Čvekanje

Vse kar ne spada pod zgornje teme.
Uporabnikov avatar
Karou
Fairy

Re: Čvekanje

PrispevekNapisal/-a Karou » 09 apr 2014, 16:44

Arrrgggghhhh...včerajšnji dan...NOT A GOOD DAY, NOT A GOOD DAY :evil:
V službo sem si nesla juho za malico in ker je nisem pojedla sem jo nesla nazaj domov...BIG MISTAKE...ker ko sem šla ven iz avta mi je seveda ''taperverka'' z juho padla iz rok na voznikov sedež in se seveda odprla...rezultat: poln avto bučkine juhe :evil: ...voznikov sedež je bil čist poln juhe...in seveda je vse špricnilo na okoli in sem imela juho na armaturki, na ogledalu...povsod. Pa že tko sem imela obupen dan v službi, pol pa še to... :107: :107: :107:
Po tem sem po moje izgledala takole
Slika
GROZA...
“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.” ― Philip Pullman
The love that moves the sun and all the other stars.

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 11 apr 2014, 12:00

Nekaj sem slišala po radiu, da so Učila prevzela Mladinsko knjigo :shock: Felix knjigarna tud spada pod Učila ne?
Če je to res, lahk rečem samo: :blob8: :blob8: :blob8: :blob8: :blob8: :blob8: :blob8:
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 11 apr 2014, 16:29

Ja. Se čisto strinjam s tabo! Ne razumem zakaj so ljudje tak razočarani??

https://twitter.com/Bralnica/status/454626843862503424
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Marinka » 11 apr 2014, 16:50

Pa nimajo učila dosti cenejše knjige ? Al se samo meni tak zdi?
"It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 11 apr 2014, 17:04

Imajo ja pa še prevode najnovejših uspešnic, ki jih me beremo. Ne moreš verjet, da majo prevedeno On Dublin Street pa nadaljevanja...

V zadnjih 2 letih (pa že prej verjetno ne, samo niso tak stari kot MK) so res ogromno naredli v pozitivni smeri, ne vem zakaj tak negativizem proti njim.
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

PrispevekNapisal/-a Marinka » 11 apr 2014, 21:16

Pa kvaliteta knjig! Recimo trde platnice majo po ful dostopnih cenah za razliko od MK

joj če nebi bla tak lena, pa leva

:P
"It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 11 apr 2014, 22:06

Res lepa manikura :thumbup: :thumbup:

Uporabnikov avatar
CaffeineAddict
Siren

PrispevekNapisal/-a CaffeineAddict » 13 apr 2014, 14:53

ker je direktor/lastnik učil znan po tem, da tretira knjige enako kot katerikoli drug produkt. če se ne prodaja, naj gre dol s polic. čista ekonomija. to pa pri knjigah glih ne špila, a ne.

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 13 apr 2014, 15:06

Js sm po radiu slišala, da je kao folk ni razočaran, ampak da je kao to "poslovna slaba odločitev", ker bojo kao spremenili malo kaj MK izdaja. Če mene vprašaš, hvala bogu! Učila so stokrat bolj na tekočem kaj je od literature dobr, da se prevaja, ful uspešnic prevajajo pa dokaj hitro. Pa še če mene kdo vpraša, njihove knjige so lepše (dizajn mislim). Rečmo zdaj se prevaja (prva dva dela sta že) od Maye Banks (Strast, Poželenje), pa Nikoli tvoja je prevedeno, pa Divergent so prevedli, pa City of Bones itd... Pa ko gledam njihovo FB stran, ko kdo vpraša za kak prevod, pošljejo naprej da se odločijo, al se bo prevajalo ali ne... Mislim, ful dober način majo. Da o tem, kak hitr dobiš knjige, ne govorim. Js jih ponavad dobim že naslednji dan, če kej naročam. Tud odgovarjajo na maile, na FB... čist drug odnos do strank, kot pa MK. Pri MK so se meli za bogove, ker so tak dolg meli monopol... čist prav je, da so jih kupl madona, mogoč se kej tud pri nas zdaj premakne v pozitivno smer glede literature, Učila so velik naredla do zdaj v tej smeri, kar me ful veseli. Upam da ne bojo lobiji sranja delali, ker MK ma kr velik doseg glede tega :thumbdown:
ker je direktor/lastnik učil znan po tem, da tretira knjige enako kot katerikoli drug produkt. če se ne prodaja, naj gre dol s polic. čista ekonomija. to pa pri knjigah glih ne špila, a ne.
Mah itak da so knjige biznis, popolnoma vse kjerkoli je kakšna prodaja česarkoli zravn, je ekonomija. Normaln da ne boš izdajal knjig, ki jih noben ne bo kupu. Ravn to je MK delala zadnja leta, sej zato so pa tak v dreku, prodaja padala vsako leto bolj, ker niso bli na tekočem. Tu pa tam jim je ratalo kaj, kot npr. z vampirsko akademijo, ampak idioti so dali že nevemkoli ponatis lani, ko je prodaja že ful upadla, zdaj pa prodajajo te knjige za 5 eur, ker ne morejo prodat, namesto da bi kako novo serijo dali takrat na police in bi folk, ki je VA kupoval, reku "lej, še ena serija, dejmo jo probat", ko je bla stvar še vroča. Pr Učilih pa itak, to kar se prodaja, to bojo izdajali, ampak ravn to pripelje do tega, da ful iščejo in prevajajo nove bukve, kar je point vsake založbe, da daš na police zadeve, ki so trenutno in. Vampirji niso več aktualni, trenutno se prodajajo alpha males in erotika. In ko je bil BUM z Fifty Shades, so začeli iskat bestsellers glede tega... Čudovita polomija pa Londonska ulica je bla takrat še en BUM, imajo že vse prevedene, pol Maya Banks, zdaj sta že dve na policah, tretja bo mislim da junija... Ne vem no, tud kriminalke, same dobre majo prevedene... pri MK pa iščem lahk ko kreten, da bi našla eno knjigo, ki je trenutno res aktualna. Ja, itak da je popolnoma ekonomski način gledanja, konec koncev je to organizacija ki mora služit, ampak Učila majo dober način, kako služit s knjigami, vsaj moje mnenje je tako.
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
CaffeineAddict
Siren

PrispevekNapisal/-a CaffeineAddict » 13 apr 2014, 15:14

ne rečem, da je MK bila zadnja leta dobra založba. pokopal jih je zvon s 30 milijonskim pufom. ampak vse te knjige, ki naštevaš so čisti popular YA in podobne scene. dejansko kvalitetne knjige, ki so izven popularnih žanrov, pa so kje? in od njihovih založb me oči bolijo. kič na kubik.
*edit*
založbe niso tu, da prodajajo eksluzivno popularne knjige, ampak da dvigajo literarno zavest. učila ie. felix z raznimi 50 shades of grey novoletnimi smrekcami pač tega ne počne.
*over.and.out*

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 0 gostov