Nova - začetniška pomoč, E bralniki

Vse kar nam želite sporočiti lahko objavite na tem forumu in z veseljem vas bomo poslušali.
Uporabnikov avatar
niksipiksi
Human
Kontakt:

Re: Nova - začetniška pomoč, E bralniki

PrispevekNapisal/-a niksipiksi » 16 feb 2016, 10:17

Nisem čisto 100%, ampak zdi se mi, da sem Kobota vidla v Leclercu (Lj). In se mi ni zdel tako drag. Ne vem sicer, iz kje si, ampak se splača it pogledat. Sploh, ker ga lahko primeš v roke. Imajo pa tudi vsaj tri Kindle in tudi druge bralnike. In potem vidiš, kako ti kej sedejo v roke.

Aja, pa cene so vse normalne. Sama sem ga hotela kupit tam, dokler ga nisem dobila za darilo :D

Sončnica
Pixy

PrispevekNapisal/-a Sončnica » 16 feb 2016, 19:09

Hvala punce, sem iz okolice Kranja, bom šla pogledat v Leclerc.
Z primerjavo sem pogledala še na MediaMarkt.at - ga imajo in stane 129 € (Kobo Glo HD).

LP!

Sončnica
Pixy

PrispevekNapisal/-a Sončnica » 18 feb 2016, 19:16

Živjo!
Ker me zanima tudi branje knjig v nemščini sem se registrirala (preko računalnika) v knjižnici v Celovcu ter si naložila E-knjigo. Prvih 14 dni je uporaba zastonj (za probo), drugače pa stane 5 €/leto (nakažeš na TRR) in potem si lahko brezplačno sposojaš E-knjige pri njih. Če še katero zanima kaj takega :)
!
Grrr, da ne bom katero zavedla (in bi se še katera rada registrirala) bi rada povedala, da tole ni mogoče!! Potem ko sem se registrirala in plačala 5 € so me klicali po telefonu in dejali, da ni možno biti član, če nimaš naslova v Avstriji. 5 € mi bodo nakazali nazaj.

LP

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 18 feb 2016, 19:27

Kruto... mislim, v čem je finta? A nočejo, da ljudje govorijo nemščino? :D
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Sončnica
Pixy

PrispevekNapisal/-a Sončnica » 18 feb 2016, 19:34

Ja, mislim kr neki. Nikjer ni pisalo, da moraš živeti v Avstriji, da si lahko član. Poleg tega smo vsi EU-državljani, a ne? Grrr.
Še tako je napisano, da če si član knjižnice, si lahko E-knjige sposojaš brezplačno, če pa nisi se pa elektronsko registriraš in jim nakažeš 5 € in to velja za eno leto.
Sem jim po mailu poslala svoje bančne podatke (da mi bodo lahko nakazali nazaj - tako smo se dogovorili po telefonu), pa sem jim še napisala vprašanje, ali je kakšna druga možnost. Bom videla, če bodo kaj odgovorili.

LP

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 18 feb 2016, 19:40

Škoda, res. Ker skozi knjige se pomoje ful hitro nemško dobro naučiš pa ti je potem kar velik del Evrope odprt :) Ne vem v čem bi lahko bil razlog, razen, da se jim mogoče ne da ubadati s 'tujci' :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Sončnica
Pixy

PrispevekNapisal/-a Sončnica » 18 feb 2016, 20:01

Jah, res škoda. Imajo kar dobro izbiro E-knjig in vse so seveda v Nemščini, rada bi malo izboljšala nemščino. Pa taka simpl varianta je tale E-izposoja preko knjižnice. "Piratkanja" nisem vešča.
Če najdem kakšno drugo podobno varianto bom javila.
LP

Uporabnikov avatar
prada2015
Opravljen bralni izziv 2017
Opravljen bralni izziv 2017
Kraj: Dolenjska
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a prada2015 » 19 feb 2016, 14:31

Tudi jaz imam eno vprašanje. Do zdj sem se izogibala branja angleških knjig. Zato, ker berem zelo počasi v ang. V slo mi gre hitreje :mrgreen:
Mogoče je pa čas, da to spremenim (vaja dela mojstra :lol: ). Naredila sem si račun na amazonu, na računalnik sem si prenesla program Kindle od Amazona. Za začetek bom poskušala tole, potem pa kasneje mogoče kupila bralnik.
Knjigo, ki jo na amazonu kupiš, ti direktno shrani na program Kindle. A lahko še kakšno drugo knjigo, ki ni v amazonu kupljena shraniš v ta program?? Ali mora biti nujno iz amazona? Kako se to naredi, če se da? Ali selahko uporabi kakšen drug program v katerega lahko shranjuješ knjige iz različnih tako imenovanih trgovin kot je Amazon?? Ali na bookdesposity.com imajo tudi e-knjige?? Kolikor sem gledala, se mi zdi da so vse prave s platnicami :mrgreen: :?

Se opravičujem, ampak verjetno bom imela na začetku še en kup vprašanj.
The prettiest thing you can wear is a smile... <3

http://knjigoljubka.blogspot.si/

Uporabnikov avatar
Alayla
Human

PrispevekNapisal/-a Alayla » 19 feb 2016, 16:08

Lahko si preneseš program Calibre, tu lahko vse bereš, tudi če najdeš kakšno piratsko knjigo ;)
We believed we'd catch the rainbow, ride the wind to the sun, sail away on ships of wonder...

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 19 feb 2016, 17:19

Tako ja...Calibre je tak kjer lahko bereš tudi vse ostale knjige. Pri Kindle pa žal samo tiste, ki jih kupiš preko Amazona. Bookdepository nima e-knjig, ampak je vseeno odlična stran. Knjige so poceni in še poštnina je brezplačna. Knjige ponavadiš dobiš v roku enega tedna. Jaz sem si cel kup knjig že tam nabavla :)
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost