Bralni izziv 2018 - Viktorija

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Viktorija
Opravljen celotni bralni izziv 2018

Re: Bralni izziv 2018 - Viktorija

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 14 jun 2018, 12:26

Zgodba se odvija v srednji šoli (2 točki):

Neskončen stolp želv / John Green
9789610151524.jpg
9789610151524.jpg (39.42 KiB) Ogledan 2277 krat

Aza je srednješolka na šoli Bela reka. Je zaprta vase, stalno preverja obliž na prstu in razkužuje rano pod njem. Ima obsesivno-kompulzivno motnjo, kot jo ima v resnici tudi pisatelj. Azino življenje hromi patološki strah pred okužbami in mikrobi. Oče ji je umrl, mati je učiteljica na šoli. Ima prijateljico Daisy, s katero se zapleteta v raziskavo skrivnostnega izginotja bogataša iz soseščine...

Zgodba je imenitno napisana, lahko rečem, da je John Green nazaj, da roman dosega njegove Krive so zvezde.

Uporabnikov avatar
Viktorija

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 05 sep 2018, 10:39

Knjiga z več kot 500 stranmi (3 točke):

Samo jaz / Jojo Moyes

e378394d-3b1e-441f-a481-a82b73faea71_medium.jpg
e378394d-3b1e-441f-a481-a82b73faea71_medium.jpg (85.82 KiB) Ogledan 1877 krat
Ko sem z muko brala 2.del knjige Ob tebi (Brez tebe), sem se zaklela, da ne bom več brala teh nadaljevanj. Pa sem vseeno podlegla. Prebrala sem jo samo zato, da sem tu obkljukala knjigo nad 500 str.

Zgodi se skoraj nič, vse je tako pravljično. In živeli so srečno do konca svojih dni. Upam, da ne bo še 4. dela. Verjamem, da bo mnogim všeč in da se lahko pripravimo na km vrsto v knjižnici. Knjiga je sicer čisto solidno napisana, ampak jaz pač nisem za take romantike in predvidljive zgodbe.

Uporabnikov avatar
Viktorija

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 22 sep 2018, 12:46

Najljubša knjiga tvojega prijatelja ali prijateljice (1 točka):

Laurus / Jevgenij Vodolazkin

Laurus.jpg
Laurus.jpg (40.46 KiB) Ogledan 1776 krat
Laurus!, je na moje vprašanje katera je njena najljubša knjiga, izstrelila kot iz topa moja prijateljica. Laurus? Jaaa! To mi je rekla že spomladi, ko sem iskala ideje za ta bralni izziv, pa ga nekako nisem vzela v roke do sedaj, ko se bliža konec leta in mi ostaja še nekaj knjig pri dveh bralnih izzivih.

Jaz ne bi znala odgovoriti na vprašanje, katera je moja najljubša knjiga. mogoče Ne premikaj se ali pa Poti (Davidson). S to prijateljico bereva skorajda enake knjige, tudi všeč ali pa ne so nama enake knjige.

Laurus ni postal moja najljubša knjiga, je pa dober! Zanimiv mi je vplet staroslovanskega jezika v tekst. Skozi knjigo spoznaš življenje človeka srednjeveške Rusije 15. stoletja.

Zanimiv je zapis o Laurusu na Kontekstih, če koga kaj več zanima o knjigi: https://kon-teksti.blogspot.com/2016/02 ... manje.html

Uporabnikov avatar
Viktorija

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 20 nov 2018, 20:14

Prva knjiga tvojega najljubšega avtorja (1 točka):

Belo se pere na devetdeset / Bronja Žakelj

Bronja.jpg
Bronja.jpg (34.29 KiB) Ogledan 1395 krat
Moj najljubši avtor? Ga nimam! kaj naj preberem za to točko izziva?!? To sem se spraševala dolgo. No, sedaj pa lahko rečem, da je Bronja Žakelj moj najljubši slovenski avtor!

Knjiga je tako dobra, da boli.

Ponavadi, preden pričnem z branjem, malo pobrskam za vsebino in približno vem, kaj me čaka. Tole knjigo z malce nenavadnim naslovom in z nenavadnim avtoričinim imenom, pa sem vzela v roke čisto nepripravljena. Alenka jo je dala v branje kot knjigo meseca novembra v bralnem klubu Literarne lekarne.
Sprva sem mislila, da bo knjiga nekakšna jugonostalgija. Mala Bronja namreč prične pripoved z otroškim glasom. Kako se je živelo v njihovem stanovanju na Vojkovi v Ljubljani v času Titove Jugoslavije. Potem pa čisto neopazno drsi v osebno zgodbo in v nekem trenutku sem se ob branju zavedla, da zdaj je pa pripovedovalkin glas že odrasel. Bronji se je v življenju zgodilo veliko hudega. Iz tega hudega je napisala hudo dobro knjigo. Ne bom usekala mimo, če izjavim, da se mi je njena zgodba usidrala globoko v srce in da je to zame letošnja najboljša prebrana knjiga.

Tukaj je še hudo dober zapis o knjigi: https://kon-teksti.blogspot.com/…/belo- ... -devetdese

Uporabnikov avatar
Viktorija

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 06 dec 2018, 19:21

Knjiga, ki temelji na pravljici (2 točki):

Midva : romantična pravljica o Martinu in Sofiji / B. L. Pride

prenos.jpg
prenos.jpg (8.82 KiB) Ogledan 1253 krat
Tale pravljični izziv mi ni pa prav nič dišal. in ko sem iskala predloge, ni bilo neke velike izbire. Par dni nazaj sem v knjižnici zagledala tole knjigo na pultu in sem si rekla, ok, saj je tenka, dve uri pa jo preberem. In konec leta se z nezadržno naglico bliža, jaz imam pa še dve knjigi za izziv prebrat!

Res sem pričakovala neko švoh zgodbico, tako da sem prijetno presenečena nad slogom in vsebino. Zgodba je predelan Stanovitni kositrni junak. Jezik je lep. Lepo mi je bilo ob njej.

Uporabnikov avatar
Viktorija

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 20 dec 2018, 08:25

17) Knjiga, kjer se pojavita dvojčka ali dvojčici (3 točke):

Čast / Elif Shafak
knjige35_shafak_cast.jpg
knjige35_shafak_cast.jpg (160.86 KiB) Ogledan 971 krat

No pa sem prebrala še letošnjo zadnjo knjigo. No, za tale izziv. Na polički jih čaka še kar nekaj in upam, da bodo prazniki darežljivo naklonjeni času za branje.

Nisem vedela, kaj naj vzamem v roke za tale dvojčkast izziv, potem pa sme videla pri Malini, da je brala tole knjigo. Super izbira!

Malo sem se sicer lovila z imeni in dogajanjem. Zgodba se namreč dogaja prej in potem, leta 1978 in 1992. Šele na koncu sem dojela vse razsežnosti. Ko sem prebrala zadnjo stran, sem morala še enkrat prebrati prvo poglavje, da sem poštekala določene stvari.

V kurdski vasici se na veliko žalost matere že sedmič namesto težko pričakovanega sina ponovno rodita deklici - dvojčici Pembe in Džamila. Džamila ostane doma kot babica in zeliščarka, Pembe pa gre v svet, v London. Tam ima hči (in ta hči ima tudi dvojčka v prvem poglavju, kar me je zmedlo pri umestitvi oseb) in dva sinova. Skozi zgodbo se izriše vsa tragika turških žena. Moškim je dovoljeno (skoraj) vse, ženske pa so ujete v tradicionalne družbene spone.
Branje za malo zahtevnejše bralce je to.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 3 gostov