimo ko podarjajo lakce in podobne stvari, še do zdaj NIKOLI ampak res nikoli ni zmagala punca, ki nima bloga (razen mogoče kakšno tolažilo nagrado je dobila). Jaz sem se ful trudila za eno nagradno igro res, na koncu je pa zmagala ena, ki že ima itak milijon stvari, pa seveda milijon sledilcev na blogu. A jim je res v interesu samo to, da napišejo: tole sem prejela na tej in tej strani, hitro pojdite pogledat kakšne kul stvari imajo! :roll: Da ne govorim o tem, da sta drugi in tretjo nagrado pobrale še drugi dve znani blogerki pri nas.. :roll:

Sicer pa, Skyline čestitam! :)
"It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more."

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 23 apr 2013, 14:37

Raje vidim take avtorje kot sta Richelel Mead in Cassandra Clare ki izdajata vsako leto ampak knjige so vsaj dobre. Ker to kar se zadnje čase dogaja z vsem tem je prava žalost.
Sicer še nisem prebrala ne Reckless in ne Walking Disaster samo mi pri obeh prav sede, da se je prva odločla za nadaljevanje, druga pa za drugi POV. I didn't want to let go of Kellan and Travis yet, tak da, ja, me likes. :) Samo glej, isto je tud Meyerjeva zdaj naredla. Host ne vem kolko let samo ena knjiga, zdaj bo pa kr trilogija ven nastala? Pa kaj Cassie dela mi tud gre zadne čase ful v nos (in btw, tudi ona je trilogijo podaljšala in naredla 6 knjig ven, čeprav je bilo to nepotrebno). Ja, zna pisat, samo ta njen shadowhunters svet tud milka tak, da glava peče. Graphic novels in mange za TMI in TID, The Bane Chronicles, katere je razdelila na 10 delov in vsak del stane 3USD (kar pomeni 30USD!! za eno knjigo!!), pa seveda bo pol še izšla zbirka teh short stories v PB obliki. Pol ma planiran neki Shadowhunters and Downworlders: A Mortal Instruments Reader, kjer bodo njene BFF debatirale o njenih knjigah. Ah, ja, pa da ne pozabim še na Shadowhunter Codex. :roll:

Se se gre vsem za keš. Ne samo indie avtorjem.
Samo dokler si fan, boš do neke meje to tud sprejemal, ker boš happy, da boš lahko še dlje bil del tega sveta. Jaz sem tud bla cela happy, ko se je zvedlo, da bom še naprej lahko TMI brala. Samo zdaj? Na-a, not with me, Cassandra. Not with me.

Se pa strinjam glede Abbi. Re-release knjig je pa taki podn, da ni večjega. Napiši te novo knjigo z NA vsebino, če bi rada več keša zaslužla. Sicer mi pa Abbine knjige nikoli niso potegnile. Vsi jih tolko prehvalijo, meni so pa čisto mediocre.

Aja, congrats skyline! :)
Pa da ne bo čisto offtopic - novi blog hop http://somewherebetweenthepages.blogspo ... books.html
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov