Bralni izziv 2018 - elchy

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
elchy
Opravljen bralni izziv 2018

To Kill a Kingdom

PrispevekNapisal/-a elchy » 24 dec 2018, 16:54

TO KILL A KINGDOM
od Alexandra Christo

Naloga: Avtor knjige, ki je mlajši od mene (3 točke)
Goodreads povezava: To Kill a Kingdom
Žanr: Fantazija, YA
Prebrana: 31.8.2018

Letos so bile res popularne morske deklice in sirene, zato sem sklenila, da še jaz preberem kakšno knjigo s to tematiko. Odločila sem se za To Kill a Kingdom, ker se mi je zgodba zdela najbolj obetavna, dodatno me je pa prepričala še prečudovita naslovnica.

Knjiga govori o princesi sireni, ki vsako leto za svoj rojstni dan, ukrade srce princu in o princu, ki lovi sirene. Zgodba je zanimiva in napeta, a rahlo predvidljiva. Točno veš kakšen bo konec, a zato ni nič manj čarobna. Lira in Elian sta všečna karakterja, ki ju hitro vzljubiš. Sam stil pisanja mi je bil tudi všeč in se prav veselim še kakšne knjige od pisateljice.

Vsekakor bom preberala še kakšno knjigo o sirenah. :)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

Neighbor Dearest

PrispevekNapisal/-a elchy » 26 dec 2018, 16:16

NEIGHBOR DEAREST
od Penelope Ward

Naloga: Knjiga, ki sem jo dobila v dar (1 točka)
Goodreads povezava: Neighbor Dearest
Žanr: Romantika, NA
Prebrana: 11.12.2018

Knjigo sem že nekaj časa nazaj dobila v dar in je do sedaj čakala na polički. Zadnje čase berem bolj malo romantike, a včasih vmes malo paše zamenjati žanre.

Zgodba je luštna, vmes malo duhovita, a nič posebnega. Všeč mi je ker je lahkotna in hitro prebrana. Še ena tipična NA romanca. Glavna junaka Damien in Chelsea sta si od prvega trenutka všeč, vendar se zaradi določenih ovir, ne zapleteta takoj. To je še en plus, da nista še en insta par, ampak da se njuna romanca počasi odvija. Čeprav sicer potem sledi hitra poroka in otrok... :D

Stil pisanja pisateljice mi je tudi v tej knjigi všeč, tako da bom zagotovo posegla še po kakšni njeni knjigi.

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

Adulthood Is a Myth

PrispevekNapisal/-a elchy » 28 dec 2018, 09:51

ADULTHOOD IS A MYTH (Sarah's Scribbles #1)
od Sarah Andersen

Naloga: Strip (2 točki)
Goodreads povezava: Adulthood Is a Myth
Žanr: Strip, humor
Prebrana: 22.12.2018

S to nalogo sem imela največ težav, saj sem mislila, da so stripi samo "klasični" stripi, ki sem jih videvala v seriji The Big Bang Theory. Čeprav imam rada serije kot so Flash, nisem bila prepričana, da bi bo pa strip všeč.

In tako sem slučajno našla tale strip. Morem reči, da je super. Ni klasičen strip, kot sem si jih vedno predstavljala, a mi je bil všeč. Imel je kar veliko humorja in tudi situacije, ki jih je opisoval (slikal), so bile še kako resnične. :)

Mogoče prelistam še kakšnega iz te serije. :)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

A Thousand Perfect Notes

PrispevekNapisal/-a elchy » 31 dec 2018, 15:29

A THOUSAND PERFECT NOTES
od C.G. Drews

Naloga: Knjiga, kjer je na platnici žival (2 točki)
Goodreads povezava: A Thousand Perfect Notes
Žanr: YA, glasba, romantika
Prebrana: 28.12.2018

Priznam, da sem šla knjigo brat samo zaradi bralnega izziva, ker sem jo slučajno imela na kindlu in je ustrezala nalogi.

Nisem vedela kaj pričakovati, a sem mislila, da gre še za eno ljubezensko zgodbo. A ni le to. Knjiga je na trenutke težka, saj zgodbo pripoveduje žrtev nasilja. Družinskega nasilja. Beck je preprost fant, ki pa ima nasilno mater. Ne le, da ga fizično pretepa, nad njem izvaja tudi psihično nasilje. Lepo prikazuje kako nizko samopodobo in samozavest lahko imaš, če ti nekdo vedno govori, da si zanič in da si neumen.

Sam stil pisanja mi je všeč in tudi glasbena tematika knjige. Pričakuješ srečen konec in prav lepo ga je prebrati. :)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

The Great Gatsby

PrispevekNapisal/-a elchy » 31 dec 2018, 15:39

THE GREAT GATSBY
od F. Scott Fitzgerald

Naloga: Knjiga je starejša od 50 let (3 točke)
Goodreads povezava: The Great Gatsby
Žanr: Klasika
Prebrana: 30.12.2018

Klasikov se po navadi na veliko izognem. Redko kateri mi je všeč. Za izziv sem si ga pustila čisto na koncu in sem že mislila, da mi ga ne bo uspelo prebrati. A sem ga. :)

Kot tudi večina klasikov, mi tudi ta ni preveč všeč. Sicer sem si ga želela že res dolgo prebrati in pogledati film, a se nekako nisem mogla prepričat.

Čeprav je knjiga zelo kratka, sem potrebovala kar nekaj časa, da sem jo prebrala. Ni mi stekla. Niti na začetku me ni potegnila vase in je nisem čisto razumela, zato sem jo brala po delih. Tudi sam stil pisanja mi ni preveč sedel. Mogoče le nisem za klasike. :)

Mogoče pogledam še film, sicer v upanju, da mi bo bolj všeč. :)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

Slammed

PrispevekNapisal/-a elchy » 31 dec 2018, 15:50

SLAMMED (Slammed #1)
od Colleen Hoover

Naloga: Prva knjiga mojega najljubšega avtorja (1 točka)
Goodreads povezava: Slammed
Žanr: Romantika, NA
Prebrana: 28.10.2018

Še zadnja knjiga za letošni iziv. :blob8:

Colleen je moja najbljubša pisateljica, že odkar sem prebrala prvo njeno knjigo. Nikoli ne razočara in že njena prva knjiga je super. Njen stil pisanja mi enostavno sede, zgodbe so zanimive, vedno unikatne.

In tudi Slammed je popolna. Vsi dialogi, ljubezen, ki se čuti med Layken in Willu... Ves humor. Nimam pripomb. Edina je, da kje so takšni sosedi, se ga ne bi branila. :lol: :zvizgac: Mislim, da mi je v drugo bila le še bolj všeč. <3

Ocena:

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Bing [Bot] in 1 gost