Nova - začetniška pomoč, E bralniki

Vse kar nam želite sporočiti lahko objavite na tem forumu in z veseljem vas bomo poslušali.
Sončnica
Pixy

Nova - začetniška pomoč, E bralniki

PrispevekNapisal/-a Sončnica » 09 feb 2016, 18:13

Živjo!

Šele pred kratkim sem našla Bralnico in prek kratkim sem prebrala prvo E-knjigo in sicer na bralniku, ki sem si ga sposodila v Knjižnici za branje E-knjig z Biblosa (niti ne vem, ali si na ta bralnik lahko naložiš tudi knjige od kod drugje).

Me je kar navdušilo in razmišljam, da bi si kupila svoj E-bralnik. Ko sem začela gledati te E-bralnike sem se malo "izgubila" v morju tega,

Rada bi si sposojala /nalagala kakšne E knjige/romane v angleščini in nemščini.
Imate kakšne nasvete kakšen bralnik naj si kupim? Koliko cca cenovno je spodoben e-bralnik.
In kako in od kje si potem lahko naložim knjige?.
Sploh ne vem, kako naj se lotim tega. A potem, ko kupim bralnik potrebujem še kakšne programe za pretvorbo?
Hvaležna bi bila kakršnega koli nasveta za začetek, ker ne vem, kje naj začnem. Hvala!!
LP!

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Nova - začetniška pomoč, E bralniki

PrispevekNapisal/-a Ever » 09 feb 2016, 18:24

Vse odgovore na tvoja vprašanja sem pred časom želela združiti v seriji prispevkov, ki se začnejo s tem prispevkom: http://www.bralnica.com/aktualno/e-knji ... knjig-1-4/. Gre za štiri prispevke, v katerih je predstavljeno vse kar mora začetnik branja e-knjige vedeti.

Mogoče za začetek prebereš te štiri prispevke, potem pa se ti bodo gotovo pojavila še kakšna nova vprašanja, na katera ti lahko vsi skupaj odgovorimo :)

P.S. Imamo še tudi eno temo o e-knjigah in bralnikih (http://www.bralnica.com/forum/viewtopic.php?f=27&t=149), ki pa je že stara več kot 5 let, tako da se novejši podatki nahaja bolj proti koncu teme.

In seveda: Dobrodošla v Bralnici! :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Sončnica
Pixy

PrispevekNapisal/-a Sončnica » 09 feb 2016, 18:39

Hvala, bom prebrala tele prispevke :)
LP!

Sončnica
Pixy

PrispevekNapisal/-a Sončnica » 10 feb 2016, 17:46

Živjo!

A slučajno kdo ve, ali se na ta bralnik od Biblosa (ki si ga sposodiš v knjižnici) da naložiti tudi knjige iz drugih virov. Če ja, kako??

In kako zbrišem naložene knjige na bralniku, preden ga vrnem? Nikakor ne najdem te funkcije počisti.

Ker me zanima tudi branje knjig v nemščini sem se registrirala (preko računalnika) v knjižnici v Celovcu ter si naložila E-knjigo. Prvih 14 dni je uporaba zastonj (za probo), drugače pa stane 5 €/leto (nakažeš na TRR) in potem si lahko brezplačno sposojaš E-knjige pri njih. Če še katero zanima kaj takega :)

Hvala! LP!

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 11 feb 2016, 09:41

Dvomim, da se da - pa tudi tega ne bi počela, ker je to izposojen bralnik in četudi bi dala gor kakšno brezplačno knjigo, si še vedno posegla v njihov bralnik :) Za katero znamko bralnika pa sicer gre?
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Sončnica
Pixy

PrispevekNapisal/-a Sončnica » 11 feb 2016, 17:47

Na bralniku piše Boox.

Sem pa v fazi izbiranja svojega E-bralnika, samo še ne vem, katerega naj kupim.
Zaenkrat se nagibam k temu, da ne bi Kindla, pa želela bi, da ima osvetlitev. Kam dlje pa še nisem prišla.
LP

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 12 feb 2016, 09:50

Zakaj pa ne Kindla? Iz osebnih izkušenj ti povem, da je odličen. Baterija je zdržljiva, paperwhite ima že vgrajeno lučko in še zdržljiv je. Jaz imam sicer že tretjega (ampak zato, ker sem taka, da si vedno želim nadgradnjo) ampak moj prvi, ki sem ga dobila 6 let nazaj še vedno dela in baterija še vedno drži kot na začetku.
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 12 feb 2016, 11:35

+1 :D

Uporabnikov avatar
niksipiksi
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a niksipiksi » 12 feb 2016, 14:21

Se strinjam z vsem, kar je napisala Taša.
Svojega prvega Kindla sem dobila 7 let nazaj. To leto sem za rojstni dan dobila novega. Pa čeprav prvi še zmeraj super dela. Zdaj imam čisto zadnjega Paperwhita in sem super zadovoljna. Želela sem si ga predvsem zaradi vgrajene lučke ter tega, ker je lažje dostopati do slovarja, ker samo kliknem na besedo.
Drugače pa tudi pri prvem vse dela kot mora, baterija še zmeraj zdrži toliko, kot prej. Morda se mu pozna samo, da je ratal malo bolj počasen (pri odpiranju knjig ali slovarja). Ko pa berem, tega sploh ne občutim.
Jest mislm, da bom vedno ostala kar pri Kindlu. Mogoče zato, ker je bil moj prvi, kaj pa vem :D Ampak ne bi želela nobenega drugega.

Sončnica
Pixy

PrispevekNapisal/-a Sončnica » 14 feb 2016, 09:51

Živjo,

Hmm, gledala sem, da Kindle ne podpira formata epub, zato sem mislila, da ne bi Kindla. Knjige npr. preko knjižnic (Biblos, knjižnica v Celovcu) so vse v epub formatu.

Kako potem to berete na Kindlu?
A to so slovarji ANG - SLO; NEM - SLO (a to je že naloženo na Kindla ali si sam naložiš gor?

Hvala, LP

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost