Kako berete in kje kupujete knjige?

Kaj beremo, pišemo, knjižnice, napovedniki, najlepše in najgrše platnice, eknjige, ...
Uporabnikov avatar
Chloe
Dhampir

Re: Kako berete in kje kupujete knjige?

PrispevekNapisal/-a Chloe » 24 nov 2010, 19:23

Mene pa zanima ali poznate kakše knjigarne ( v Ljubljani) poleg Mladinske knjige pa Sveta knjige, ki bi prodajale Razkošje časti od Julie Garwood. Ali tudi spletno stran. Sestrična je obsedena z njenimi romani in samo tega nima in jz bi ji to knjigo kupla za rojstni dan, ki ga ima decembra. ( V bistvu to je tudi izgovor, da jo jz preberem, ki ona ima take knjige za celo knjižnico, pa mi pol posodi v zameno za kako fantazijsko, te pa imam jz na pretek :D ).
Ta knjiga kot da je poniknila, nikjer se je ne da dobit, tudi na netu ne...a so jo kdaj sploh prodajali? :)
I love books. I don`t like people.

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 24 nov 2010, 20:54

Hm kdo že izdaja njene knjige...ponavadi je imel publisher spletno stran, kjer si lahko knjigo naročil...Moja kolegica je zgubila knjigo Cvet na vodi ( od woodwiseve)...pa je potem tja pisala....

Probaj, če je v tem primeru isto...

Kaj pa Felix? Si pogledala tam?
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

Uporabnikov avatar
Chloe
Dhampir

PrispevekNapisal/-a Chloe » 24 nov 2010, 21:06

Hmm....veš da nisem. Bom pogledala hvala :)
I love books. I don`t like people.

Uporabnikov avatar
niksipiksi
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a niksipiksi » 05 mar 2014, 18:14

Če slučajno koga zanima, knjigarne Felix imajo od 3. do 16.3 akcijo angleških knjig - Plačaš eno, dobiš dve.

Glede na lastne izkušnje in primerjavo knjig z Bookdepositoryjem - knjige v Felixu so kakšen evro ali dva dražje, ampak s tako akcijo se še zmeraj splača.

p.s.
Od Greena knjige gredo za med. Šele v drugem Felixu sem dobila obe, ki sta mi še manjkale do popolne kolekcije :022: (mhm, mal se morm pohvalt ;))

Uporabnikov avatar
ShadowAngel
Opravljen bralni izziv 2017
Opravljen bralni izziv 2017

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 07 mar 2015, 13:14

mene sam nejki zanima. jaz nameravam kupiti sestri za rojstni dan angleško knjigo Angelfire pa je nikjer ne dobim. edina možnost je da bi preko spleta naročila a me je zmotilo to plačilo preko kartice. na žalost nisem še nikoli na tak način kupovala in nimam izkušenj s takim načinom plačila. nameravala sem jo pa naročiti preko Book Depository.
hvala za vaš odgovor :)
“Nikoli ne pozabi, kdo si, ker preostanek sveta zagotovo ne bo. Nosi to, kar si, kot oklep in nihče te ne bo mogel prizadeti.” – Tyrion Lannister

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 07 mar 2015, 13:27

Mislim, da je BookDepository dovolj zanesljiva spletna stran, da ne bi moglo priti do nekih zlorab. Sama jim zaupam no :) Ampak vedno plačujem preko PayPal-a.
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Melrose
Fairy

PrispevekNapisal/-a Melrose » 08 mar 2015, 19:14

Sama tam kupujem, in je OK, sicer pa MK naroči zate, če hočeš. Sicer kar traja... jaz svojih še nisem dobila, ampak mi ne bodo računali poštnine, kar je fino. Sem šla v Konzorciju na angl. oddelek in prosila. :) Če imaš dovolj časa za to, poskusi. ;)

Uporabnikov avatar
twilightfan:*
Elf

PrispevekNapisal/-a twilightfan:* » 26 maj 2015, 17:37

js imam pa par vprašanj glede naročanja knjig prek amazona ali barnes&nobla. rada bi naročila tele 3 knjige http://www.barnesandnoble.com/listing/2670700601579 sicer so rabljene (a se to ful vidi, kakšne so ponavadi rabljene knjige, ker še nikoli nisem tko naročala) a ker VA knjig s takimi zame original platnicami nisem videla in zasledila nikjer - oz. vsaj ne prodajajo knjig s temi platnicami nikjer več (ker one ta nove ko so zdaj so mi ful grde haha in js res hoooočem te ta prve, tastare, ta originalne!) bi jih kupila tukaj, pri barnes&noblu. ali pa tele knjige prek amazona. http://www.amazon.co.uk/Vampire-Academy ... +razorbill - tudi rabljene.
me pa zdej zanima kakšne so vaše izkušnje pri kupovanju na teh dveh straneh, kakšne so ponavadi rabljene knjige, koliko stane poštnina + carina in ali se sploh splača tle naročit da ne bo potem poštnina večja od cene knjig, ki bi jih js kupila hah. pa kok dolgo hodi to v slovenijo (iz usa, uk)? pač če razloži katera kako poteka nakup in vse skupaj. bi bla ful hvaležna! js mam izkušnje samo za bookdepository ampak je tam zastonj shipping in use tko da ...

če pa slučajno ne naročim tle, ve mogoče katera kje bi se še dalo kupit VA knjige s temi starimi platnicami? :) dankešuunn:D

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 27 maj 2015, 15:11

Pri Amazonu US je poštnina in pakiranje ful drago, tak da če maš šanso kjerkoli drugje dobit, kupi drugje, kr pol pri nas plačaš še carino, ko ti poštar prinese bukve domov. Pa za vsako bukvo plačaš pakiranje posebi, tud če ti jih skupi pošljejo, kar je meni ful bedno.

Tole je blo moje naročilo: 3 nove knjige skupaj poslane v enem paketu, za eno knjigo je mal čez 5 dolarjev shipping:

Slika

+22% DDV = 14,15$
SKUPAJ = 78,47 $

40% tega kar plačaš so sam stroški pošiljanja pa davk, namesto 48,36$ sm plačala vse skupi 78,47$.

Amazon UK sicr nima carine, sam za pakiranje pa vseen plačaš spet kr veliko. Js se izogibam Amazona kolker se le da, ker mi je too much plačevati tolk za pakiranje pa pošiljanje. Tam kupim res stvari, ki jih absolutno nikjer drugje ne dobim. Rabljenih knjig pa nisem še kupovala tam.

Na Amazonu ti tud povejo, kdaj lahko pričakuješ pošiljko, datum se ti izpiše po naročilu v stilu... knjige dobite od tega do tega datuma enkrat, razmak je 5 dni ponavadi... Meni so knjige iz US prihajale skor 1 mesec, pa so ble vse na zalogi takrat, ko sm jih kupla.

Js sm velik bolj zadovoljna z BookDepository, ni pakiranja pa poštnine, knjige dobim ponavad v 14 dneh. Če pa naročim kako pre-order, jih pošljejo že prej, da jih mam dejansko že doma, ko izidejo. Pa tudi fula so prijazni, takoj odgovorijo na vprašanja prek maila, ful grejo na roko strankam itd. Js sm jim enkrat zatežila, da fula nujno rabim knjigo za darilo, pa so mi jo dali sami isti dan takoj na express pošto da sm jo v 3eh dneh mela že doma, pa nism nič doplačala, so rekli kao kr vidijo da sm že naročevala pri njih in je to gratis, pa sm vidla pol na paketu, da je bla poštnina celo več kot pa bukva, cenovno gledano.
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
twilightfan:*
Elf

PrispevekNapisal/-a twilightfan:* » 27 maj 2015, 17:32

hvala za odgovor! :)
ja na ameriškem amazonu ziher ne bom naročila ker je res predragooo... si bi pa potem na angleškem kupila rabljene knjige, ki stanejo 12,74 funta. izbrala bom kr standard delivery - ki je tuki sicer edina možna, naj bi dobila od 3 do 12 junija. poleg knjige še poštnina £6.40 per delivery + £2.10 per kg. sem računala da bi me vse skupaj maksimalno malo čez 30 stalo tam do 35 eur oz okoli 22 funtov. sam a ti potem poleg tega še ful zraven zaručunajo (pakiranje&pošiljanje)?

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 0 gostov