Vprašanje

Vse kar nam želite sporočiti lahko objavite na tem forumu in z veseljem vas bomo poslušali.
NatašaP
Pixy

Vprašanje

PrispevekNapisal/-a NatašaP » 20 dec 2017, 17:49

Pozdravljeni, mene zanima kako je glede prenosa knjig na kindle - teh slovenskih!? Se še ne znajdem ker sem na novo :)

Uporabnikov avatar
Jerneja
Opravljen bralni izziv 2018
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Vprašanje

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 20 dec 2017, 19:57

Živjo in pozdravljena :)
Knjige si jaz na Kindle prenašam kar preko programa Calibre, ki je super, saj si jih lahko preko njega tudi pretvoriš v ustrezen format. Skratka vse kar naredim je, da Kindle preko kabla povežem z računalnikom. Nato odprem program in preko gumba 'dodaj knjigo' izberem knjigo, da se ta pojavi v knjižnici programa. Nato kliknem 'pretvori knjigo' in izberem možnost mobi. Ko se dejanje dokonča pa pritisneš samo še 'pošlji na napravo'. Ko Kindle nato ponovno primeš v roke, se na njem že prikaže dodana knjiga :D

Več o bralnikih in eknjigah pa si lahko prebereš tukaj:viewtopic.php?f=27&t=149 , veliko je govora tudi o Kindlu nasploh ;)
Creativity is intelligence having fun
Obišči moj blog: preberi novice iz knjižnega sveta, recenzije knjig, popotniške objave in več
https://www.pesemptic.com/

NatašaP
Pixy

PrispevekNapisal/-a NatašaP » 20 dec 2017, 21:52

Hvala za info :) se da prenest tudi slovenske knjige ki so brezplačne oz. ne znajdem se najbolj skozi bralnico hotela sem si prenest npr. od Sylvie Day - Predana ki jo je dodala Ever in pol se mi odprejo samo ang. verzije ko stisnem na knjigo. !!!! Pomoč!!! :D

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 20 dec 2017, 22:23

Na Bralnici se knjig ne da prenašat. To je zgolj stran za knjigoljubce, kjer si lahko v elektronski obliki delaš bralne sezname, si na tekočem z novostmi in klepetaš na forumu. Za slovenske knjige poglej na Biblos, kjer si jih lahko tudi sposodiš :)
Ti gumbki pod knjigami so pa povezave do strani kjer si lahko knjigo kupiš. Pri knjigi ki si jo omenila, te tako preusmeri na Bookdepository, ki je super saj imajo zastonj poštnino, je pa res da tam najdeš zgolj tuje knjige.
Creativity is intelligence having fun
Obišči moj blog: preberi novice iz knjižnega sveta, recenzije knjig, popotniške objave in več
https://www.pesemptic.com/

NatašaP
Pixy

PrispevekNapisal/-a NatašaP » 25 dec 2017, 10:07

Ahha. Hvala za odg. Sem pa vidla da si ne morem niti na strani biblos izposodit knjig ker Kindle ne odpre teh knjig!! Ima prevec zavarovano. Kaj obstaja sploh še katera stran ki si lahko izposodiš brez problema za ta pralnik!?

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 01 jan 2018, 15:56

Pri kindlu ni izposoje. Lahko knjige kupis. Ne vem pa kako je s slovenskimi knjigami, ker vecinoma berem v anglescini.
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

tiger.spasic
Pixy

PrispevekNapisal/-a tiger.spasic » 11 jan 2021, 19:57

Pozdravljeni,

ali mi lahko kdo prosim obrazlozi kako naj koristim bralnico...kot cistemu "lajku"?

Zahvaljujem se vam ze v naprej.

Lep pozdrav.

:thumbup:

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov