Kako berete in kje kupujete knjige?

Kaj beremo, pišemo, knjižnice, napovedniki, najlepše in najgrše platnice, eknjige, ...
Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Kako berete in kje kupujete knjige?

PrispevekNapisal/-a Ever » 06 jul 2010, 08:01

V tej knjigi si lahko damo malo nasvetov glede kupovanja knjig in raznih akcij, ki prihajajo. "Kako berete" sem vključila za nas, ki smo nori na PDF formate, da lahko knjigo tisti trenutek, ko se odločimo, preberemo :)

Torej, sama preberem veliko elektronskih knjig, sicer se mi to zdi zelo nefer do avtorja, ampak nameravam tiste ta dobre knjige si še kupit :) Tako, da bom na nek način s tem podrpla dobro delo, ki ga je ustvaril...ampak samo za tiste najboljše :)

Če kupujem knjige je to:

Amazon
Barnes&Noble
Emka (oziroma Mladinska knjiga)

Pred kratkim sem pa brskala po žepnicah v trgovini in pogledala kje se te žepnice dejansko da kupiti, tako da se mi tudi ta stran zdi kar aktualna:

Felix

Zelo si želim e-reader, si ga bom tudi enkrat nabavila, ker se mi zdi praktično, da ne nosiš debele knjige s sabo, ampak samo en tak fajni lepi pripomoček pa maš še gor internet, igrce, ... Navdušena sem nad Nook-om (Barnes&Noble):

Slika

Je tudi relativno poceni, samo 150$. Všeč mi je tudi, da maš celo vrsto fajnih etuijev, da lahko malo menjaš preobleko:

http://www.barnesandnoble.com/nook/acce ... 2Pid=30261

Ne bi se pa niti branla iPad-a (Apple): :D

Slika
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Lisa
Sorcerer
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Kako berete in kje kupujete knjige?

PrispevekNapisal/-a Lisa » 06 jul 2010, 11:13

Knižnica, emka.

Nekak ne morm brat na računalniku. oz zelo malo stvari. In ne dolgo časa.
“Missing, one stunningly attractive teenage boy. Answers to 'Jace' or 'Hot Stuff”

Uporabnikov avatar
nymeria
Siren
Kraj: Žirovnca

PrispevekNapisal/-a nymeria » 06 jul 2010, 11:18

pred pou leta (jp, toj zame mal) sm si kupla tole:

Slika
zdej berem knjige predvsem na iLiadi, prej sem pa na leptopu.
se mi pa zdi nepošteno da avtorja, da se je on trudu pa pisou knjige, mi pa downloadamo z interneta piratske kopije tega, tko da tabolše kupim (ampak res samo najnajboljše, pa še to knjige z mehkimi platnicami)
knjige kupujem prek amazona, če jih sploh kupim
weep not for roads untravelled, weep not for sights unseen,
may your love never end, and if you need a friend,
there's a seat here alongside me.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 06 jul 2010, 19:38

nymeria, koliko si pa dala za Iliado?

Ena možnost e-readerja je tudi Kindle (od Amazona):

Slika

Danes sem malo raziskala in se mi nekako najboljša možnost zdi Nook - glede cene in kvalitete, ki jo za to ceno dobiš :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Relativna
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Relativna » 07 jul 2010, 09:03

Uf, elektronske oblike niso zame :lol:
Ponavadi si knjigo najprej sposodim v knjižnici in, če je res dobra, si jo pol tut kupim :) Včasih grem pa tut na vrat na nos v kako knjigarno in kupim kakšno, ki se mi zdi zanimiva :)

Uporabnikov avatar
Lisa
Sorcerer
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Lisa » 07 jul 2010, 10:52

Uf, elektronske oblike niso zame :lol:
Ponavadi si knjigo najprej sposodim v knjižnici in, če je res dobra, si jo pol tut kupim :) Včasih grem pa tut na vrat na nos v kako knjigarno in kupim kakšno, ki se mi zdi zanimiva :)
In poceni.
“Missing, one stunningly attractive teenage boy. Answers to 'Jace' or 'Hot Stuff”

Uporabnikov avatar
nymeria
Siren
Kraj: Žirovnca

PrispevekNapisal/-a nymeria » 07 jul 2010, 12:38

@ever okol 500€ je bla. vem da sem skor bankrotirala zarad nje :D
weep not for roads untravelled, weep not for sights unseen,
may your love never end, and if you need a friend,
there's a seat here alongside me.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 07 jul 2010, 13:44

U pa res :lol: No sej, bodimo matematični... če bi si pa kupla 50 knjig, bi isto dala al pa še več zaradi poštnine :P Tak pa maš vsaj PDF-je pa jih lahko kjerkoli bereš :D

I want Nook :D Če si bom kaj kupla, si bom Nooka. Čeprav zdaj slišim neko šušljanje, da še en e-reader pride, bomo vidli :)

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 08 jul 2010, 14:43

Z Nookom ne bo nič (vsaj zaenkrat še ne), ker ga ne pošiljajo drugod kot po USA :roll: Isto je pri Amazon-u za Kindle.

Škoda...Pomoje bi pri nas to kar aktualno postalo za tiste, ki radi beremo (tudi časopise in revije), ker je praktično :idea:

Eve
Pixy

PrispevekNapisal/-a Eve » 14 jul 2010, 19:04

Jaz pa berem knjige vedno v tiskani verziji :) Ni mi to to, da bi brala pred računalnikom ali pa s pomočjo kakega drugega pripomočka, ker mam rada vonj po svežih ali pa obrabljenih listih in če je knjiga, je to knjiga ;)

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost