Unearthly - Cynthia Hand

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Angeli.
Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

Unearthly - Cynthia Hand

PrispevekNapisal/-a taša » 23 jan 2011, 14:37

Da ne bom preveč spoilala pod opisom knjige...sem kar odrpla novo temo...

Torej knjigo sem prebrala pa čeprav sem pričakovala pač še eno angelsko zgodbo...podobno vsem ostalim...no...pa so me določene stvari presenetile.

Všeč mi je bilo, da je Clare že točno vedela kdo in kaj je...všeč mi je bil njen odnos z mamo...edino...njena mama nekaj skriva...in bo verjetno kej več o temu napisano v nadaljevanju...

Tole vse okol njenga ''namena'' zakaj je na zemlji...mi je blo tud fail...zakaj? Ker se cela knjiga vrti okoli te teme in njenih vizij in potem konec...in je isto kot na začetku...ne izvemo nič novega- razen- spoiler tega da pač tudi fant iz njene vizije..vidi njene vizije in da sta nekako onadva njun namen..oba angela...in oba nista opravila naloge...

Ok...romanca...ok...je romanca...in takoj sem vedela s kom se bo zapletla..tko da...zame to ni bilo presenečenje...in njun odnos mi je bil bolj všeč predno sta se zapletla...potem vse postane bolj cheesy....

Tko da...zaenkrat bi knjigi dala oceno 8, ker me ni stiskalo med branjem...niti enkrat se nisem tako vživela v zgodbo kot pri Hush Hushu...ali pa med Immortal Instruments ( sej so immortal...zaboga se ne morem spomnit )...

Če bo nadaljevanje...hočem vedet več o ''namenu'', ki ga je imela Clarina mama...potem tudi kako vlogo ma Clarin brat....hočem tud, da mi pisateljica razjasne kako povezavo imata Clara in Cristian...

Tuckerja...pa ubistvu v naslednji zgodbi sploh ne bi pogrešala...Tako.
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

Uporabnikov avatar
Kris
Dhampir
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Unearthly -Cynthia Hand

PrispevekNapisal/-a Kris » 29 jan 2011, 12:22

Zadne čase ugotavljam da mi tale Angelski svet vse bolj prirašča k srcu in se me malce rešuje obsesije z vampirji :lol:

No pa da še jz podam svoje mnenje...

Tako kot taša sem tut jz prčakvala podobno zgodbo o angelih, njihovi zgodovini, močeh, itd....ampak, si je pisateljica izmislila bolj svoj svet kar me je prijetno presenetilo! Všeč mi je bilo, da je dala potomcev angelom krila...in da je Clare vedla večino stvari o tem kdo je in zakaj je.

Tut men je bil ta namen bl mem, pa ne tok zato ker je šlo za to da smo vedl prb. kakšen bo konc knjige, ampak zato ker je bil tako slabo razložen. Pisateljica nam je velik stvari o angel-bloods zamolčala. Npr. sicer mi je bil odnos med Claro in njeno mamo ful všeč ker so velikat glavni junaki bl na bojni nogi z starši, ampak ji je pa mt tut velik stvari zamolčala in skoz sm mela občutek da neki velizga in "šokantnega" prekriva. (una scena prot koncu z padlim angelom je bla tko-men zlo nejasna :| )....pol je tu še njen brt, k je isto zlo skrivnosten in na konc se je z njem neki zgodl, in tut jz pričakujem da pisatlca bl razloži tegale brata! :P In ja tu je še njena "angelska BFF" k pa mi že od začetka ni bla neki preveč ušeč (mislm da ji tut dost prekriva) in mislm da zna še kakšn problemčk povzročit v nadaljevanjih....

Za razliko pa sm jz dost uživala v romanci v tej knjigi, sem sicr tut jz vedla z kom bo pristala, sam useen mislm da sta mela dobro kemijo z Tuckom....in sama zlo rada berm in odkrivam te ljubezenske trikotnike, k mislm da se bo ta razvil še bl v nadaljevanju in zna se kr precej zaplest. Blo mi je ušeč da glavna junakinja tokrat ni pristala z tistim ki ji je biu že takoj oh in sploh (in meni :drools: ) in kao namenjam...je pa res da bi bla lah oba moška lika mal bl močna in opazna karakterja ter bolj sarkastična...kot so bilo pri Hush-Hush in Mortal Instrumenti ;) Pa tut bl sočne scene bi ble lah mal bol opisane an :oops: :D
Jz pa Tuckerja bi pogrešala, nevem, ta "kmečki fant" mi je nekak prirasu k srcu :P :oops:

Aia pa tut to mi je blo zanimivo da se zgodba ni odvijala v kakm večjm in znanm mestu...narava all the way! :rock:

Je pa res da sm mogoče ta del bl doživela kt en uvod v Unearthly serije...Tk da samo upam, da bo v 2 delu večino stvari razloženih in da bomo lah mal bolj spoznale usak karakter posebej...

Na splošno pa mi je bila knjiga všeč <3 in komaj čakam na nadaljevanje!!! Sam k mam še tok dobrih knjig vmes za prebrt mislm da bo tale čakanje hit minil :lol:

P.S: se pa moja 10 za to knigo nikakor nemore primerjat z 10 pri Mortal Instruments, da nau pomote ;) Ker gre tut za čist drugo zgodbo in ju jz ne vidm v istm košu, tut po stilu pisanja ne!
"Books may well be the only true magic."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Unearthly - Cynthia Hand

PrispevekNapisal/-a Ever » 05 feb 2011, 18:08

Meni je pa zgodba bila zelo, zelo všeč :)

Čisto sem noter padla :)

Ful mi je bil dober konec - kako se je vse zakompliciralo. Te purpose jaz razumem tak, da ga maš - ni pa nujno, da ga uresničiš - če ga ne, si avtomatsko na dark side pado, ker ne delaš to kar je za svet dobro. Ker se je Clara odločla, da bo rešla Tuckerja je začela postajat "temna" in potem kaj sta s Christianom naredla - ona dva bi se mogla zaljubit pa skup bit - to je bil njun puprose in ne da se rešita - oz. ja - rešit bi mogla drug drugega.

Fajn se bo pa zakompliciralo za naprej :)

taša, res ne bi Tuckerja pogrešala? Meni je pa on ful hecn lol...ful mi je všeč, ko se punca ne zaljubi takoj v prvega fanta, ko ga vidi - isto se je zgodilo pri Darkes Powers, samo tam mi je bil razplet še bolj všeč :)

Pa polno vprašanj je ostalo odprtih - to mi je všeč, ker se potem veselim naslednje knjige. Ni mi všeč, če se knjiga v seriji konča brez nerešenih vprašanj pa se potem mora zgodba v neki novi smeri oblikovat.

Mali bratec mi je ful awesome - pomoje bo glede njega še dosti zanimivega :) Pa Wendy bo tudi pomoje kmalu zvedla - omg, zdaj sem dobila eno weird idejo, da bi Jeffrey pa Wendy bla skup - nah, to bi blo preveč weird :D

Glede Angele se tudi strinjam - ona ma pomoje dosti skrivnosti, ki niso glih lepe... Nekak se mi zdi, da je preveč silla s tem Christianom... Bog (ironic) ve kaj je zadaj za tem :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 05 feb 2011, 20:28

Am ja, res ga ne bi pogrešala :) Ker hm..kako naj rečem bolj mi je bil všeč njun odnos predno sta bla skupaj...ker mi je bilo potem vse preveč pocukrano...ne vem... :)

Po drugi strani pa mi je všeč tudi da ni takoj padla na Cristiana...čeprav ok...znaki so že bili taki....

Ne vem...bom videla kak bo z drugo knjigo...mi je že bila dosti všeč, da bom brala naprej...

Je pa naslov druge tudi že znan : Hallowed in izzide enkrat januarja naslednje leto...bo kar dolgo za čakat, ampak je taka politika publišerjev, da knjige izhajajo na eno leto...

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 05 feb 2011, 20:30

To je žalostno...pa vedno si rečem, da ne bom brala novih serij, a vedno grem brat hehe :) Bomo pa čakali...pa vmes pozabli :D
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 05 feb 2011, 20:34

Vem kako ti je :) jaz imam zdaj jih kar nekaj v posebnem folderju..nadaljevanja tistega kar sem prebrala, ker bi mogla najprej zgodbo obnovit predno berem naprej...

Uporabnikov avatar
Kris
Dhampir
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Kris » 05 feb 2011, 21:19

Ja jz tut vem da bom prebrala nadaljevanje, ker je res dobra zgodba in mi je tole bl kt en uvod delval in tut dost pamtn od pisatlce da ns je z tem k je tok zamolčala potegnla naprej da hočmo več, ker kdo bi pa hotu naprej brt če bi že zdej use odgovore mel? ;)

joj 1 leto :thumbdown: :wall:

Men je tut problem z temi serijami in jih ponavad začnem brt samo če sta že 2 objavleni in bo 3 usak čas uzuni....sam pr te se pač nism mogla upret! :oops:
In ja, jz si po tisti knjigi k mi je res bla ušeč in da bo izid nadaljevanja čez zlo dolg časa nrdim obnovo in si jo shranm....in pol tut vem kere morm čekirat če je že kei nouiga izšlo! Bed mi je ko slišm za naslov knjige, vem da sm jo prebrala sam se za hudiča nmorm spomtn o čem točno je šlo al jo pač nekak pozabm (pomešam karakterje, konce zgodb...) :| ker preberm tok knjig in mi je pol kr mal težko sledit usmu. :shifty:
"Books may well be the only true magic."

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Google [Bot] in 1 gost