Bralni izziv 2018 - Viktorija

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Viktorija
Opravljen celotni bralni izziv 2018

Bralni izziv 2018 - Viktorija

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 01 jan 2018, 12:25

1604521_770112689695967_8081304608575944919_n (1).jpg
1604521_770112689695967_8081304608575944919_n (1).jpg (228.47 KiB) Ogledan 1236 krat
Seznam nalog:

1) Knjiga, kjer je avtor Francoz ali Nemec (3 točke): Vsi so zaposleni / Christian Bobin

2) Knjiga z zlato ali bež platnico (2 točki): Dva koraka naprej / Graeme Simsion & Anne Buist
3) Knjiga, ki ima v naslovu dve besedi (3 točke): V Patagoniji / Bruce Chatwin
4) Prva knjiga tvojega najljubšega avtorja (1 točka): Belo se pere na devetdeset / Bronja Žakelj
5) Knjiga, kjer je na platnici žival (2 točki): Ti si rekel / Connie Palmen +

6) Knjiga z grdo platnico (2 točki): Ujet ob njej / K. A. Tucker

7) Avtor knjige je mlajši od tebe (3 točke): Morje / Petra Soukupová
8) Strip (2 točki): Hlapec Jernej in pasja pravica : po motivih povesti Hlapec Jernej in njegova pravica Ivana Cankarja / [riše] Igor Šinkovec in [piše] Žiga X Gombač in Moj lajf : po motivih povesti Moje življenje Ivana Cankarja / [riše] Tanja Komadina in [piše] Boštjan Gorenc - Pižama
9) Zgodba se dogaja v času vojne (3 točke): Tetovator iz Auschwitza / Heather Morris
10) Zgodba se dogaja pozimi (1 točka): Dotik praznine / Joe Simpson

11) Knjiga avtorja, s katerim si delita prvo črko priimka (3 točke): Umetnost pospravljanja : [urejeno stanovanje bo spremenilo vaše življenje] / Marie Kondo
12) Knjiga, kjer glavni junak nosi uniformo (2 točki): Lampedusa : sredi morja solz / Pietro Bartolo, Lidia Tilotta
13) Po lastni izbiri (1 točka): Pokliči me po svojem imenu / André Aciman
14) Knjiga se dogaja v dveh svetovih (2 točki): Pesem za kitovo pot domov / Mandy Hager
15) Knjiga z več kot 500 stranmi (3 točke): Samo jaz / Jojo Moyes

16) Najljubša knjiga tvojega prijatelja ali prijateljice (1 točka): Laurus / Jevgenij Vodolazkin
17) Knjiga, kjer se pojavita dvojčka ali dvojčici (3 točke): Čast / Elif Shafak
18) Zgodba se odvija v srednji šoli (2 točki): Neskončen stolp želv / John Green
19) Knjiga je starejša od 50 let (3 točke): Stekleni zvon / Sylvia Plath
20) Naslov se začne s črko B (2 točki): Bela dama / Christian Bobin

21) Knjiga avtorja s psevdonimom (2 točki): Ženska na oknu / A. J. Finn
22) Knjiga, ki si jo dobil/a v dar (1 točka): Nekoga moraš imeti rad / Ivan Minatti
23) Knjiga, ki je izšla leta 2018 (3 točke): Umetnost odf*kavanja : kako prenehate zapravljati čas, ki ga nimate, za ljudi, ki jih ne marate, in početje, ki vas ne veseli / Sarah Knight
24) Knjiga, ki temelji na pravljici (2 točki): Midva : romantična pravljica o Martinu in Sofiji / B. L. Pride
25) Zgodba se odvija v vsaj 3 različnih državah (3 točke): Barinški Epitaf : priča s Pacific Crest Traila / Nikola Horvat

Preostale prebrane knjige v 2018

26 <3 Tik pod nebom / Agata Tomažič
27 <3 Starec in jaz / Sarival Sosič
28 <3 Zadnja priložnost --- / Douglas Adams & Mark Carwardine
29 <3 Sin / Jo Nesbø
30 <3 Kreda / C. J. Tudor
31 <3 Zadnje predavanje / Randy Pausch v sodelovanju z Jeffreyjem Zaslowom
32 <3 Poezije doktorja Franceta Prešerna
33 <3 Bela kot mleko, rdeča kot kri : roman / Alessandro D'Avenia
34 <3 Slovenologija : življenje v najboljši deželi na svetu in popotovanje po njej
35 <3 Angel pozabe / Maja Haderlap
36 <3 NK Svoboda / Žiga X. Gombač
37 <3 Vse, vse / Nicola Yoon
38 <3 Od Santiaga do Assisija / Ivan Gričnik
39 <3 Alpinist / Silvo Karo
40 <3 Čudežno potovanje Edwarda Tulana / Kate DiCamillo
41 <3 Kot bi Luna padla na Zemljo : biografija Milene Zupančič
42 <3 Rdeči zvezek / Arantxa Urretabizkaia
43 <3 Sonce in njeno cvetje / [besedilo in ilustracije] Rupi Kaur
44 <3 Odrešilna pot : z bremenom tragične izgube na Caminu / Brendan McManus
45 <3 Triglavske poti : hvalnica hoji in potepanja na vrh Slovenije / Samo Rugelj
46 <3 Ethan Frome / Edith Wharton
47 <3 Popolna akustika / Daria Bignardi
48 <3 Eleanor Oliphant je povsem v redu / Gail Honeyman
49 <3 Nespečni / Goran Stojičić
50 <3 Trinajsti mesec : portreti morskih nomadov / Nataša Rogelja
51 <3 Zavetje vode / Sarah Crossan
52 <3 Mi smo medvedi! / Fredrik Backman
53 <3 Goran Blažević / Svilim
54 <3 Pogodba : kriminalni roman / Mojca Širok
55 <3 Molitve za ugrabljene / Jennifer Clement
56 <3 Pokrpajmo žive / Maylis de Kerangal
57 <3 Samo jaz / Jojo Moyes
58 <3 Lolita : roman / Vladimir Nabokov
59 <3 Jaz pa nekaj vem / Tess Gerritsen
60 <3 Laurus / Jevgenij Vodolazkin
61 <3 Vrata nepovrata : epos. Knj. 1, Zemljevidi domotožja / Boris A. Novak
62 <3 Druga preteklost : freska / Vinko Möderndorfer
63 <3 Nikoli vama ne bo uspelo! : 800-kilometrsko romanje v Kompostelo, dva prijatelja in en invalidski voziček / Patrick Gray in Justin Skeesuck
64 <3 Medsočje / Mirt Komel
65 <3 Tišina / Erling Kagge
66 <3 Pripovedovalka zgodb : 365 inspiracij državljanov sveta in zgodba o poti do sebe / Saša Božič
67 <3 Leninov park / Tadej Golob
68 <3 Popotovanje z oslico čez Sevene : [potopisna klasika] / Robert Louis Stevenson
69 <3 Križ, obrnjen proti domovini : v spomin na mojega ljubega brata Jožefa / Anton Kobal
Nazadnje uredil/a Viktorija dne 20 dec 2018, 08:07, skupaj urejeno 49 krat.

Uporabnikov avatar
Viktorija

Re: Bralni izziv 2018 - Viktorija

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 01 jan 2018, 22:16

8) Strip (2 točki):

Hlapec Jernej in pasja pravica : po motivih povesti Hlapec Jernej in njegova pravica Ivana Cankarja / [riše] Igor Šinkovec in [piše] Žiga X Gombač

Moj lajf : po motivih povesti Moje življenje Ivana Cankarja / [riše] Tanja Komadina in [piše] Boštjan Gorenc - Pižama
CANKAR99.jpg
CANKAR99.jpg (14.04 KiB) Ogledan 2935 krat

Nikoli nisem brala stripov. Moj devetletni sin jih pa obožuje, tako da sem ter tja malo pokukam med njegove Tintine, asterixe, Ariole, Smrkce,... prebral je že (skoraj) vse, kar leze in gre po stripovsko. Pa sem ugotovila, da stripi sploh niso švoh.

Pod roke mi je prišel Cankar v stripu. Pižamini Slolvenski klasiki so mi bili lansko leto sila fajn in ko sem videla, da je Moj lajf spisal on, sem vedela, da bo super.

"Berite Cankarja, ker je zmeraj sodoben." Boris Pahor

Tile stripi so res sodobni. V paketu so trije. Moj lajf (ala Moje življenje) je spisal Gorenc Pižama, Hlapca Jerneja in pasja pravico pa Žiga X Gombač. Je še tretja knjiga, Hlapci, ki jih je spisal Rozman Roza, ampak jo bom uporabila za drugi bralni izziv, kjer bom sodelovala - v skupini Knjižni črvek na fb.

Vsaka knjiga ima tudi dobro spremno besedo. Žejna Leiler v spremni besedi k Mojemu lajfu: "Tako kot za večino klasikov nacionalne literature tudi za Ivana Cankarja velja naslednje: o njem vsi vse vemo, ali vsaj mislimo, da vemo, zares pa ga bere komajda kdo."

Priznam, tudi jaz sem ena izmed njih. Ne vem, če sem kdaj Cankarja brala. Mogoče kje v šoli njegove Črtice. pa tako kot vsi vem, da je zavrnil mamino kavo, da je mati tekla za vozom, da je kradel hruške iz omare itd. itd. itd. Stripovske priredbe so res hude, ampak da jih štekaš, moraš poznati original (kar poznamo vsi :) ).

Še dobro, da sem poleti prebrala skoraj vse Harry Potterje, ker prvi dan v šoli tudi pri Ivanu klobuk izbira v katero hišo bo šel. Morda Gripindom ali Spousgad? Ne, Ivan je izbran za Hišo Marije pomočnice hahhha

Če preberete Hlapca Jerneja in pasjo pravico, vam bo tudi takoj jasno za kaj gre, ni potrebno trpeti ob 250 straneh originala. Ups.

Skratka super branje so tile Cankarji v stripu!
Nazadnje uredil/a Viktorija dne 07 feb 2018, 10:19, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
Viktorija

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 09 jan 2018, 10:01

Knjiga avtorja, s katerim si delita prvo črko priimka (3 točke):

Umetnost pospravljanja : [urejeno stanovanje bo spremenilo vaše življenje] / Marie Kondo

platnice-2017-01__006.jpg
platnice-2017-01__006.jpg (28.07 KiB) Ogledan 2936 krat
Z avtorico si deliva prvo črko priimka K.

Knjigo sem sprva nameravala samo malo prelistati, Ker jaz in pospravljanje sva dva pojma. Res ne vem, kako ljudje lahko držijo tak "sterilen" red, da lahko pri njih ješ na tleh. Nikjer jim ne visi nobena cunja, kavč je pospravljen, vsi čevlji so v omari, okenske police so dejansko okenske police in niso polne neke šare. Ker pri nas doma je vse zašarjeno! Izgubila sem vsako upanje, da bomo tudi mi kdaj imeli tako lepo pospravljeno, kot imajo nekateri prijatelji. Zdaj, po prebrani knjigi, pa to upanje obstaja!

ŽIVLJENJE SE ZARES ZAČNE, KO UREDITE SVOJ DOM

Svoj dom moramo očistit nepotrebne navlake! Pri nas doma konkretno je v vseh sobah, predalih, omarah polno neke šare, ki je nihče ne uporablja že leta.
Tale knjiga nas uči, da se umetnost pospravljanja in ŽIVLJENJE začne z METANJEM PROČ. Najprej zavrzite, potem pospravite.
Pospravljati je potrebno po tem vrstnem redu: oblačila, knjige, papirji, spominki, fotografije.
VSE stvari je potrebno dati ven iz omar na tla. Vsako obleko, knjigo itd. je potrebno vzeti v roke in če nas NE RAZVESELJUJE, jo zavržemo. Mogoče se zdi tole dolgotrajen postopek, ampak iz lastnih izkušenj, takoj sem se odločila katera oblačila gredo stran.
Od knjig se ponavadi najtežje ločimo. Preberem več kot sto knjig letno, delam v knjižnici, tako da imam knjige rada. Pa sem vsako posebej vzela v roke in tista, ki me ni razveselila, sem jo dala v škatlo in jih jutri nesem podarit. naj razveselijo koga drugega.
Našla sem bančne izpiske osebe, ki je že pet let mrtva, navodila in garancijske liste za aparate, ki jih sploh več nimamo, itd. itd. itd.
Nisem še končala, ampak imam občutek da hiša in jaz v njej lažje dihamo.
Res priporočam v branje!

Tule sem našla blog zadovoljne bralke, ki je teorijo spremenila v prakso: https://dosezisanje.si/2016/02/marie-kondo-januar-2016/
Nazadnje uredil/a Viktorija dne 07 feb 2018, 10:18, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
Viktorija

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 21 jan 2018, 09:40

22) Knjiga, ki si jo dobil/a v dar (1 točka):

Nekoga moraš imeti rad / Ivan Minatti

15942_16154.jpg
15942_16154.jpg (31.93 KiB) Ogledan 2938 krat
Če me spremljate, ste videli, da sem prebrala Umetnost pospravljanja, zato sem imela tudi intenziven pregled mojih knjig. Ugotovila sem, da imam doma Minattija, ki ga nisem še nikoli prebrala od prve do zadnje strani, ampak sem ga sem ter tja odprla in mogoče prebrala kakšno pesem. Nikoli namreč ne berem poezije. Lahko bi ga uvrstila v več kategorij, denimo pod knjigo starejšo od 50 let, saj je izšel leta 1963, ali pa pod bež platnico. Ampak sem ga uvrstila pod kategorijo knjige, ki sem jo dobila v dar. Pri pregledu knjig sem namreč ugotovila, da nisem v dar prejela ne vem koliko knjig. nekaj zbirk pravljic, potem pa en kup strokovnih, povezanih s službo, ki pa mi ravno ne teknejo v branje.

Knjiga sicer velja za najlepše darilo, ampak po drugi strani jo je težko podariti še tako velikemu knjigoljubcu. ker ne veš, če jo že ima, če si jo sploh želi, itd. itd. Jaz podarjam edino zbirke pravljic otrokom, pa še to sem ugotovila, da pri nekaterih obdarovancih (starših, ki ne berejo otrokom), ne naleti ravno na veliko veselje :(.

Minatti. Nekoga moraš imeti rad,
pa čeprav trave, reko, drevo ali kamen,
nekomu moraš nasloniti roko na ramo,
da se, lačna, nasiti bližine,
nekomu moraš, moraš,
to je kot kruh, kot požirek vode,
moraš dati svoje bele oblake,
svoje drzne ptice sanj,
svoje plašne ptice nemoči
- nekje vendar mora biti zanje
gnezdo miru in nežnosti -,
nekoga moraš imeti rad,
pa čeprav trave, reko, drevo ali kamen
ker drevesa in trave vedo za samoto
- kajti koraki vselej odidejo dalje,
pa čeprav se za hip ustavijo -,
ker reka ve za žalost
- če se le nagne nad svojo globino -,
ker kamen pozna bolečino
- koliko težkih nog
je že šlo čez njegovo nemo srce -,
nekoga moraš imeti rad,
nekoga moraš imeti rad,
z nekom moraš v korak,
v isto sled -
o trave, reka, kamen, drevo,
molčeči spremljevalci samotnežev in čudakov,
dobra, velika bitja,
ki spregovore samo,
kadar umolknejo ljudje.

Celotna zbirka je kot neka reka minljivosti, pričakovanje smrti... Lepe pesmi, lepe grafike. Čas je bil, da preberem tole darilo, ki sem ga dobila za rojstni dan verjetno že pred kakšnimi petimi leti.
Nazadnje uredil/a Viktorija dne 07 feb 2018, 10:16, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
Viktorija

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 28 jan 2018, 19:00

Zgodba se dogaja pozimi (1 točka):

Dotik praznine / Joe Simpson

dotik_praznine-nsl-27.jpg
dotik_praznine-nsl-27.jpg (36.49 KiB) Ogledan 2937 krat
Noro dobra knjiga!

Mlada, a izkušena angleška plezalca Joe Simpson in Simon Yates v perujskih Andih opravita prvenstveni vzpon v zahodni steni 6356 metrov visoke Siule Grande. Pri težavnem sestopu se Joe poškoduje. Ima zlomljeno koleno. Zlomljeno koleno na 5000 metrih visoko v gorah sredi leda in snega, viharjev, plazov, mraza.

Prijatelja se domislita, da bo Simon spuščal poškodovanega Joea po 100 metrski vrvi. Po 50 metrov naenkrat. Oba sta optimistična, čeprav jima je že prejšnji dan zmanjkalo hrane in plina za kuhalnik, s katerim sta talila sneg za prepotrebno tekočino. To jima uspe osemkrat. Potem pa se zgodi nova nesreča. Med spuščanjem čez steno se znajdeta v položaju, ki grozi, da se bo končal s padcem naveze čez steno. Simon se odloči in prereže vrv, od tega trenutka dalje pa se prava drama šele začne ... Simon se vrne v bazni tabor, prepričan, da je Joe mrtev. Joe je preživel padec ob prerezu vrvi in z zlomljeno nogo tri dni brez hrane in vode uspe priti za njim.Joe, avtor knjige, je v teh dneh, ko se je boril za življenje izgubil tretjino svoje teže!

Zgodba je polna upanja. Prav vsi alpinisti, ki jih zelo rada berem, so tudi mojstri pisane besede.

Po knjigi je bil posnet tudi dokumentarec: https://www.youtube.com/watch?v=QNvBbtUcRkM
Nazadnje uredil/a Viktorija dne 07 feb 2018, 10:16, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
Viktorija

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 07 feb 2018, 10:07

Knjiga, kjer je na platnici žival (2 točki):

Ti si rekel / Connie Palmen

+
Ti-si-rekel_bookfull.jpg
Ti-si-rekel_bookfull.jpg (10.57 KiB) Ogledan 2940 krat
To je fantastična knjiga! Kakšen intenziven slog pripovedovanja! Dobesedno požrla sem jo in sedaj mi je žal, da jo je že konec!

Nizozemska avtorica tako lepo piše, da imaš občutek kot, da ti zgodbo Ted Hughes v živo pripoveduje. Pripoveduje nam o svojem življenju z ameriško pesnico in pisateljico večno depresivno in samomorilno Sylvio Plath. Njun sedemletni na hitro sklenjeni zakon je bil poln strasti in na koncu poln obupa. Sylvia je vtaknila glavo v pečico in odprla ventil za plin. še prej je 3 letno hči in 18 mesečnega sina odnesla v zgornje nadstropje, odprla okno (sredi zime), jima pustila kozarec mleka in par kosov kruha.

Zgodba je svetovno znana. Sylvia je bila razglašena za mučenico, Ted za pošast. pred mnogimi leti sem brala Sylvijin avtobiografski (depresivni) roman Stekleni zvon in sedaj ga moram ponovno, da ponovno slišim še njeno plat.

Najprej sem hotela umestiti knjigo pod "grdo platnico", ampak potem sem zagledala ti dve lisici umetnika Franza Marca iz leta 1913.

Uporabnikov avatar
Viktorija

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 09 feb 2018, 14:42

Knjiga je starejša od 50 let (3 točke):

Stekleni zvon / Sylvia Plath
knjige44-stekleni-zv.jpg
knjige44-stekleni-zv.jpg (23.15 KiB) Ogledan 2898 krat

Stekleni zvon je izšel leta 1963. Sylvija Plath ga je objavila pod psevdonimom Victoria Lucas. Pod pravim imenom je izšel šele po njeni smrti.

Roman je avtobiografski. V njem Plathova opisuje svoje borbe z depresijo, poskuse samomorov in zdravljenje v sanatorijih. Zdravili so jo tudi z elektrošoki. Zgodba se konča preden je spoznala bodočega moža Teda Hughesa.

Knjigo sem prebrala že enkrat pred kakšnimi 10 leti. sedaj sem jo ponovno, ker sem pred njo prebrala Ti si rekel, ki pa opisuje buren zakon Plathove in Hughesa in njen samomor.

Sedaj me čaka še njuna poezija, saj sem kar malo padla v njuno tragično zgodbo.

Uporabnikov avatar
Viktorija

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 12 feb 2018, 13:17

Zgodba se odvija v vsaj 3 različnih državah (3 točke):

Barinški Epitaf : priča s Pacific Crest Traila / Nikola Horvat
naslovnica_hr.png
naslovnica_hr.png (163.31 KiB) Ogledan 2873 krat
+

Verjetno vsi poznate Divjo, ki je prehodila del Pacifiške gorske pešpoti. Ona je prehodila "le" 1800 km, Nikola pa vseh 4254 km. Hodil je 163 dni, od 26.4. do 2.10. 2016.

Vsak thru hiker (pohodnik na dolge proge) dobi na poti nadimek. On je dobil ime Tesla.

Zgodba se prične na Hrvaškem, nadaljuje se na meji med Mehiko in ZDA, konča se v Kanadi. Vmes je prehodil Kalifornijo, Oregon in Washington. Skozi puščavo, vročino, dež, sneg. Dan za dnem z 20 kg nahrbtnikom na rami. Stuširal in opral oblačil ni po mesec dni. Vmes je uničil 4 pare čevljev. Srečal je roje muh, komarjev, sem ter tja kakšno kačo strupenjačo, pumo in medveda. Nekje na pol poti mu začne "po glavi srat" še žena. Nikola se sprašuje zakaj, zakaj, zakaj.

Za prvo polovico poti je porabil 99 dni, za drugo le 65. Na dan je prehodil tudi 50 in več kilometrov po hribih in dolinah. Preganjali so ga namreč povratna letalska karta in zima, ki je bila pred vrati in situacija z ženo. Na celi poti je naredil toliko višincev, da bi iz 0 nmv 16x šel na Everest.

Knjiga je fantastična! Za enkrat je dostopna v hrvaškem in angleškem jeziku. V slovenščino je verjetno zaradi prevelikih stroškov ne bo prevajal. Upam, da jo vseeno bo!

Zakaj takšen naslov? Epitaf je nagrobni napis. Baring zadnje mesto pred ciljem.

Tukaj je njegov blog, če koga zanima: https://nikolahorvat.com/tag/barinski-epitaf/
In film: https://www.youtube.com/watch?v=OwAT_6H6PWA

Uporabnikov avatar
Viktorija

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 14 feb 2018, 11:47

Avtor knjige je mlajši od tebe (3 točke):

Morje / Petra Soukupová

Morje.jpg
Morje.jpg (35.52 KiB) Ogledan 2838 krat
Lani me je navdušila pisateljičina knjiga Pod snegom, zato sem prebrala tudi Morje, ki je sicer njen prvenec. Pisateljica je letnik 1982, zato jo lahko uvrstim v kategorijo mlajšega pisatelja od mene.

V knjigi spremljamo zgodbe različnih ljudi. Na začetku sem se kar malo lovila med vsemi imeni in tudi slog pripovedovanja mi je bil malo nenavaden. Bolj kot knjigo bereš, pa ugotavljaš, da so vsi ti ljudje med seboj povezani, pa hkrati odtujeni in da je slog pripovedovanja za nalašč takšen, malo brezoseben, odmaknjen, na momente se ti zdi, kot da malo sem ter tja neprizadeto stresa podatke.

Celotna zgodba je zanimiv preplet družinskih odnosov preko treh generacij, od staršev, otrok, sester, zakoncev, ljubimcev.

Super knjiga!

Na tem linku si lahko preberete začetek knjige: http://branje.sanje.si/petra-soukupova-morje/

Uporabnikov avatar
Viktorija

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 18 feb 2018, 16:52

21) Knjiga avtorja s psevdonimom (2 točki):

Ženska na oknu / A. J. Finn

Img_00054021.jpg
Img_00054021.jpg (27.99 KiB) Ogledan 2808 krat
A.J. Finn je pisateljski psevdonim Daniela Mallorja. To je njegov prvenec.

Naslov me spominja na knjigo Dekle na vlaku, tu je Ženska na oknu :). Obe sta nekaj videli, obe sta "malo zmešani". Je pa tale knjiga definitivno boljša kot veliko bolj reklamirana različica.

Anna živi že eno leto zaprta v hišo. ima namreč agorafobijo - strah ped odprtim prostorom in hude napade panike. Cele dni gleda črno-bele srhljivke, sodeluje na spletnih forumih, pomirjevalne in uspavalne tablete zaliva z ogromnimi količinami merlota in opazuje sosede skozi fotografski aparat. Stik s zunanjim svetom jih predstavljata psihiater in fizioterapevtka, ki jo obiščeta enkrat na teden. v kleti ima tudi podnajemnika. Hrano in velike količine vina ji dostavljajo.

Nekega dne vidi skozi okno svoje spalnice zločin v sosednji hiši. Nekdo naj bi zabodel sosedo Jane Russel. Anna pokliče reševalce. Izkaže se, da je soseda živa in zdrava, Anna trdi, da je videla zločin.

Prvih sto strani se praktično ne zgodi nič. Potem se stvari začnejo zapletati, razpletati in nazaj zapletati. Zanimiva zgodba. Nisem pričakovala takega konca.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost