Patrick Rothfuss: Kraljemorčeva kronika (The Kingkiller Chronicle)

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Fantazija.
Uporabnikov avatar
Jerneja
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Patrick Rothfuss: Kraljemorčeva kronika (The Kingkiller Chronicle)

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 25 jul 2018, 18:10

Meni Kraljemorčevo kroniko vsake tolko kdo priporoča, ampak se je še nisem lotila. Upam, da kmalu pride na vrsto :)
Creativity is intelligence having fun
http://pesem-ptic.blogspot.si/

LoveKvothe
Pixy

PrispevekNapisal/-a LoveKvothe » 27 jul 2018, 14:47

Meni Kraljemorčevo kroniko vsake tolko kdo priporoča, ampak se je še nisem lotila. Upam, da kmalu pride na vrsto :)
Dvomim da ti bo žal :)

Uporabnikov avatar
monique
Opravljen celotni bralni izziv 2017
Opravljen celotni bralni izziv 2017
Kraj: Kranj

PrispevekNapisal/-a monique » 27 jul 2018, 23:44

Najverjetneje si na splet že pogledal/a ampak vseeno kot ideja:
https://www.bookbub.com/blog/2017/08/16 ... k-rothfuss

pa še tole sem našla na neki drugi strani, predlogi knjig, ki bi lahko bile všeč oboževalcem te serije :)
Slika

Hvala za odgovor!

Ja, iz takih virov sem si že naredil kar dolg spisek knjig, ki so podobne glede žanra, zgodbe, itd. Zanimalo me je predvsem, če je kdo dejansko prebral katero izmed njih. Stormlight Archive in The First Law me nekako najbolj pritegneta, vendar prve ni v slovenščini, druga pa je samo en del (kar mi daje upanje, da bojo v bližnji prihodnosti prevedene tudi ostale iz te zbirke). Prav tako zaradi napovedanih filmov po knjigi (https://www.reddit.com/r/KingkillerChro ... _at_least/) upam, da bo Patrick Rothfuss dejansko izdal zadnji del trilogije. :jupi:
Jaz sem jih kar nekaj prebrala. Assassin's aprentice od Robin Hobb je prevedena v slovenščino cela trilogija. Prebrala sem prvi in drugi del - Morilčev vajenec in Kraljevi morilec. Zanimiva zgodba in tudi inovativen worldbuilding, čeprva ima pa precej mračno in depresivno vzdušje po mojem mnenju. Je pa res realistično prikazan ta 'poklic' morilca, čisto druagče kot zdaj v precej YA knijigah, kjer so assassni postali zelo popularni.
Way of Shadows ima podobno tematiko - tudi assassini, je pa malo bolj kompliciran universe, ker je veliko magije in ful oseb, tako, da je treba kar pozorno brat.
Mistborn od Sandorsona sem samo začela pa mi ni potegnilo. Ne vem, ta razlaga magije mi je nekam tako fizikalna, da me je kar malo odbilo. Sicer je zelo popularna serija, tako da verjamem, da je dobro napisana, ampak ja, mene ni povleklo.
Serija Sword of Truth od Goodkinda mi je tudi zelo dobra. Ima okoli 12 delov se mi zdi, jst sem pri četrtem. Tu je tudi ful velik povdarek na magiji, ubistvu se vse vrti okoli čarovnikov in magov in še polno nekih ljudi, ki tako ali drugače posedujejo magijo.
Demon Cycle od Bretta mi je svetovna serija. Zasluži si big fat 5 stars!! Trenutno sem končala tretji del in sem res blazno navdušena. Zgodba se pa vrti okoli vojne med ljudmi in demoni. KOt velika oboževalka Alamuta, sem pa tudi navdušena, ker je tu notri eno mesto, ki je basically Alamut :) uglavnem ful priporočam!
Zdajle pa berem The Lies of Locke Lamora. Tudi postajam fan te serije. Se pa odvija zgodba kot v enih fantazijskih renesančnih Benetkah, kar mi je res kul.
Potem bi pa dodala še Brian Staveley - The Emperor's Blades (Chronicle of the Unhewn Throne)
Prebrala sem dva dela, je pa trilogija, pa bil je tudi že en spin-off del.
Kar se pa tiče First Law, sem pa v Mladinski knjigi vidla, da imajo že napovedan prevod za drugi del, samo ne vem al konec leta al naslednje leto.
Upam, da so bile moje informacije kaj koristne, pa močno priporočam branje v angleščini, ker v originalu potem nimaš teh (običajno) čudnih prevodov. Vsaj jst prisegam na fantazijske knjige v originalu. The Wizard's first rule je bila moja prva knjiga v angleščini (če ne štejem domačih branj) in sem se prebila skozi vseh 700 strani, čeprva sem mogla na vsaki strani ene trikrat gledat v slovar. Pa sem vseeno prišla skozi in zdej mi je branje v angleščini čisto naravno :D
I have wonderful ideas. And terrible ideas. And terribly wonderful ideas.
I'm a writer - everything you say or do may end up in my novel.
If we were all on trial for our thoughts, we would all be hanged.
If I am an angel, paint me with black wings.

flokizoki
Pixy

PrispevekNapisal/-a flokizoki » 29 jul 2018, 15:46

Recimo Sarah J. Maas:
- Stekleni prestol
- Polnočna krona
- Dedinja ognja...

in se še kot kaže nadaljuje.
Je kdo, ki je prebral knjige našel še kakšno podobne, ki so prav tako prevedene v slovenščino? Za zbirke Harry potterja, Pesem ledu in ognja in Gospodarja prstanov vem. Iščem take, ki bi me zasvojile kot me je The Kingkiller Chronicle :)

bookdragon
Pixy

PrispevekNapisal/-a bookdragon » 20 jan 2019, 15:13

Jas sm zaj prebral oba dva dela v par dneh! Ful dobri knjigi, res. Komaj čakam na novi del. Najbolj me je pritegnil način pisanja. V začetku 1. dela načeloma manj zanimive dogodke predstavi v zlo zanimivi luči. To bi mogli met v šoli za domače branje ne pa nekih xy knjig.

Ja, se strinjam. Fora je sam, da tri četrt otrok tega ne bi zmoglo prebrat v dveh mescih :)

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 0 gostov