Marget Belani (Mateja Blažič)

Forum o knjigah in serijah, ki spadajo pod kategorijo Fantazija.
Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

Re: Marget Belani

PrispevekNapisal/-a BojanE » 25 sep 2010, 11:43

To je sicer že druga tema, ampak res, kak je Slovenija ozko naravnana - tu lahko uspeš pa nekaj "prodaš" samo, če maš medije za sabo... Kar je res brezveze Ni važna kvaliteta, če narediš bum, si as
Saj ni tako samo pri nas. V angloameriškem področju obstaja čisto prava industrija štancanja generične klišejske žanrske literature. Do nas pridejo dela samo najudarnejših avtorjev, dasiravno se vmes najde kakšno gnilo jajce. A propagandna mašinerija z dovolj velikim proračunom (tudi iz državnih virov) našega največjega založnika in skoraj monopolnega knjigarnarja zna iz potičke kakca narediti suho zlato. Osebno lahko samo čestitam uspešnim tržnikom, ki uspejo prodati tudi nekaj, kar ni ravno vrhunski biser.
A vrnimo se k Belanijevi (Blažičevi). Osebno bi želel, da bo drugi del na višjem nivoju. To bi bil znak, da upošteva predvsem konstruktivne kritike in ne plava zgolj na plačanem navdušenjskem pisanju in petju. Verjemite mi, trudil sem se v knjigi najti predvsem dobro. Osebno sem naklonjen domačim avtorjem, kajti v fanzinu Jašubeg en Jered se v glavnem posvečamo domačim avtorjem, saj so žal vedno v neenakopravnem položaju s tujimi prevodi. Tudi MK nosi del odgovornosti za to stanje.
NAUK: delaj dobro!

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 03 nov 2010, 13:22

Jaz sem si jo danes rezervirala pa bom tudi podala svoje mnenje, ko jo preberem :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a BojanE » 03 nov 2010, 13:57

To je edino pošteno do avtorice. Kar malce sem se moral potruditi, da sem prebral celo knjigo. Žal je mladinska literatura nekaj drugega od pisanja za Cosmpolitan, Lady ali Obraze.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 04 nov 2010, 17:15

Evo, jaz sem se tudi prebila čez - čisto z lahkoto, ker je tak na izi stil pisanja... Prebrala sem jo v manj kot 3 urah pa še to so me vmes vsi motli, tak da je blo dejansko pomoje ene 2 uri al pa uro pa branja.

Meni ni bila nekaj briljantna, ampak niti ne tak slaba. V bistvu je verjetno to krivo, ker sem imela res nizka pričakovanja in sem mislila, da bo to grozno, na koncu pa se je izkazalo, da se da ok brat. Mi je dosti bolj všeč, kot pa kakšne prevedene knjige.

Koliko je sploh stara ta Kara? Sploh piše to v knjigi, ker jaz nisem nikjer zasledila?

Če bi to zgodbo pisala Cassandra Clare bi bila dosti bolj zanimiva, sarkastična in zabavna - niti enkrat se v knjigi nisem nasmehnila al pa hihitala kar je pri kakih drugih avtorjih res pogosto... Zraven tega je bilo vse zelo predvidljivo, nobenega resnega zapleta, ... Pa tak, kar naenkrat jima je postalo samoumevno, da so tu neke skrivnosti, nekaj je za obzidjem, nekaj se jim lažejo, blablabla - ni bilo neke niti pri tem... to bi se dalo dosti bolj dodelat, ker jaz sem se kr naježla pa začela z očmi zavijat, ko sta kao nekaj pogruntala, v resnici pa je meni blo že zdavnaj samoumevno. Pa ni to zato, ker sem zunanji opazovalec, ker jaz se lahko ful vživim v domišljiski svet in pozabim na modernega :lol:

Oceno sem dala 6, ker ni nieka uspešnica, da bi si ful želela dalje brat, če bi bila kaka nova ideja, bi dala 8, ampak, ker ni nič inovativnega - 6. Na faksu to pomeni, da je izpit opravljen :lol: Zadostno :lol:
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a BojanE » 04 nov 2010, 18:13

Se strinjam. udi v fanzinu Jašubeg en Jered je dobila zadostno - 2,2/5. Levji delež ocene je knjiga dobila zavoljo ličnega oblikovanja in spletne podpore. Klišejskost in že videnost zgodbe osebno niti ne zamerim (založnik se je pač odločil, da bo recikliral in to ne more biti zamera - 80 % zahodnih avtorjev to počne) , a me silno zmoti dolgočasen in nenaraven jezik. Ne spomnim se, kje sem naletel na starost Kare. Nekje sem prebral, a se res ne spomnim, kje in kdaj. Sicer pa ta knjiga pokaže, kje je na področju fantazijske literature doseg našega največjega založnika, ki je tudi največji knjižničar.

Uporabnikov avatar
Lenka
Fairy

PrispevekNapisal/-a Lenka » 08 jun 2011, 11:44

se več al manj strinjam z vsem napisanim. precej nedodelano vse skup. če bi tole izdala kakšn a mejhna zalo
ba, verjetn ne bi nikamor pršla.

Uporabnikov avatar
BojanE
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a BojanE » 10 jun 2011, 07:00

ga. Blažičeva pač ima ustrezno izobrazbo in je lektorka. Mladinske knjige pri odločitvi, da se gre ta projekt gotovo ni vodila kvaliteta, temveč kaj drugega. :kuza:
Pri nas ni važna kvaliteta dela, temveč, koga poznaš.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 0 gostov