George Orwell - 1984

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Znanstvena fantastika.
Uporabnikov avatar
N1TRO
Pixy

George Orwell - 1984

PrispevekNapisal/-a N1TRO » 02 jan 2017, 13:40

Slika

Eden izmed klasičnih distopičnih romanov in po mnenju mnogih tudi ena najboljših zgodb sploh. George Orwell je po drugi svetovni vojni v politični ureditvi sveta videl temno prihodnost, ki mu je služila za navdih pri pisanju te mrke pripovedi o svetu, kjer ni prostora za čustva in kjer človek kot posameznik nima prostora obstajati. V 1984 so bralci prvič spoznali Big Brotherja kot vseprisotno nevidno roko, ki lahko ob vsakem trenutku poseže v tvoje življenje. Svet v zgodbi je siv in poln prepovedi, vsakodnevna rutina je določena in strogo nadzirana. Državni aparat za masko ljubečega Velikega Brata nadzira vsak gib ter vsako misel svojih tovarišev in gorje tistemu, ki njegovih želja ne upošteva. Kljub družbenemu pritisku in številnim prepovedim pa je mogoče najti dovolj poguma za prepovedano ljubezen.

But at what cost?
Debate in menjava angleških knjig na Facebooku - click here. :)

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018

Re: George Orwell - 1984

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 03 jan 2017, 14:35

Odlična knjiga, smo jo brali na faksu. (Še) vedno zelo aktualna vsebina. Nisem pa še prebrala njegove Živalske farme, čeprav jo imam že dolgo na TBR listi.
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
N1TRO
Pixy

PrispevekNapisal/-a N1TRO » 03 jan 2017, 18:32

Živalska farma igra na podobno vsebino socialnega boja, družbene kritičnosti itd. Jaz sem šel enkrat skozi, že kar nekaj časa nazaj. Sicer zanimivo umeščeno dogajanje, ampak ni pustila kakega trajnega vpliva. 1984 pa si še vedno kdaj pa kdaj zavrtim na audiobooku. Res dobro posneto. :)
Debate in menjava angleških knjig na Facebooku - click here. :)

Uporabnikov avatar
niksipiksi
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a niksipiksi » 04 jan 2017, 09:26

To je ena izmed tistih knjig, za katero si vsako leto rečem, da zdaj jo moram pa res že prebrati. Pa nikoli ne pride na vrsto. Kar sram me je vsakič znova, ko jo kje vidimi/slišim o njej :D

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 04 jan 2017, 15:26

Niksipiksi, letos jo lahko uporabiš za bralni izziv. :) Npr za knjigo s politično vsebino ali pa kot knjigo, ki si jo želela prebrati že lani.
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
niksipiksi
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a niksipiksi » 05 jan 2017, 10:55

Morrigan, hvala za tole! Sem že sama razmišljala o tem, ali jo lahko preberem kot knjigo s politično vsebino :D Superca!

Uporabnikov avatar
jaz_sem_nejc
Kraj: Novo mesto

PrispevekNapisal/-a jaz_sem_nejc » 08 jan 2017, 17:25

Sam sem pa že prebral Živalsko farmo, doma imamo namreč romane iz zbirke Vrhunci stoletja in ker je bila tanka in o živalih, se mi je zdela zanimiva. :)
Spomnim se, da sem že takrat razumel njeno sporočilo. 1984 pa moram še prebrati, čeprav sem pogledal že na milijon filmov s tako tematiko.
Books are meat and medicine and flame and flight and flower, steel, stitch, and cloud and clout, and drumbeats in the air.
-Gwendolyn Brooks (from her poem Book Power)

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 0 gostov