Bralni izziv 2018 - allena

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

allena
Opravljen celotni bralni izziv 2018

Re: Bralni izziv 2018 - allena

PrispevekNapisal/-a allena » 16 feb 2018, 19:28

12. Zgodba se odvija v srednji šoli : Lauren Oliver - Preden se poslovim

Za priljubljeno srednješolko zadnjega letnika Samantho Kingston bi moral biti 12. februar – kupidov dan – poln zabave, čestitk, vrtnic in ugodnosti, ki jih uživajo tisti na vrhu družbene lestvice. In tako tudi je, dokler tiste noči ne umre v strašni prometni nesreči. Vendar pa se naslednje jutro znova zbudi....
Pravzaprav Sam svoj zadnji dan živi sedemkrat, preden spozna, da že z majhno spremembo na življenja drugih vpliva veliko bolj, kot si je lahko kdaj predstavljala.

Super knjiga, ki se ukvarja s provokativnimi vprašanji o ljubezni, smrti in tem, kako življenje enega človeka vpliva na življenja toliko drugih! In prisili v razmislek o moči ter pomenu naših besed in dejanj.

Po prebranem kar nekaj časa nisem prišla k sebi... priporočam v branje, knjiga ti da misliti.... škoda le, da knjigo dobiš na mladinskem oddelku knjižnjice, saj bo tako nemalokrat spregledana...

allena

PrispevekNapisal/-a allena » 27 feb 2018, 08:08

13. Knjiga z grdo platnico : Kamenko Kesar - Mene ne bo noben jebo

Mariborčan, Kamenko Kesar brez zadržkov govori o sebi, družini in vsakdanjih dogodkih. Na preprost, zabaven način rešuje nerešljive situacije in zadeve zmeraj obrne v svojo prid. Knjiga je v bistvu izbor njegovih blogovskih zapisov (takrat še kratkih) in večina nasmeje do solz, Kamenko pa razmišlja o ljubezni, seksu, poslu, denarju, kuhanju in skrbi za družino.

Luštna knjiga, pri nekaterih zapisih sem se nasmejala do solz, pri nekaterih sprevidela, kako razmišljajo moški... Priporočam v branje !

allena

PrispevekNapisal/-a allena » 09 mar 2018, 17:20

14. Knjiga, kjer je na platnici žival, W, Bruce Cameron - Pasji smisel življenja

V središču ganljive in presenetljive zgodbe je predan in zvest pes, ki najde smisel svojega pasjega življenja v življenjih ljudi, ki jih uči smeha in ljubezni. Roman je pisan iz pasje perspektive na človeške odnose.

Zgodba nas uči, da ljubezen nikoli ne umre, da so najboljši prijatelji vedno z nami in da se vsako bitje na Zemlji rodi s smislom in poslanstvom in da vsak pes pride v naše življenje z namenom.

Čudovita knjiga, žalostna, vesela, duhovita, nesrečna, prijetna,.... Sploh ker sem prej gledala film in me je konec knjige ujel povsem nepričakovano... :109: :016:

allena

PrispevekNapisal/-a allena » 09 mar 2018, 17:29

15) Knjiga, ki si jo dobil/a v dar; Sophie Hannah - Nevarna bližina

Pred tremi leti se je Naomi Jenkins zgodilo nekaj strašnega – tako strašnega, da je o tem molčala pred vsemi.

Zdaj ima Naomi še eno skrivnost, ljubimca Roberta Hawortha, ki je nesrečno poročen. Ko Robert izgine, njegova ljubica sluti, da se mu je zgodilo nekaj hudega. Policisti niso prepričani o tem, še posebej, ker Robertova žena vztraja, da ni pogrešan, zato Naomi prepriča policiste, da je on nevaren za druge...

Sicer ne maram brati take zvrsti knjig, vendar moram priznati, da sem se tokrat ugriznila v jezik, saj sem jo prebrala v enem dnevu... Srhljivka o obsedeni ljubezni z neverjetnim preobratom....

allena

PrispevekNapisal/-a allena » 26 mar 2018, 17:44

16) Knjiga z zlato ali bež platnico; Jude Dueveraux - V zlato odeti dnevi

Zgodba se prične na Škotskem, v 18, stoletju – Lepa, izobražena in bogata Edilean Talbot pride živet k stricu, ta pa jo namerava poročiti z enim od svojih nespodobnih prijateljev, takoj ko bo dopolnila 18 let. Na srečo jo pred neželeno poroko reši mlad in drzen Agnus McTern, ki se vanjo zaljubi, a si ljubezni ne prizna zaradi stanovske razlike.
Agnusa McTerna spoštujejo vsi moški in obožujejo vse ženske. Čeprav je bil še deček, ko je njegov ded zaigral družinsko posest in grad, je takoj prevzel odgovornost in skrb nad celotnim klanom McTern. Ko Agnus pomaga Edilean pobegniti, ga obtožijo ugrabitve in kraje, zato se oba odpravita v Ameriko, kjer ju čakajo novi izzivi in priložnosti. V Bostonu pa se njune poti še enkrat prekrižajo …

Zanimiva zgodba, v njej se prepletajo prevare, ukane, prepovedane ljubezni... vmes se že malo vleče, ker se ne moreta odločit a bosta skupaj ali ne, pa se tipček še malo odpravi služit vojski, pa pridejo iz Škotskega višavja njegovi sorodniki in ga najdejo sredi takrat ameriške divjine (Indijanci , pa to) in končni zaplet je tu....

allena

PrispevekNapisal/-a allena » 26 mar 2018, 17:54

17. Po lastni izbiri; Eric Wilson - Varno pred ognjem

Gasilski načelnik Caleb Holt in njegova žena Catherine se po sedmih letih zakona, neskončnih prepirih, jezi in nezadovoljstvu začneta spraševati, kaj se je zgodilo z njima. Odločita se za ločitev, toda Caleba oče izzove naj sprejme 40-dnevni izziv: Izziv ljubezni. Caleb se kljub številnim dvomom odloči zanj in presenečen odkrije resnični pomen ljubezni. Odloči se, da se bo pričel boriti za svojo ženo.

Ja, kaj na napišem.... sem jo prebrala in se zamislila nad svojim zakonom, kako samoumnevno delamo napake, za katere se nam niti ne sanja, partnerja pa lahko prizadanejo.... Luštna knjiga...pripominjam, da je se opira na Boga, vendar meni ni bilo zelo moteče.... Na koncu knjige pa presenečenje v obliki vprašanj....

allena

PrispevekNapisal/-a allena » 30 mar 2018, 10:50

18. Knjiga avtorja s psevdonimom; Elena Ferrante, Dnevi zavrženosti

Elena Ferrante je italijanska pisateljica, katere resnična identiteta je zavita v oblak skrivnosti.

Mož 38-letne Olge, Mario, se po petnajstih letih zakona nenadoma odloči, da bo zapustil družino, in Olga se mora z dvema šolajočima se otrokoma in velikim psom znajti, kakor ve in zna, preboleti mora svojo jezo in žalost, se osvoboditi spon preteklosti in poiskati pot nazaj k otrokom in predvsem k sebi.

Kruta, realna, iskrena, boleča - analiza bolečine zapuščene ženske ... en velik :goodjob: tej pisateljici , če je pisala iz lastne izkušnje pa kapo dol.

allena

PrispevekNapisal/-a allena » 16 apr 2018, 20:04

19. Knjiga, ki je izšla leta 2018 ; Erin Watt - Pokvarjena palača

Ella Harper je premagala vse izzive, ki jih ji je življenje prineslo na pot. Je vztrajna, trdoživa in pripravljena narediti vse, da zaščiti ljudi, ki jih ima rada. Toda izzivi ob soočanju z davno izgubljenim očetom in reševanje fanta, čigar življenje visi na nitki, so morda celo za Ello prehud zalogaj. Reed Royal se hitro razjezi in še hitreje udari. Toda navada, da se z vsemi ovirami spopada z nasiljem, se mu maščuje. Vsi so prepričani, da bo Reed vse pogubil.
Ves svet se je zarotil, da ju loči, zato morata Ella in Reed najti način, da bosta premagala zakon, rešila svoji družini in razvozlala vse skrivnosti v njihovi pokvarjeni palači.

Ta knjiga je tretja v nizu, pred njo sta knjigi Princesa na papirju in Zlomljeni princ. Prebrala sem vse tri, za ta izziv pa pač dajem tretji del, ki je izšel tega leta.
Kaj naj napišem, pač eno lahkotno branje, ki ga hitro pozabiš. Nobenih presežkov, pač zgodba dekleta, ki ji gre vse narobe, itak, da se zaljubi v največjo, a sexi barabo. Zgodba se lepo pelje iz prvega v tretji del, vse skupaj pa je predvidljivo... Sledila bosta še dve nadaljevanji, če res ne bo kaj drugega za brat, se ju bom lotila, da pač končam toˇ"sago".

allena

PrispevekNapisal/-a allena » 16 apr 2018, 20:19

20. Knjiga se dogaja v dveh svetovih ; Neil Gaiman - Coraline

Coraline je deklica, ki se je s starši preselila v eno od stanovanj v veliki stari hiši. Pogosto se dolgočasi, saj poleg njene družine tu živijo še upokojeni igralki, gospodični Forcible in Spink, ter gospod Bobo, bivši cirkusant, ki trenira miši.
Dolgčas najraje preganja z raziskovanjem in ko za starimi vrati odkrije dolg temačen hodnik, jo seveda zanima, kaj se skriva na njegovem koncu.
Tu odkrije nov - vzporedni svet, spozna svojo drugo mamo, ki jo hoče samo zase in ljudi, podobne tistim, ki živijo v njihovi hiši, le da imajo vsi namesto oči prišite črne gumbe.
Ko ob vrnitvi domov opazi, da sta njena prava starša izginila, se odloči, da ju bo poiskala, saj sluti, da sta ujeta v svetu, ki obstaja za vrati....

112: Nisem si mislila, da me bo ta zgodba oz. pravljica posrkala vase, knjigo sem prebrala v enem deževnem popoldnevu.... In ker mi je bila ok, sem predlagala še 11-letni hčerki, naj jo prebere... potem pa sva pogledali še animirani film... Skratka, drugačna, zanimiva, napeta... Kar lotite se branja, lahko tudi v kategoriji pravljice!

allena

PrispevekNapisal/-a allena » 16 apr 2018, 20:35

21. Prva knjiga tvojega najljubšega avtorja ; Khaled Hosseini - Tek za zmajem

Zgodba se odvija v sedemdesetih letih 20. stoletja, ko se začnejo v Afganistanu dogajati veliki politični in zgodovinski premiki.
Amir prihaja iz bogate paštunske družine v Kabulu, njegov prijatelj Hasan pa je Hazar, sin služabnika.
Prijatelja sta kljub razlikam v družbenem položaju in veri. V Kabulu preživljata brezskrbno mladost, kamor spada tudi tradicionalno spuščanje zmajev.
Ko v državi religiozno in politično oblast prevzamejo talibi, Hasan ostane doma, medtem ko Amir in njegov oče zbežita iz Kabula in v Ameriki začneta novo življenje. A izdano prijateljstvo dolga leta tako muči Amirja, da se odloči vrniti v Afganistan.

Knjiga, ki mi je ostala v mislih in srcu, knjiga, ki mi je vzbudila globoka čustva, skratka, najboljša prebrana knjiga v mojem življenju, takoj za to pa knjigi istega pisatelja, Tisoč veličastnih sonc in In v gorah odzvanja.

Knjiga, za katero sem takoj vedela, da jo bom ponovno prebrala za ta izziv in pisatelj, katerega vsa dela so našla častno mesto v moji domači knjižnjici. :goodjob:

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 4 gostov